Olej z ostropestu jest olejem słynącym ze szczególnych właściwości ochronnych naszej wątroby. Jakie jeszcze właściwości posiada ten olej ? Dowiecie się w tym poście. Olej z ostropestu tłoczony na zimno dostępny jest w sklepie Olejowe Smaki.

sony-dsc-41

W jaki sposób uzyskuje się taki olej?

Olej  z ostropestu wytwarzany jest tradycyjną metodą tłoczenia na zimno, nasion ostropestu plamistego. Jest olejem w pełni naturalnym, tradycyjnym i nie rafinowanym. Taka technologia pomaga w utrzymaniu jak największej ilości cennych substancji aktywnych zawartych w oleju.

Jest olejem uniwersalnym, znajduje szerokie zastosowanie zarówno w codziennej profilaktyce, kuchni jak i kosmetyce. Sprawdzi się dobrze w pielęgnacji oraz odżywieniu zmęczonej skóry czy włosów.

Jest bogactwem cennych kwasów tłuszczowych, w tym tych egzogennych z grupy OMEGA, których Nasz organizm nie jest w stanie sobie sam wytworzyć i muszą być one dostarczane z zewnątrz. Odpowiadają one między innymi za wyregulowanie poziomu cholesterolu. Nie będziemy się jednak tutaj teraz na nich skupiać, gdyż opisywaliśmy je wielokrotnie, skupmy się na zawartości innych cennych substancji, które odgrywają kluczową rolę w tym oleju.

Najcenniejszą substancją zawartą w oleju z ostropestu plamistego jest sylimaryna. Znajduje się ona głównie w owocach oraz łupinach tego owocu. Jest substancją potężną i stosowaną w wielu preparatach medycznych. Znajduje się również w karczochu. Ale jakie potężne właściwości zdrowotne sylimaryna Nam oferuje?

Wykazuje właściwości ochronne i regenerujące miąższ wątroby. Działa silnie oczyszczająco i detoksykująco, pomaga pozbywać się toksyn oraz metali ciężkich. Wpływa na pracę wątroby i chroni przed szkodliwym działaniem środków farmakologicznych.

Znajduje zastosowanie w profilaktyce przewlekłych i ciężkich chorób wątroby w tym wirusowe zapalenia wątroby praktycznie każdego typu czyli A,B oraz C. Sprawdza się również dobrze w leczeniu chorób wątroby spowodowanych przez alkoholizm.

Jak się okazuje to nie wszystko. Sama sylimaryna wykazuje silne działanie ochronne i wzmacniające pracę mózgu. Wpływa pozytywnie na pracę mózgu, poprawia zdolność zapamiętywania i koncentrowania się. Chroni przed degeneracyjnymi zmianami powstałymi w mózgu. sony-dsc-42

Sylimaryna jest potężnym przeciwutleniaczem, dzięki zawartości witaminy E. Skutecznie zwalcza wolne rodniki, które przyczyniają się do starzenia komórek organizmu i są przyczyną wielu chorób, w tym chorób i zmian nowotworowych. Wykazuje silne działanie przeciwnowotworowe. Działa przeciwzapalnie i chroni komórki organizmu przed powstaniem zmian nowotworowych.

Jest związkiem, który pomaga wyregulować poziom glukozy w przypadku osób cierpiących na cukrzycę typu II. Badania wykazały, że jego systematyczne stosowanie pozwala na opanowanie choroby.

Jej działanie antyoksydacyjne docenione zostało również w kosmetyce, gdzie jako dodatek do kremów, chroni skórę przed przedwczesnym starzeniem się komórek. Stosowanie tego oleju pozwala również uregulować procesy wypróżniania się. Niweluje wszelkie problemy żołądkowe i trawienne.

Opakowanie

Olej został zamknięty w ciemnej butelce wykonanej ze szkła. Do wyboru mamy dwie pojemności: 100 ml oraz 250 ml. Cena zależy od pojemności oleju. Za 100 ml zapłacimy 16, 50 zł, z kolei za pojemność 250 ml 29,00 zł.

To kolejny olej marki Olejowe Smaki, który sprawdził się znakomicie w naszej kuchni. 

Olej z ostropestu tłoczony na zimno

>>Dostępny w sklepie Olejowe Smaki

Write Your Review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X