Olejowe Smaki – OLEJ KONOPNY (Z NASION KONOPII) TŁOCZONY NA ZIMNO

O

Znowu przenosimy się do krainy Olejowe Samki. Tym razem za sprawa ich oleju konopnego. Ma wiele korzyści zdrowotnych, które musisz poznać. sony-dsc-58
Opakowanie


Olej zamknięty został w ciemnej, szklanej butelce o pojemności 100 ml. Na ciemne szkło została przyklejona jasna etykieta, która dobrze współgra z ciemną butelką. Butelka zakręcana jest na zakrętkę. Z etykiety produktu przeczytam krótki opis na temat oleju konopnego oraz wartości odżywcze w 100 ml produktu.sony-dsc-59

Właściwości

Olej konopny jest olejem bardzo uniwersalnym. Może być stosowany wewnętrznie jako uzupełnienie naszej codziennej diety oraz zewnętrznie w leczeniu chorób skórnych i działaniu bezpośrednim na zmienione miejsca.

Natomiast skupmy się teraz na samym działaniu oleju konopnego i wartościach odżywczych, które nam oferuje. Temat jest tak szeroki, że trudno tutaj skupić się i opisać wszystko. Przede wszystkim sam olej konopny dostarcza szeregu cennych nisko nasyconych kwasów tłuszczowych dobranych w dobroczynnej proporcji. 

Chodzi tutaj głównie o stosunek kwasów OMEGA-3 do OMEGA-6, który powinien wynosić dokładnie 3 do 1. Kwasy OMEGA-6 to kwasy tłuszczowe, które przyczyniają się do gromadzenia tłuszczu w organizmie, natomiast OMEGA-3 to te dobre, których powinniśmy dostarczać więcej. To takie dwa przeciwieństwa które powinny się wzajemnie równoważyć.

Kwasy OMEGA-3 odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego, jednocześnie chroniąc przed chorobami serca oraz regulowanie poziomu cholesterolu w krwi między innymi dzięki sporej zawartości fitosteroli. Odpowiada również za zapobieganie zapaleniom, wzmacnianie ścian naczyń krwionośnych, hamuje magazynowanie komórek tłuszczowych.

W diecie Polaków znajduje się zbyt mało tych kwasów, dlatego powinniśmy je jak najczęściej dostarczać. Kwasy te należą do grupy kwasów egzogennych, które muszą zostać dostarczone z zewnątrz gdyż organizm ludzki nie jest w stanie ich wyprodukować.

sony-dsc-60

Olej konopny dostarcza również szeregu cennych witamin z grupy A, B, E oraz K. Każda z nich jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu i powinny znaleźć się w naszej codziennej diecie obowiązkowo.

Dostarcza również fosfolipidów, które stanowią budulec wszelkich błon komórkowych wszystkich żywych organizmów. Są specyficznym pojemnikiem w którym pływają białka oraz lipidy. Wykazują ochronne działanie na komórki organizmu oraz nabłonki.

Olej ten zawiera w sobie również chlorofil, który jest cudem z natury. Zwany jest również krwią roślin zielonych ze względu na to, że swoją budową przypomina budowę ludzkiej hemoglobiny. Dzięki temu, że może przemieniać się w hemoglobinę, może ze skutkiem leczyć anemię. Dostarcza wielu cennych mikroelementów w tym żelaza. Wspomaga oczyszczanie i detoksykację organizmu. Wykazuje działanie przeciwnowotworowe.

Olej konopny reguluje ciśnienie krwi, oraz wykazuje działanie przeciw zakrzepowe, dlatego z powodzeniem może być stosowany w profilaktyce zawałów oraz udarów.

Sam olej z konopi odpowiada również za wzmocnienie i pobudzenie odporności organizmu. Przyśpiesza gojenie się ran oraz odpowiada za zwalczanie komórek nowotworowych.

Olej ten wykazuje również szerokie działanie przeciwzapalne i przeciwgrzybiczne, działa również przeciwalergicznie i pomaga załagodzić wszelkie stany zapalne. Pobudza procesy metaboliczne dlatego wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej.

Wykazuje również szerokie działanie reumatologiczne. Wspomaga leczenie reumatyzmu oraz chorób na tle nerwowym, dzięki silnemu wpływowi na układ nerwowy.

Olej konopny wzmacnia układ kostny, dlatego może być stosowany również w profilaktyce chorób związanych z łamliwością kości oraz związanych z układem kostnym.

Natomiast jeśli chodzi o działanie zewnętrzne to olej ten może być skutecznie stosowany w profilaktyce skóry. Wykazuje silne działanie regeneracyjne, dlatego pozwala odbudować zniszczoną warstwę naskórka. Dzięki właściwością przeciwzapalnym pozwala na łagodzenie zmian skórnych i zaczerwienień. Swoją budową przypomina tłuszcz skórny, stąd często znajduje zastosowanie w kosmetykach. Pozwala on na odbudowę oraz ochronę naturalnej powłoki lipidowej naskórka. Wpływa również na regulację produkcji sebum, dlatego może być z powodzeniem stosowany w leczeniu trądziku. Jest również olejem silnie nawilżającym dlatego wspomaga pielęgnacje suchej skóry.

Na tym etapie chcielibyśmy również zwrócić uwagę na to, że w tym oleju nie znajduje się szkodliwy i narkotyczny Tetrahydrokannabinol (THC), który znajduje się głównie w kwiatach, łodygach i liściach tej rośliny, natomiast do produkcji oleju wykorzystywane są nasiona, które są wolne od THC. Olej konopny nie jest narkotykiem i nie uzależnia.

Jesteście przekonani do jego stosowania?

Do wyboru mamy dwie pojemności:

100 ml – 15,50 zł

250 ml – 27,00 zł

Olej konopny 

>>Dostępny w sklepie Olejowe Smaki

About the author

Redakcja

Dodaj komentarz

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

Archiwa

Kategorie

Meta