Na czym polega terapia kwiatowa doktora Bacha?

N

Aby zobrazować zasadę działania tej terapii, należy posłużyć się przykładem „peeling off the onion” (obieranie cebulki), podanym przez jej twórcę – brytyjskiego lekarza Edwarda Bacha (1886-1936). 

Doktor Bach porównał osobowość człowieka do małej cebulki. U człowieka, już od najmłodszych lat narażonego na różne czynniki zewnętrzne, mogą powstać najprzeróżniejsze przeszkadzające emocje, przypominające warstwy w cebuli. 

Stają się one coraz liczniejsze i grubsze – odgraniczają osobę od jej prawdziwej natury – esencji. Celem terapii jest zatem rozpuszczenie (uzdrowienie) każdej z tych warstw. 

W praktyce wygląda to zazwyczaj w ten sposób, że osoba przychodzi do gabinetu w stanie ogólnego pomieszania. Cierpi z powodu różnych stanów psychicznych, którym towarzyszą niejednokrotnie dolegliwości fizyczne.

Pierwszym krokiem w terapii jest to, aby klient uświadomił sobie co naprawdę przeżywa i dlaczego. W wielu przypadkach osoby te nie są w stanie określić dokładnie jak się czują, ani nazwać swoich emocji. Dzięki pomocy doświadczonego terapeuty uczą się rozpoznawać przeżywane stany psychiczne i rozpoczynają pracę nad nimi. 

Jako narzędzie terapeutyczne wykorzystuje się tutaj esencje pozyskiwane metodami homeopatycznymi z dziko (lub pół-dziko) rosnących kwiatów. Pomagają one osobie zrównoważyć wszelkie emocje. 

W trakcie terapii, osoba staje się coraz bardziej świadoma tego co przeżywa i dlaczego. Może lepiej zrozumieć swoją psychikę i poznać tendencyjne zachowania wyłaniające się w trudnych sytuacjach oraz sposoby radzenia sobie z nimi.

2048x1152-4367065

http://wallpaperscraft.com/download/cream_candles_flowers_green_therapy_11044/2048×1152

AUTOR: ZdrowoNaturalnie.pl

About the author

Redakcja

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

Archiwa

Kategorie

Meta