Kategorie
Polecane produkty

NEWSKA KOSMETYKA – Dziegciowy szampon do włosów

Witajcie! Zapraszamy serdecznie na kolejną recenzję dobrych produktów kosmetycznych. Tym razem coś nowego, a mianowicie dziegciowy szampon do włosów, którego producentem jest rosyjska firma NEWSKA KOSMETYKA. Produkt dostępny w ofercie sklepu Herba-Farm.pl. Z samą marką Newska Kosmetyka spotykamy się po raz pierwszy i sami jesteśmy ciekawi jak ich produkty się sprawdzą. Siadajcie wygodnie i zaczynamy. Opisywany produkt nie do końca jest produktem naturalnym, a raczej żelem medycznym.1-9711067

Dziegciowy szampon do włosów jest szamponem dermatologicznym i powstał w celu pielęgnacji oraz skutecznego oczyszczenia skóry wrażliwej problematycznej, narażonej na trądzik, łojotoki lub nadmierne łuszczenie się. 

Nie zawiera sztucznych barwników, aromatów oraz substancji zapachowych. Jest mydłem przebadanym dermatologicznie.

Natomiast zanim zaczniemy analizę składu musimy powiedzieć sobie czym jest dziegć? Chodzi tutaj o dziegieć brzozowy. Jest substancją powstałą w wyniku fermentacji betuliny i pozyskiwaną z kory drzew takich jak brzozy, buku czy sosny. W swoim składzie zawiera kilka cennych substancji takich jak benzen, fenol, toulen, ksylen, lotne kwasy organiczne oraz żywice. Jest substancją znaną od setek lat, gdzie znajdowała zastosowanie od produkcji klejów do leczenia chorób dermatologicznych, które opiszemy sobie troszkę niżej.

Niestety wszelkie opisy produktu zostały zamieszczone w języku rosyjskim z tyłu opakowania produktu, Jedynie polska naklejka dystrybutora wraz ze składem i opisem jest dla Nas czytelna. My ten skład postaramy się przeanalizować z Wami abyście mieli pewność, że mydło jest dobre.

2-7556880

Dokładny skład produktu prezentuje się w następujący sposób. Skład ten nie jest jakoś specjalnie długi ale zaraz opiszemy sobie poszczególne składniki.

Aqua, Ammonium Lauryl Sulfate, Sodium Laureth Sulfate, Cocamide DEA, Cocamidopropyl Betaine, Polyquatemium-44, Sodium Chloride, Birch Tar, Disodium EDTA, Citric Acid, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone

Woda (Aqua) jest najbardziej powszechnym rozpuszczalnikiem i nośnikiem substancji aktywnych.

Ammonium Lauryl Sulfate (ALS)

 jest silną substancją powierzchniowo-czynną, mocno spieniającą i myjącą. Jest substancją szkodliwą i drażniącą, kumulującą się w skórze. Może przyczyniać się do alergii. 

Sodium Lauryl Sulfate (SLS) jest bardzo silną substancją powierzchniowo-czynną, mocno spieniającą i myjącą. Jest substancją szkodliwą i drażniącą, kumulującą się w skórze. Może przyczyniać się do alergii. 

Cocamidopropyl Betanine 

jest delikatną substancją myjącą.

Polyquatemium-44 jest substancją zmiękczającą, kondycjonującą skórę oraz włosy.
Lauryl Glucoside jest delikatną substancją spieniającą.
Sodium chloride, Cocamide DEA jest dość silną substancją myjącą i spieniającą.

Disodium EDTA jest substancją konserwującą.

Citric Acid czyli kwas cytrynowy reguluje pH kosmetyku.

Methylcloroisothiazolinone, Methylsothiazolinone jest substancją konserwującą.

Dziegieć brzozowy (Betula Tar) jest głównym bohaterem omawianego produktu. Jest naturalnym składnikiem wykazującym silne właściwości przeciwbakteryjne, przeciwzapalne oraz przeciwgrzybicze. Zwalcza wiele trudnych chorób dermatologicznych takich jak: świerzb, grzybice, egzemy, łuszczyce, trądzik, siniaki, rany trudno gojące się i ropiejące, wypryski i świąd. 

Niestety, skład produktu nie jest idealny. 

Obecność ALS oraz SLS, które są silnymi substancjami powierzchniowo czynnymi raczej dyskwalifikuje go w przypadku osób ze skórą wrażliwą i przesuszoną. Reszta składników okej. Sprawa dość dziwna gdyż zawartość ALS i SLS przyczyni się raczej do powstawania łupieżu aniżeli jego likwidacji. 3-9775453

Jeśli chodzi o wydajność szamponu to jak na plastikową butelkę o pojemności  250 ml wystarcza na prawdę na długie tygodnie użytkowania i mycia. Jest gęsty i posiada delikatną konsystencję. Dobrze się pieni i rozprowadza na włosach. Butelka nie posiada dozownika, więc trzeba samemu uważać aby aplikować go w odpowiedniej ilości. 

Jeśli natomiast chodzi o zapach to niestety nie jest zbyt fajny. Żel śmierdzi i nie jest to stwierdzenie przesadzone. Zapach jest nieznośny, intensywny, drażniący i nie przyjemny, Przypomina raczej kadzidło i smołę. Natomiast czego nie zrobić dla zrowia 🙂 

Cena żelu wynosi zaledwie 12 złotych. Nie jest to cena na prawdę wysoka i uważamy, że warto spróbować go jak sprawdzi się w przypadku Waszej skóry. 

Produkt dostępny w ofercie sklepu Herba-Farm.pl tutaj:

>>  Newska Kosmetyka – Szampon dziegciowy