Mechanizm działania akupresury

M

W poście wcześniejszym dokonaliśmy wprowadzenia do coraz bardziej popularnej medycyny dalekiego wschodu jaką jest akupresura oraz filozofii na której się opiera. Teraz postaramy się przytoczyć w bardziej szczegółowy mechanizm jej działania.

pl30-2462319

http://urodelka.pl/wp-content/uploads/2011/12/pl30.jpg

Leczenie akupresurą polega na uciskaniu ściśle określonych punktów powłok ciała usytuowanych na kanałach energetycznych i pobudzaniu zakończeń nerwowych ( receptorów ) znajdujących się w tych punktach.

Powstałe impulsy biegną dośrodkowymi drogami nerwowymi do ośrodkowego układu nerwowego dochodząc do kory mózgowej, a stamtąd biegną drogami nerwowymi ośrodkowymi do narządów ciała i na drodze odruchowej doprowadzają do zmniejszania bólu i poprawy ich czynności.

Jest to stanowisko medycyny europejskiej, natomiast tradycyjna medycyna chińska, uważa, że akupresura wykonana w punktach stymulujących ( wzmacniających ) otwiera kanały energetyczne, uaktywnia energię Qi i przyśpiesza jej krążenie w meridianach. Tego rodzaju zabieg zapewnia dopływ energii Qi do narządu i tkanek chorego i umożliwia przywrócenie prawidłowej funkcji.

Zabieg akupresury wykonany w punktach uspokajających ( redukujących, wyciszających ) zmniejsza aktywność energii Qi w kanałach z nimi związanych, osłabia dopływ jej do narządu chorego i wpływa uspokajająco na jego czynności. Uciskanie punktów redukujących zmniejsza i wycisza ból w narządach i tkankach chorych.

Akupresura punktów stymulujących na kanałach o osobnej aktywności oraz punktów uspokajających

( redukujących ) na kanałach nadmiernie aktywnych przywraca zakłóconą równowagę sił Ying i Yang w ustroju pacjenta.

AUTOR: ZdrowoNaturalnie.pl

About the author

Redakcja

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

Archiwa

Kategorie

Meta