Cześć! Zapraszamy serdecznie na kolejną recenzję super naturalnych i zdrowych produktów. Tym razem nie będzie to jednak produkt kosmetyczny a wysokiej jakości sok naturalny z “super jagód” znanych również jako jagody maqui. Dystrybutorem tego produktu jest firma NATURALS, z którą warto zapoznać się bliżej http://www.sokinaturals.pl/. W ich ofercie znajduje się kilka rodzajów soków z mega zdrowych owoców.1-3625967

W pełni naturalny i 100% sok z jagód maqui, które występują w najczystszych rejonach Chile oraz Peru. Krainach nie skażonych przez człowieka czyli w Patagonii. Jest sokiem skoncentrowanym i nie rozcieńczonym. Został pozyskany w taki sposób aby jak największa ilość cennych substancji została zachowana, aby mogła być później przez Nas przyswojona. Sok stanowi czynne uzupełnienie codziennej diety. 

Natomiast aby zrozumieć czym na prawdę są super jagody i dlaczego warto się Nimi zainteresować i je codziennie spożywać musimy sięgnąć dalej i omówić ich najważniejsze właściwości zdrowotne. Oczywiście to wszystko podane zostało z boku butelki, jednakże trudno było Nam to czytelnie dla Was sfotografować i omówimy sobie jego najważniejsze właściwości poniżej.

2-1865370

Nie są to zwyczajne jagody, które oferują Nam tylko i wyłącznie walory smakowe i spożywcze, gdyż wykorzystywane były od wieków przez lokalnych Indian, w leczeniu powszechnych dolegliwości oraz codziennej profilaktyce.

Jak pewnie wszyscy doskonale wiecie, że większość cennych substancji zdrowotnych i odżywczych pochodzi właśnie prosto z natury. Wszystkie te dary otrzymaliśmy od Matki Ziemi, która troszczy się o swoje dzieci i zapewnia im wszystko co niezbędne do życia.

Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że w Naszym kraju tego typu owoce nie występują, dlatego można suplementować się przy użyciu soku. Oczywiście mamy wiele innych, cennych roślin, owoców i warzyw, które również wykazują podobne właściwości ale warto skupić się właśnie na jagodach maqui, które posiadają ogromne ilości przeciwutleniaczy, pomocnych w walce z wolnymi rodnikami. Za pewne wszyscy wiecie jaki wpływ na Nasze zdrowie wywierają wolne rodniki, które są przyczyną powstania wielu chorób, przedwczesnego starzenia się skóry a nawet powstawania komórek nowotworowych.

Jeśli zwrócicie uwagę na wyznacznik ORAC (Oxygen Radical Absorbance Capacity) czyli na zdolność absorpcji tlenu przez przeciwutleniacze to jagody znajdują się w czołówce rankingu. Te małe, niepozorne jagody zawierają ogromne ilości substancji aktywnych, które wspierają pracę organizmu i pomagają w zachowaniu zdrowia na jak najdłuższy czas.

4-9874971

Jeśli chodzi o dokładne właściwości zdrowotne jagód maqui to możemy wymienić tutaj kilka najbardziej istotnych, abyście mieli świadomość dlaczego warto się nimi zainteresować.

Przede wszystkim wykazują potężne właściwości antyoksydacyjne. Skutecznie zwalczają wolne rodniki, przyczyniające się do wywoływania wielu chorób, w tym choroby nowotworowej. Jednocześnie chronią skórę przed przedwczesnym starzeniem się. Zawiera więcej antyoksydantów niż jagody acai, które są równie popularne.

Przyśpieszają oczyszczanie organizmu oraz usuwają toksyny i metale ciężkie z organizmu. Pomagają w powrocie do naturalnej homeostazy organizmu, czyli stanu równowagi.

Wspomagają procesy trawienne, regulują pracę układu pokarmowego. Sprawiają, że Nasz organizm jest w stanie przyswoić więcej cennych substancji odżywczych w procesie trawienia. Wpływają również pozytywnie na pracę metabolizmu oraz spalanie tkanki tłuszczowej. Wszystko dzięki zawartości błonnika pokarmowego.

