Do końca września tego roku, trwa akcja Fundacji All For Planet, w której mieszkańcy dowolnego miasta będą mieli okazję zawalczyć o eleganckie stojaki rowerowe dla swoich dwukołowców 🙂

Milion kilometrów w drodze po stojaki rowerowe!

Mieszkańcy polskich miast przejechali rekordowy dystans na rowerach, walcząc o nowe stojaki dla swojej

okolicy. Najaktywniejsi są jak dotąd mieszkańcy Wielkopolski, ale rywalizacja trwa do końca września. To wtedy okaże się, w których miejscach Fundacja Allegro All For Planet postawi w sumie 100 oryginalnych i kolorowych stojaków rowerowych.

press_1-5624501

To już trzecia edycja akcji „Kręć kilometry, zaparkuj klimatycznie”, która z roku na rok zdobywa coraz większą popularność wśród rowerzystów. Wystarczy, że ściągną darmową aplikację mobilną na swój telefon (dostępna na systemy iOS i Android). Od tego momentu każdy przejechany na rowerze kilometr daje szansę na nagrody indywidualne i stojaki dla miast. Nowe parkingi dla rowerów powstaną w tych regionach Polski, które zgromadzą na swoim koncie największy dystans (pula 100 stojaków zostanie podzielona proporcjonalnie do przejechanych kilometrów). Konkretne lokalizacje zależą także od sugestii uczestników akcji, którzy wskazują miejsca, gdzie brakuje stojaków rowerowych. Bieżący ranking województw można śledzić na stronie: http://kreckilometry.pl/. press_2-5062790

Rywalizacja w tym roku jest niezwykle zacięta, a milion kilometrów przejechanych na rowerach robi wrażenie! 

mg_8531min-6820446

Cieszymy się, bo to znaczy, że coraz większa liczba osób stawia na zdrowy i ekologiczny sposób przemieszczania się po polskich miastach. Dzięki naszej akcji i nowym stojakom rowerowym, codzienne korzystanie z dwóch kółek będzie jeszcze łatwiejsze – mówi Krzysztof Śpiewek z Fundacji Allegro All For Planet. 

press_3-3078377

Do tej pory, Fundacja Allegro All For Planet w ramach swoich działań proekologicznych postawiła już ponad 850 stojaków w 23 miastach. Po rozstrzygnięciu trwającej rywalizacji, ta liczba powiększy się o kolejne 100. 

mg_8540min-3099686

Wśród nagród indywidualnych dla uczestników są między innymi wakacje na greckiej Kefalonii, rowery KROSS i smartfony HTC. Warto wsiąść na rower!

press_4-1038817

Bardzo serdecznie zachęcamy 🙂

X