Cześć! Zapraszamy serdecznie na kolejną recenzję super naturalnych i zdrowych produktów. Tym razem nie będzie to jednak produkt kosmetyczny a wysokiej jakości sok naturalny z jagód ACAI. Dystrybutorem tego produktu jest firma NATURALS, z którą warto zapoznać się bliżej http://www.sokinaturals.pl/. W ich ofercie znajduje się kilka rodzajów soków z mega zdrowych owoców.1-5951307W pełni naturalny i 100% sok z jagód acai

 które występują w nieznanych rejonach dzikiej Amazonii. W krainach czystych i odległych, nie skażonych przez człowieka. Sama jagoda ACAI jest owocem palmy brazylijskiej, znana jest również pod nazwą “wspaniała jagoda”. Jagoda ACAI wyglądem przypomina ciemne winogrono, jednak jest od niego dużo mniejsza. Swoim smakiem przypomina dziką jagodę z posmakiem czekolady. Niestety osobiście nie mieliśmy okazji jej spróbować. Nie mylvie ACAI z GOJI 🙂

Jest sokiem skoncentrowanym i nie rozcieńczonym. Został pozyskany w taki sposób aby jak największa ilość cennych substancji została zachowana, aby mogła być później przez Nas przyswojona. Sok stanowi czynne uzupełnienie codziennej diety. 

Natomiast aby zrozumieć czym na prawdę są super jagody i dlaczego warto się Nimi zainteresować i je codziennie spożywać musimy sięgnąć dalej i omówić ich najważniejsze właściwości zdrowotne. Oczywiście to wszystko podane zostało z boku butelki, jednakże trudno było Nam to czytelnie dla Was sfotografować i omówimy sobie jego najważniejsze właściwości poniżej.

2-4318820

Nie są to zwyczajne jagody, które oferują Nam tylko i wyłącznie walory smakowe i spożywcze, gdyż wykorzystywane były od wieków przez lokalnych Indian, w leczeniu powszechnych dolegliwości oraz codziennej profilaktyce.

Jak pewnie wszyscy doskonale wiecie, że większość cennych substancji zdrowotnych i odżywczych pochodzi właśnie prosto z natury. Wszystkie te dary otrzymaliśmy od Matki Ziemi, która troszczy się o swoje dzieci i zapewnia im wszystko co niezbędne do życia.

Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że w Naszym kraju tego typu owoce nie występują, dlatego można suplementować się przy użyciu soku. Oczywiście mamy wiele innych, cennych roślin, owoców i warzyw, które również wykazują podobne właściwości ale warto skupić się właśnie na jagodach acai, które posiadają ogromne ilości przeciwutleniaczy, pomocnych w walce z wolnymi rodnikami. Za pewne wszyscy wiecie jaki wpływ na Nasze zdrowie wywierają wolne rodniki, które są przyczyną powstania wielu chorób, przedwczesnego starzenia się skóry a nawet powstawania komórek nowotworowych.

Jeśli zwrócicie uwagę na wyznacznik ORAC (Oxygen Radical Absorbance Capacity) czyli na zdolność absorpcji tlenu przez przeciwutleniacze to jagody znajdują się w czołówce rankingu. Te małe, niepozorne jagody zawierają ogromne ilości substancji aktywnych, które wspierają pracę organizmu i pomagają w zachowaniu zdrowia na jak najdłuższy czas.

3-4485423

Jeśli chodzi o dokładne właściwości zdrowotne jagód acai to możemy wymienić tutaj kilka najbardziej istotnych, abyście mieli świadomość dlaczego warto się nimi zainteresować.

Przede wszystkim wykazują potężne właściwości antyoksydacyjne. Skutecznie zwalczają wolne rodniki, przyczyniające się do wywoływania wielu chorób, w tym choroby nowotworowej. Jednocześnie chronią skórę przed przedwczesnym starzeniem się. Zawiera więcej antyoksydantów niż jagody acai, które są równie popularne.

Wykazuje działanie antystresowe.

Wspomaga i reguluje pracę układu nerwowego. Pomaga opanować nerwy w trudnych sytuacjach.

Wzmacnia strukturę skóry, włosów i paznokci. Jej regularne spożywanie pozwala na odbudowę i wzmocnienie ich struktury.

Dzięki dużej zawartości wapnia, pomagają odbudować strukturę kości oraz zapobiegają łamliwości kości. Zapobiegają powstawaniu osteoropozy. Oczywiście sam wapń to tylko jeden z kilkudziesięciu składników wchodzących w skład kości, a sama suplementacja wapnia jak i spożywanie nabiału w dużej ilości nie chroni Nas przed osteoporozą.