Jagody maqui są bardzo odżywcze. Dostarczają nam wielu cennych i niezbędnych witamin w tym witaminy B,C oraz E. Zawierają również cenne minerały takie jak wapń, cynk, potas, mangan, miedź czy bor. Dostarczają również cennych kwasów tłuszczowych z grupy OMEGA, w tym tłuszczy egzogennych, których nasz organizm nie jest w stanie sam wyprodukować.

Pomagają w regulacji poziomu cholesterolu dzięki zawartości fitosteroli roślinnych. Jednocześnie zapobiegają przed gromadzeniem się płytki miażdżycowej w tętnicach oraz chronią przed miażdżycą. Oczywiście nie należy powielać medycznych stereotypów, gdyż to nie cholesterol odkłada się w tętnicach i żyłach a wapń jak mówi Jerzy Zięba. Płytka miażdżycowa to tkanka kostna, która pojawia się nie w tym miejscu, w którym powinna. Jest to związane między innymi z niedoborami witaminy D oraz K2. Taka drobna dygresja, gdyż to jest temat na osobną książkę.

Dodatkowo oprócz regulacji poziomu tłuszczu w organizmie, wpływa pozytywnie na regulacje poziomu glukozy we krwi, chroniąc przed cukrzycą.

Ostatnią, ale chyba równie ważną informacją jest fakt, że picie soku z jagód maqui wpływa pozytywnie na pracę mózgu, koncentrację oraz pamięć. Wszystko dzięki wysokiej zawartości antocyjanów.  Szczerze mówiąc, to chyba najbardziej zauważalny efekt. Osobiście wykonuję intensywną pracę intelektualną w które trzeba myśleć i to na prawdę intensywnie i muszę stwierdzić, że po kilku dniach spożywania tego soku, moja umysłowa wydajność wzrosła. Umysł jest bardziej trzeźwy i skory do pracy.

Jak widzicie jest sporo powodów na to, aby zainteresować się w pełni naturalnym sokiem z jagód maqui. Wiele cennych owoców, które rosną w rejonach Peru oraz owoce noni występujące w Polinezji, wykazuje cenne właściwości i stosowane jest przez miejscową ludność od lat, dlatego zachorowalność na nowotwory i współczesne choroby cywilizacyjne jest tam bardzo niska.

5-9251762

Produkt sprzedawany jest w dużych, plastikowych butelkach o pojemności 1 litra. Czy to dużo czy mało? Naszym zdaniem sok wystarczy maksymalnie na miesiąc użytkowania. Butelka posiada plastikową zakrętkę, która może zostać wykorzystana do codziennego dawkowania, które wynosi 30 ml rano i 30 ml wieczorem czyli 60 ml dziennie. Należy pamiętać, że sok ten jest mocno skoncentrowanym suplementem i nie należy przekraczać codziennej i zalecanej dawki.

6-4924685

Jeśli chodzi o wrażenia smakowe to ten konkretny sok zaskoczył Nas bardzo pozytywnie. Jego smak jest słodki, przyjemny, przypomina trochę czarny bez. Spożywa się go przyjemnie. Ku naszemu zaskoczeniu nie jest sokiem mdłym. Dlatego za smak duży plus, gdyż niektóre soku nie są zbyt przyjemne.  Barwa soku jest ciemno czerwona. Kolorem przypomina dowolny sok z jagód lub owoców aronii czy czarnego bzu.

7-2942243

Natomiast jeśli chodzi o cenę to litrowa butelka tego konkretnego soku, w sklepie dystrybutora NATURALS kosztuje aż 130 złotych. Niestety cena ta jest dość wysoka i Naszym zdaniem może być pewną barierą nie do przebicia dla niektórych osób. Jednakże patrząc na podobne soki innych firm, to ich cena jest podobna lub wyższa. Nasze zdrowie jest jednak inwestycją i nie można na nim oszczędzać.

Produkt dostępny jest bezpośrednio w sklepie dystrybutora dokładnie tutaj >> http://www.sokinaturals.pl/soki/sok-maqui/ 

X