Tym razem przedstawiamy Wam kolejny  olej marki Olejowe Smaki  – olej lniany tłoczony na zimno. Jest to najpopularniejszy olej na świecie o specyficznym smaku i zapachu oraz o wspaniałych właściwościach zdrowotnych. 

sony-dsc-15

Olejowe Smaki tworzą pyszne, 100% oleje roślinne. Są one niefiltrowane, nieoczyszczone, z pierwszego tłoczenia, nieoczyszczone i niefiltrowane.

Co wyróżnia Olejowe Smaki?

– do produkcji olei wybierają staranne surowce, od sprawdzonych producentów i dostawców,

– wszystkie oleje tłoczone są na zimno,

– nie oddziałują na oleje wodą, temperaturą, czy chemikaliami. Wszystkie oleje są nierafinowane,

– produkty są w 100% naturalne, z pierwszego tłoczenia

– szklana, ciemna butelka chroni produkt od światła.

Ale czym tak na prawdę jest olej? Co w nim takiego fajnego?

Aby odpowiedzieć na to pytanie w sposób rzetelny i pełny należało by stworzyć tutaj osobną książkę lub chociaż długi elaborat. Postaramy się wyjaśnić Wam to w sposób prosty. Olej jest ciekłą i łatwo topniejącą substancją pozyskiwaną głównie z roślin oleistych. Cechuje się tym, że nie rozpuszcza się w wodzie a jedynie w rozpuszczalnikach. Jeśli chodzi o medycynę i kosmetykę to cała magia olejów związana jest z możliwością magazynowania cennych substancji spożywczych, leczniczych oraz aktywnych. Oleje są bogactwem substancji odżywczych, cennych kwasów tłuszczowych oraz witamin. Są niezwykle uniwersalne i mogą być stosowane w większości przypadków (ale nie zawsze!) do użytku zewnętrznego oraz wewnętrznego.

Dzisiaj chcielibyśmy skupić się na jednym z olejów mianowicie oleju lnianym, który pozyskiwany jest w wyniku tłoczenia na zimno, nasion siemienia lnianego. Sam len znajduje tak szerokie zastosowanie w żywieniu i kosmetyce, że nie sposób wspomnieć tutaj o wszystkich jego zaletach. sony-dsc-16

Charakterystyka oleju lnianego

Olej lniany jest bogactwem cennych kwasów tłuszczowych w tym kwasu OMEGA-3 oraz OMEGA-6, które wywierają szeroki wpływ na prawidłowe funkcjonowanie organizmu człowieka w tym jego najważniejszych narządów takich jak mózg. Każdy z tych kwasów jest bardzo cennych i wpływa na inne aspekty organizmu.

Kwasy OMEGA-3, dzieli się na kwas EPA(kwas eikozapentaenowy) oraz DHA(kwas dekozakeksaenowy). Kwas EPA wykazuje silne działanie przeciwzapalne i znajduje się głównie w rybach morskich, natomiast kwas DHA ma ogromne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania układu sercowo-naczyniowego oraz nerwowego. Oba te kwasy znajdują się również w oleju lnianym. Odpowiadają one również za utrzymanie prawidłowej kondycji skóry, jej elastyczności i ujędrnienia. Gwarantują one również prawidłowy rozwój płodu i zapobiegają przedwczesnym porodom. 

Kwasy OMEGA-6 ,a właściwie głównie kwas alfa-linolowy(ALA), odpowiada za obniżanie poziomu tzw. złego cholesterolu LDL Wpływa pozytywnie na pracę nerek oraz wątroby. Wspomaga regenerację tkanek oraz gojenie się ran. 

Kwasy OMEGA stanowią jeden z budulców tkanki mózgowej dlatego są tak ważne aby znalazły się w Naszej codziennej diecie. Należy również wspomnieć, że Polacy narażeni są na niedobory tych kwasów ze względu na dość mało spożywanie ryb morskich. Polska kuchnia bogata jest raczej w tłuste mięsa, a nie zdrowe ryby.

Regularne stosowanie oleju lnianego wpływa pozytywnie na cykle i miesiączkowanie u kobiet. Pomaga normować pracę układu hormonalnego a w przypadku kobiet po 50 roku życia łagodzi objawy menopauzy. Chroni również przed przerostem prostaty u mężczyzn. 

Systematyczne stosowanie olej lnianego w przypadku sportowców wzmacnia wytrzymałość organizmu oraz jego wydolność. Wspomaga również leczenie depresji.

Dzięki dużej zawartości błonnika, wspomaga pracę układu pokarmowego, reguluje wypróżnienia. Wzmacnia i chroni błony śluzowe. Samo siemię lniane posiada 30% słuzów które szybko pęcznieją ale w tym przypadku mówimy o samym oleju.

sony-dsc-17

Pomocny zewnętrznie…

Olej lniany pomocny jest również zewnętrznie w leczeniu zniszczonej i suchej skóry. Wpływa na odżywienie skóry oraz zmniejszenie jej łuszczenia. Wspomaga regenerację i tworzenie się nowego naskórka.

Cały indeks wartości odżywczych i kaloryczności również został podany na z drugiej strony butelki. Wszystko przygotowane zostało tak jak należy. Wszystko jest bardzo ważne, tym bardziej dla osób dbających o linie i liczących kalorię.

Wygląd oleju

Sam olej jest mętny i widać w nim osad, który nie został w żaden sposób przefiltrowany i opada na dno butelki. Nie martwcie się, tak ma być. Olej ten nie został poddany sedymentacji po procesie tłoczenia, a osad stanowi cenne śluzy oraz resztki roślinne, które doskonale sprawdzą się w Naszej codziennej diecie.

Opakowanie

Olej zamknięty został w szklanej, ciemnej butelce. Nasz ma pojemność 100 ml, ale dostępny jest jeszcze w trzech innych pojemnościach:

– 250 ml,

– 500 ml,

– 1000 ml.

Cena oleju zależy od jego pojemności. Najmniejszy olej 100 ml kosztuje: 10,00 zł, 250 ml 14,00 zł, 500 ml 20,00 zł, 1000 ml 35,00 zł.

Na szklanej butelce została przyklejona etykieta, z której odczytamy wartości odżywcze, skład, przeznaczenie oleju.

Olej lniany tłoczony na zimno

>>Dostępny w sklepie Olejowe Smaki

X