Najgorsze błędy podczas negocjowania pensji!

N

W tym poście opiszemy trzy najgorsze możliwe błędy, które możemy popełnić na naszej rozmowie kwalifikacyjnej i możemy żałować ich przez długi okres naszej kariery.

Rozmowa dotycząca wynagrodzenia jest chyba najtrudniejszym etapem podczas każdej rozmowy kwalifikacyjnej. Jak właściwie dobrać stawkę godzinową lub wynagrodzenie aby nie przesadzić lub nie wyjść na tym jak Zabłocki na mydle? Opiszę tutaj trzy najgorsze i najczęściej popełnianie błędy przez kandydatów na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie.

Grzech 1! Przy negocjowaniu stawki, nie kieruj się emocjami!


Często zdarza się, że podczas negocjacji jesteśmy świadomi swoich zalet, umiejętności. Wielu z egzaminowanych kandydatów może zostać w łatwy sposób urażony i może potraktować to na zbyt osobiście i odnieść się emocjami. Musimy pamiętać, że nasza pensja to tylko liczby i powinniśmy nie podchodzić do niej jako do naszego statusu majątkowego ale jak do sumy, która pozwoli nam godnie żyć i zapłacić rachunki. Jeśli na rozmowie okaże się, że pensja jest dużo niższa i odbiega od naszych oczekiwań, powinniśmy zapytać o dodatkowe bonusy, fanty i dodatki, które pomogą się nam do niej zbliżyć.

Grzech 2! Nigdy nie polegaj tylko na rozmowie!


Często zdarza się, że po udanej rozmowie kwalifikacyjnej od razu akceptujemy ofertę pracodawcy i zgadzamy się na wszystkie warunki bez wcześniejszego rozważenie plusów i minusów. Błąd! Nigdy nie akceptujmy ani nie odrzucajmy oferty pracy od strzału. Poprośmy naszego pracodawcę o wystawienie warunków umowy i płacy na piśmie abyśmy mogli przemyśleć warunki umowy wraz z rodziną. Dobry pracodawca zrozumie. No chyba, że mamy nóż na karku i na gwałt potrzebujemy pracy to nie możemy kręcić nosem.

Grzech 3! Zgoda na pierwszą ofertę lub brak próby podjęcia negocjacji!


Bardzo często wiele kandydatów pod wpływem stresu zgadza się na pierwszą lepszą ofertę zaproponowaną przez rekrutanta lub w ogóle nie podejmuje prób negocjacji jej warunków. Duży błąd! Przed rozpoczęciem rozmowy rekrutacyjnej dokonajmy solidnego badania rynku. Podzwońmy i zorientujmy się czego możemy spodziewać się po pracy w danym zawodzie i jakie stawki obowiązują na rynku. Jeśli na rozmowie zostaniemy zapytani o nasze aktualne zarobki to nie kłammy, powiedzmy prawdę gdyż da się to w łatwy sposób sprawdzić. Cała magia tkwi w sztuce komunikacji. My idąc na rozmowę otrzymujemy od firmy pewną ofertę ale powinniśmy wystawić również swoją. Może okazać się, że firma nie zaakceptuje naszej oferty ale powinniśmy spróbować. Na pewno uda się nam dojść do jakiegoś kompromisu. negocjacjeplacowecopy-9103625

About the author

Redakcja

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

Archiwa

Kategorie

Meta