Tym razem kolejny post nie kosmetyczny. W tym poście poznacie pyszny polski olej z pestek dyni tłoczony na zimno przez firmę Olejowe Smaki. Idealny do sałatek i nie tylko. 

sony-dsc-22

Olejowe Smaki

tworzy pyszne, 100% oleje roślinne. Są one niefiltrowane, nieoczyszczone, z pierwszego tłoczenia, nieoczyszczone i niefiltrowane.

Co wyróżnia Olejowe Smaki?

– do produkcji olei wybierają staranne surowce, od sprawdzonych producentów i dostawców,

– wszystkie oleje tłoczone są na zimno,

– nie oddziałują na oleje wodą, temperaturą, czy chemikaliami. Wszystkie oleje są nierafinowane,


produkty są w 100% naturalne, z pierwszego tłoczenia

szklana, ciemna butelka chroni produkt od światła.

sony-dsc-23

Opakowanie


Olej zapakowany został w wygodną, szklaną butelkę o pojemności 100 ml. Dostępny jest również w wersji nieco większej 250 ml. Butelka do przechowywania oleju wykonana została z ciemnego szkła, w celu ochrony oleju przed działaniem promieni słonecznych, które przyczyniają się do utleniania cennych kwasów tłuszczowych i innych substancji aktywnych. 

Coś  niecoś o samym oleju

Olej z dyni jest olejem również uniwersalnym. Stosowany jest wewnętrznie lub zewnętrznie w zależności od schorzenia. Jest również bardzo odżywczy, gdyż dostarcza wielu cennych substancji odżywczych i nisko nasyconych kwasów tłuszczowych. 

W diecie większości ludzi, a szczególnie polaków, którzy stosunkowo zjadają zbyt mało ryb, dochodzi do niedoborów bardzo istotnych kwasów OMEGA-3 oraz OMEGA-6. Kwasy te muszą być systematycznie uzupełniane z zewnątrz ponieważ organizm ludzki nie jest w stanie sam ich sobie wyprodukować. Olej dyniowy posiada aż 80% tych kwasów dlatego pozwala na skuteczne uzupełnienie ich niedoborów.

Kwasy OMEGA odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, układu sercowo-naczyniowego w tym mięśnia sercowego. Pomagają w utrzymaniu odpowiedniego ciśnienia krwi oraz poziomu cholesterolu. Kwasy tłuszczowe OMEGA powinny być uzupełniane również w przypadku kobiet w ciąży.

Olej dyniowy jest olejem bardzo odżywczym. Dostarcza Nam szeregu witamin, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Dostarcza witaminy A, B, D, E oraz H, które stanowią kluczowe znaczenie w Naszym organizmie. Pomaga uzupełnić również niedobory niektórych mikroelementów takich jak cynk, magnez, selen i potas. Zawiera również niacyne oraz piroksen.

Dodatkowo posiada on fitosterole roślinne, które wspomagają ochronę układu sercowo-naczyniowego. Chronią serce, wzmacniają je. Zapobiegają wystąpieniu zawałów, szczególnie w przypadku osób starszych.

Skwalen natomiast, który obecny jest również w oliwie z oliwek, pomaga unormować poziom cholesterolu i zapobiega powstawaniu zmian miażdżycowych.

Jeśli chodzi o konkretne właściwości zdrowotne to tutaj znowu możemy podzielić je na dwie grupy. Leczenie poprzez stosowanie oleju wewnętrzne oraz zewnętrzne. 

Przede wszystkim olej dyniowy mocno stymuluje układ odpornościowy. Zmusza organizm do obrony. Jest olejem całkowicie bezpiecznym. Może wzmacniać działanie niektórych lekarstw, jednocześnie nie powodując skutków ubocznych.

Dzięki sporej zawartości witaminy A, chroni oraz wzmacnia wzrok. Zapobiega powstawaniu chorób związanych z układem wzrokowym. sony-dsc-24

Reguluje szereg naczyń obwodowych, dlatego skutecznie sprawdza się w profilaktyce oraz leczeniu przerostu prostaty, co może być dość istotnym faktem w przypadku mężczyzn. Łagodzi również wszelkie stany zapalne układu moczowego. Również zalecany w przypadku zaburzeń potencji oraz problemów z oddawaniem moczu.

Wpływa pozytywnie oraz chroni pracę układu sercowo-naczyniowego. Chroni Nasze serce oraz naczynia wieńcowe. Wzmacnia naczynia krwionośne.

Jedną z najistotniejszych faktów jest bardzo silne działanie przeciw pasożytnicze. Bardzo dużo na pewno słyszeliście o zjadaniu świeżych pestek z dyni. Dzieje się tak, ponieważ olej z dyni zawiera alkaloidy zwane kukurbitacynami, które atakują układ nerwowy pasożytów, doprowadzając do ich stopniowej śmierci. Chodzi tutaj głównie o pasożyty występujące w przewodzie pokarmowym takie jak glista ludzka, owsiki czy nawet tasiemiec. Tutaj warto zainteresować się również olejem z orzecha włoskiego lub olejem z gaju oliwnego.

Olej z pestek dyni nie podrażnia flory bakteryjnej jelit, wręcz przeciwnie, pozwala ją szybciej odbudować oraz wzmocnić. Łagodzi również wszelkie stany zapalne śluzówek.

Może być również stosowany w przypadku zapaleń górnych dróg oddechowych. Wykazuje również działanie przeciwalergiczne w tym alergie skórne. sony-dsc-25

Jeśli chodzi o działanie zewnętrzne to olej ten znajduje zastosowanie w intensywnym nawilżeniu bardzo suchej skóry. Wpływa na jej naprężenie, zapobiega powstawaniu zmarszczek. Wspomaga również walkę z trądzikiem, poprzez silne działanie przeciwbakteryjne oraz przeciwzapalne. Wykazuje działanie antycellulitowe, wspomaga rozjaśnianie blizn oraz zanikanie rozstępów.

Sami widzicie jak dużo cennych i leczniczych właściwości olej dyniowy Nam oferuje. Jeśli ktoś z Was boryka się z wyżej opisanymi problemami to może warto włączyć ten konkretny olej do swojej codziennej diety.

Olej dyniowy firmy Olejowe Smaki, jest ciekawą propozycją dla każdego. Może być z powodzeniem stosowany w kuchni, jako dodatek do potraw, ze względu na swój ciekawy, orzechowy smak. Barwa oleju jest delikatnie czerwono-zielona. Należy również pamiętać, aby na tym oleju nie smażyć, gdyż w ten sposób zabijemy większość cennych substancji oraz składników odżywczych.


przechwytywanie-5572540

Cena 100 ml oleju wynosi: 19,80 zł

Cena 250 ml oleju wynosi: 39,00 zł

Olej z pestek dyni tłoczony na zimno

>>Dostępny w sklepie Olejowe Smaki

X