Nieznana witamina K2

N

Wiele się wie na temat witaminy K1, ale niewiele na temat witaminy K2, szkoda. W tym poście postaram się wam w skrócie przybliżyć jej zbawienne działanie dla naszego organizmu. 

Witamina K2 wykazuje zbawiennie działanie dla naszego organizmu w następującym zakresie:

– starzenia się organizmu, 

– chorób serca,

– osteoporozy, 

– powstawania zmarszczek,

– żylaków, 

– cukrzycy, 

– stwardnienia rozsianego,

– chorób nowotworowych,

– ciąży i zachodzenie w ciążę,

– zdrowia zarodka, 

– testosteronu i płodności mężczyzn,

– zdrowia zębów.

szablon-1128568

Zdjęcie w powyższej infografice nie jest odzwierciedleniem witaminy K2. Jest to tylko przykład.

Proszę tutaj nie mylić działania witaminy K1 z działaniem witaminy K2, bo tylko witamina K2 wykazuje tak zbawienne działanie dla naszego organizmu. Witamina K2 ulega w organizmie recyrkulacji i wystarczą jej małe ilości w organizmie ludzkim. Niestety, nie dzieje się tak z witaminą K2. Jej nasz organizm potrzebuje od 100- 500 mikrogramów dziennie. Wiedza lekarzy na temat witaminy K2 jest mizerna. Często sprowadzają oni do jednego worka obie witaminy K1 i K2, a farmaceuci z cudem odróżniają różnice pomiędzy tymi witaminami. 

Witamina K1 wpływa na krzepliwość krwi…

To prawda, że witamina K1 ma znaczący wpływ na krzepliwość krwi, ale z kolei K2 nie wpływa na krzepliwość krwi. Kiedy zwiększa się ilość witaminy  K2 w naszej diecie, wtedy zmniejsza się ilość zgonów spowodowanych chorobami serca. 

Suplementacja witaminy D3, ale …

Co ważne suplementując się witaminą D3 lub preparatami wapnia potrzebujemy dużo witaminy K2. W przeciwnym wypadku narobimy sobie poważnych problemów zdrowotnych związanych z zbyt dużym gromadzeniem wapnia w organizmie. Szkoda, że nikt nas o tym nie informuje. 

Po więcej informacji na temat witaminy K2 odsyłam do książki Jerzego Zięby: „Ukryte terapie”. Ciekawe jak długo jeszcze nasze społeczeństwo będzie takie niedoinformowane, a firmy farmaceutyczne będą tylko liczyć zyski z sprzedaży leków nie zważając na zdrowie i dobro chorego?

Źródło:

J. Zięba : „Ukryte terapie”.

About the author

Redakcja

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

Archiwa

Kategorie

Meta