Miłorząb japoński to jedna z kluczowych roślin występujących w ziołolecznictwie i medycynie naturalnej. Stanowi ważną rolę w leczeniu wielu dolegliwości oraz wspomaganiu naszego organizmu. 

Dlaczego warto sięgnąć po miłorząb? Dowiecie się czytając ten artykuł!

Roślina ta występuje pod trzema różnymi nazwami tj. Miłorząb Japoński, Miłorząb Dwukapsułkowy oraz Ginko Biloba. Jest drzewem z gatunki miłorzębowatych. Należy do gatunków chronionych i rzadko występującym w naturalnym środowisku. Jego nazwa jest trochę myląca gdyż nie pochodzi z Japonii ale z Chin. Surowcem leczniczym są głównie liście, które stosowane są w medycynie i farmacji.

Dzięki bogatej zawartości substancji aktywnych jest skutecznym i naturalnym lekarstwem na wiele schorzeń oraz składnikiem suplementów wzmacniających.

Więc jakie jest jego zastosowanie?

– Podczas leczenia bólów migrenowych

– Podczas spadku witalności i chęci do życia

– Podczas zaburzeń pamięci i trudności z zapamiętywaniem

– W leczeniu niestabilności emocjonalnej

– W leczeniu zaburzeń widzenia

– Leczenie obrzęku nóg.

– Podczas leczenia krążenia.

– Podczas osłabienia mięśnia sercowego.

– Stosowany w leczeniu depresji

– Profilaktycznie przeciw zatorom i zawałom

– W celu spowolnienia procesów starzenia

Miłorząb zawiera duże ilości czynnych związków, które przyśpieszają przepływ krwi w obrębie mózgu, zwiększają wydajność mózgu, pobudzają komórki mózgowia.

Zawiera flawanoidy, które wykazują skłonności antyoksydacyjne czyli spowalniają starzenie się tkanek w mózgu i innych organach.

Wpływa pozytywnie na działanie układu nerwowego. Przyśpiesza przesyłanie impulsów. Sprawia, że impuls nie rozprasza się, tylko trafia prosto do celu. Pozwala również skutecznie przywrócić możność przesyłania i odbierania bodźców w naszym mózgu. Zawiera laktany mielinowe, który działają ochronnie na komórki mielinowe w naszym układzie nerwowym.

Aktywne składniki tej rośliny wspomagają utlenowanie krwi i zmniejszają lepkość czerwonych krwinek co chroni przed ich agregacją.

Dzięki silnym działaniom antyoksydacyjnym pomaga skutecznie wyeliminować kilka, bardzo szkodliwych wolnych rodników takich jak rodnik hydroksylowy i podtlenkowy oraz azotowy, który uszkadza ścianki komórek.

Z jakich produktów należy skorzystać?

My polecamy ułatwienie sobie życia i sięgnięcie po gotowe preparaty firmy CaliVita. Są to sprawdzone suplementy, które dodatkowo zawierają inne potrzebne dla naszego organizmu substancje.

W ofercie CaliVity znajdziecie państwo specjalistycznie przygotowane suplementy z miłorzębu, które pozwolą Państwu w skuteczny sposób zadbać o swoje zdrowie.

Czynniki środowiskowe mogą znacznie wpływać na długość życia, w tym na procesy starzenia. Warto więc jak najwcześniej zacząć zapobiegać niekorzystnym zmianom. Głównymi składnikami produktu są ekstrakty roślinne m. in. z liści miłorzębu japońskiego, zielonej herbaty oraz czarnej borówki, które poza właściwościami antyoksydacyjnymi, znane są z korzystnego wpływu na organizm. W produkcie znajdują się również cenne witaminy oraz składniki mineralne.

Roślina to posiada bardzo dużo pozytywnych właściwości. Ale jakie ewentualne skutki uboczne mogą wystąpić po jej zastosowaniu?

Oczywiście nigdy nie jest tak kolorowo jakby się chciało. Podczas systematycznego stosowania miłorzębu może dojść do wystąpienia skutków ubocznych takich jak dyskomfort układu pokarmowego, drażliwość lub reakcje alergiczne takie jak wysypka lub inne alergie skórne.

Oprócz tego ze względu na wpływ na proces krzepliwości krwi w naszym organizmie nie zaleca się stosowania miłorzębu przed wszelkimi zabiegami operacyjnymi.

Jeśli wystąpi u Państwa, któreś z objawów ubocznych, należy natychmiast zaprzestać stosowania miłorzębu w nie przetworzonej formię a skorzystać ze specjalnie spreparowanych suplementów i preparatów.

nov_ginko-4930889

Źródło zdjęcia: http://www.lutherburbank.org/images/_blooming/Nov_ginko.jpg

X