Wspomagają procesy trawienne, regulują pracę układu pokarmowego. Sprawiają, że Nasz organizm jest w stanie przyswoić więcej cennych substancji odżywczych w procesie trawienia. Wpływają również pozytywnie na pracę metabolizmu oraz spalanie tkanki tłuszczowej. Wszystko dzięki zawartości błonnika pokarmowego.

Regulują pracę układu sercowo-naczyniowego. Pomagają unormować poziom ciśnienia krwi, chroni przed skokami ciśnienia i jednocześnie minimalizuje ryzyko zawału serca.

Jagody ACAI są bardzo odżywcze. Dostarczają nam wielu cennych i niezbędnych witamin w tym witaminy B,C oraz E. Zawierają również cenne minerały takie jak wapń, cynk, potas, mangan, miedź czy bor. Dostarczają również cennych kwasów tłuszczowych z grupy OMEGA, w tym tłuszczy egzogennych, których nasz organizm nie jest w stanie sam wyprodukować.

Pomagają w regulacji poziomu cholesterolu dzięki zawartości fitosteroli roślinnych. Jednocześnie zapobiegają przed gromadzeniem się płytki miażdżycowej w tętnicach oraz chronią przed miażdżycą. Oczywiście nie należy powielać medycznych stereotypów, gdyż to nie cholesterol odkłada się w tętnicach i żyłach a wapń jak mówi Jerzy Zięba. Płytka miażdżycowa to tkanka kostna, która pojawia się nie w tym miejscu, w którym powinna. Jest to związane między innymi z niedoborami witaminy D oraz K2. Taka drobna dygresja, gdyż to jest temat na osobną książkę.

Dodatkowo oprócz regulacji poziomu tłuszczu w organizmie, wpływa pozytywnie na regulacje poziomu glukozy we krwi, chroniąc przed cukrzycą.

Wpływa pozytywnie na pracę żołądka. Dzięki właściwością przeciwzapalnym i antybakteryjnym, chroni przed powstaniem wrzodów żołądka.

Sprawdza się w profilaktyce oraz łagodzeniu objawów choroby Leśniewskiego-Krona oraz astmy i dusznościach przez nią spowodowanych. Chroni również przed wystąpieniem choroby Alzheimera.

Ostatnią, ale chyba równie ważną informacją jest fakt, że picie soku z jagód acai wpływa pozytywnie na pracę mózgu, koncentrację oraz pamięć. Wszystko dzięki wysokiej zawartości antocyjanów.

Oprócz tego same jagody ACAI są bardzo odżywcze i  wykazują silne walory energetyczne, dodają nam energii, pobudzają organizm do pracy. Dostarczają Nam również sporo dobrze przyswajalnego białka. Jagody te zawierają około 150 substancji czynnych w tym 19 cennych aminokwasów egzogennych i cennych kwasów tłuszczowych.

Jak widzicie jest sporo powodów na to, aby zainteresować się w pełni naturalnym sokiem z jagód acai podbnie jak maqui. Wiele cennych owoców, które rosną w rejonach Peru oraz owoce noni występujące w Polinezji, wykazuje cenne właściwości i stosowane jest przez miejscową ludność od lat, dlatego zachorowalność na nowotwory i współczesne choroby cywilizacyjne jest tam bardzo niska.

4-3018468

Produkt sprzedawany jest w dużych, plastikowych butelkach o pojemności 1 litra. Czy to dużo czy mało? Naszym zdaniem sok wystarczy maksymalnie na miesiąc użytkowania. Butelka posiada plastikową zakrętkę, która może zostać wykorzystana do codziennego dawkowania, które wynosi 30 ml rano i 30 ml wieczorem czyli 60 ml dziennie. Należy pamiętać, że sok ten jest mocno skoncentrowanym suplementem i nie należy przekraczać codziennej i zalecanej dawki.

Jeśli chodzi o wrażenia smakowe

 to niestety ten konkretny sok, w porównaniu do maqui, smakuje bardzo cierpko i nie przyjemnie. Jego smak jest mdły ale jak ktoś kiedyś powiedział “niesmaczne lekarstwo jest najbardziej skuteczne”. Niestety należy szybko przełknąć i z głowy.  Barwa soku jest ciemno czerwona. Kolorem przypomina dowolny sok z jagód lub owoców aronii czy czarnego bzu. sok2bacai-4595903
Natomiast jeśli chodzi o cenę to litrowa butelka tego konkretnego soku, w sklepie dystrybutora NATURALS kosztuje aż 130 złotych. Niestety cena ta jest dość wysoka i Naszym zdaniem może być pewną barierą nie do przebicia dla niektórych osób. Jednakże patrząc na podobne soki innych firm, to ich cena jest podobna lub wyższa. Nasze zdrowie jest jednak inwestycją i nie można na nim oszczędzać.

Produkt dostępny jest bezpośrednio w sklepie dystrybutora dokładnie tutaj >> http://www.sokinaturals.pl/soki/sok-z-acai/ 

X