Nigdy nie natrafiłam na firmę Ministerstwo Dobrego Mydła. Dobrą okazją do poznania jednego z kosmetyków tej firmy był sierpniowy box Naturalnie z Pudełka, które zawierało między innymi ten kosmetyk (o tym TUTAJ). Miałam okazję przetestować mydełko o zapachu czekomięty.

Ministerstwo Dobrego Mydła to rodzinna firma. Założona przez dwie siostry: Anię i Ulę Bieluń. Mydła w całości produkowane są ręcznie. Co ważne siostry nie nastawiają się na ilość, ale na jakość. Stąd nie ma mowy o wyrabianiu jakichkolwiek norm.  

Mydełko pachnie cudownie miętą i czekoladą (bardziej chyba wyczuwalna jest mięta). Doskonale się pieni, a co najważniejsze jest wegańskie. Jest to mydło, które w składzie ma liście mięty, olejki eteryczne z mięty pieprzowej, kakao i aktywny węgiel. Zapach mydła może kojarzyć się  z pastylkami miętowymi. p1080300-3030450

Skład:

Woda, Zmydlone: Olej kokosowy, Oliwa z oliwek, Olej palmowy (zrównoważony), Olej rycynowy, Olej ze słodkich migdałów, Nierafinowane masło kakaowe, Nierafinowane masło shea, Mięta Pieprzowa, Aromat, Kakao, Olejek Eteryczny z Mięty Pieprzowej, Aktywny węgiel, Limonene (składnik olejku eterycznego) * Olej Palmowy z certyfikatem RSPO- olej pozyskiwany z szacunkiem dla ludzi i środowiska ** Nierafinowane.

picmonkey2bcollage-4387812
Mydełko można kupić tutajkostka 100 g kosztuje 21 zł. Warto zapoznać się z cała ofertą mydełek i innych produktów oferowanych przez Ministerstwo Dobrego Mydła.

Znacie mydełka tej firmy? Jakie jest Wasze ulubione?

AUTOR: ZdrowoNaturalnie.pl

Write Your Review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X