Olejek z mięty pieprzowej

O

Kolejnym omawianym przez nas olejkiem eterycznym jest olejek z mięty pieprzowej. Odświeża, uśmierza ból. Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze skrywa? siadajcie wygodnie i czytajcie. sony-dsc-318

O firmie 

Na firmę natknęłam się przez przypadek, ale ten przypadek zdecydował, że zainteresowałam się kilkoma produktami tej firmy. 

Eukaliptusowy to marka, która jest przedstawicielem na Polskę australijskiej, rodzinnej firmy The Australian Eucalyptus Oil Company, która od roku 1895 produkuje 100% naturalny olejek eukaliptusowy Blue Mallee, używając handlowej nazwy Bygum.

Oprócz olejków eterycznych firma ma w swojej ofercie także produkty oparte na olejku eukaliptusowym takie, jak: proszki do prania, do zmywarki.

Opakowanie 

Olejek został zamknięty w butelce wykonanej z ciemnego szkła o pojemności 5 ml. Ciemne szkło zostało zastosowane, aby zabezpieczyć olejek eteryczny oraz substancje w nim zastosowane przed słońcem i utlenianiem. 

sony-dsc-319Właściwości:

– łagodzi nerwy, – na chorobę lokomocyjną, – do aromaterapii, – masaż z użyciem tego olejku podnosie niskie ciśnienie krwi, – łagodzi ból głowy, – odstrasza insekty i szkodniki,

– Kilka kropel olejku mięty pieprzowej na chustce lub tkaninie i następnie wdychanie go złagodzi zapalenie błony śluzowej spowodowane przez zakażenie lub alergię (faktydlazdowia.pl).

Na pewno jest więcej właściwości i zastosowań tego olejku, jednak my wybraliśmy te najciekawsze przez nas. Jeśli wiecie o jakiś interesujących właściwościach, to podzielcie się z nami w komentarzu.

W przypadku olejków eterycznych trudno rozwodzić się nad składem. Jest to mocno skoncentrowany i całkowicie czysty olejek eteryczny bez wody. Znajdziemy tutaj rozmaryn oraz standardowe terpeny, które są zawsze obecne w przypadku olejków eterycznych.

UWAGA! 

Nie należy stosować olejków eterycznych w ciąży. Wszelkie tego typu działania powinny być skonsultowane z lekarzem.

Cena olejku uzależniona jest od jego pojemności. Opisywany w tym poście olejek z mięty pieprzowej ma pojemność 5 ml. 

5 ml kosztuje 12,00 zł

10 ml 21,00 zł

Olejek eteryczny z mięty pieprzowej

>>Dostępny  w sklepie

About the author

Redakcja

Dodaj komentarz

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

Archiwa

Kategorie

Meta