Olej konopny to produkt wyjątkowy, a ten tłoczony w rodzinnej Olejarni Olini możemy Wam polecić z całą odpowiedzialnością. Sprawdźcie, dlaczego.

p1230152-6924333

Co jest ciekawego w oleju tej firmy?


Oleje tej firmy tłoczone są zawsze na świeżo. Olej konopny tłoczony jest ze świeżych ziaren konopi siewnej. Co ważne olej ten nie czeka na klienta na półce, ale tłoczony jest na zimno bezpośrednio na zamówienie. W oleju konopnym nie znajdziemy żadnych barwników, konserwantów, ani ulepszaczy, stąd olej ma piękny zielony kolor i charakterystyczny lekko orzechowy zapach. Jego przydatność to 6 miesięcy. Należy przechowywać go w lodówce. 

Opakowanie

Olej firmy Olini dostępny jest do kupienia w czterech pojemnościach. Od najmniejszej: 100 ml, 250 ml, 500 ml i 1 l. My wybraliśmy wersję najmniejszą 100 ml, aby na początek przekonać się, czy ten olej jest taki dobry, jak go reklamują.

Olej zamknięty jest w ciemnej butelce. Dlaczego ciemne szkło jest tak ważne? Pozwala to zabezpieczyć olej przed działaniem promieni słonecznych gdyż substancje w nim zawarte są dość nie trwałe. Takie oleje zawsze posiadają przewagę nad olejami tanimi ze zwykłych sklepów. 

p1230154-9629755Właściwości

Olej konopny jest olejem bardzo uniwersalnym. Może być stosowany wewnętrznie jako uzupełnienie naszej codziennej diety oraz zewnętrznie w leczeniu chorób skórnych i działaniu bezpośrednim na zmienione miejsca.

Natomiast skupmy się teraz na samym działaniu oleju konopnego i wartościach odżywczych, które nam oferuje. Temat jest tak szeroki, że trudno tutaj skupić się i opisać wszystko. Przede wszystkim sam olej konopny dostarcza szeregu cennych nisko nasyconych kwasów tłuszczowych dobranych w dobroczynnej proporcji. 

Chodzi tutaj głównie o stosunek kwasów OMEGA-3 do OMEGA-6, który powinien wynosić dokładnie 3 do 1. Kwasy OMEGA-6 to kwasy tłuszczowe, które przyczyniają się do gromadzenia tłuszczu w organizmie, natomiast OMEGA-3 to te dobre, których powinniśmy dostarczać więcej. To takie dwa przeciwieństwa które powinny się wzajemnie równoważyć.

Kwasy OMEGA-3 odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego, jednocześnie chroniąc przed chorobami serca oraz regulowanie poziomu cholesterolu w krwi między innymi dzięki sporej zawartości fitosteroli. Odpowiada również za zapobieganie zapaleniom, wzmacnianie ścian naczyń krwionośnych, hamuje magazynowanie komórek tłuszczowych.

W diecie Polaków znajduje się zbyt mało tych kwasów, dlatego powinniśmy je jak najczęściej dostarczać. Kwasy te należą do grupy kwasów egzogennych, które muszą zostać dostarczone z zewnątrz gdyż organizm ludzki nie jest w stanie ich wyprodukować.

Olej konopny dostarcza również szeregu cennych witamin z grupy A, B, E oraz K. Każda z nich jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu i powinny znaleźć się w naszej codziennej diecie obowiązkowo.

Dostarcza również fosfolipidów, które stanowią budulec wszelkich błon komórkowych wszystkich żywych organizmów. Są specyficznym pojemnikiem w którym pływają białka oraz lipidy. Wykazują ochronne działanie na komórki organizmu oraz nabłonki.

Olej ten zawiera w sobie również chlorofil, który jest cudem z natury. Zwany jest również krwią roślin zielonych ze względu na to, że swoją budową przypomina budowę ludzkiej hemoglobiny. Dzięki temu, że może przemieniać się w hemoglobinę, może ze skutkiem leczyć anemię. Dostarcza wielu cennych mikroelementów w tym żelaza. Wspomaga oczyszczanie i detoksykację organizmu. Wykazuje działanie przeciwnowotworowe.

p1230156-5780295

Olej konopny reguluje ciśnienie krwi, oraz wykazuje działanie przeciw zakrzepowe, dlatego z powodzeniem może być stosowany w profilaktyce zawałów oraz udarów.

Sam olej z konopi odpowiada również za wzmocnienie i pobudzenie odporności organizmu. Przyśpiesza gojenie się ran oraz odpowiada za zwalczanie komórek nowotworowych.

Olej ten wykazuje również szerokie działanie przeciwzapalne i przeciwgrzybiczne, działa również przeciwalergicznie i pomaga załagodzić wszelkie stany zapalne. Pobudza procesy metaboliczne dlatego wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej.

Wykazuje również szerokie działanie reumatologiczne. Wspomaga leczenie reumatyzmu oraz chorób na tle nerwowym, dzięki silnemu wpływowi na układ nerwowy.

Olej konopny wzmacnia układ kostny, dlatego może być stosowany również w profilaktyce chorób związanych z łamliwością kości oraz związanych z układem kostnym.

Natomiast jeśli chodzi o działanie zewnętrzne to olej ten może być skutecznie stosowany w profilaktyce skóry. Wykazuje silne działanie regeneracyjne, dlatego pozwala odbudować zniszczoną warstwę naskórka. Dzięki właściwością przeciwzapalnym pozwala na łagodzenie zmian skórnych i zaczerwienień. Swoją budową przypomina tłuszcz skórny, stąd często znajduje zastosowanie w kosmetykach. Pozwala on na odbudowę oraz ochronę naturalnej powłoki lipidowej naskórka. Wpływa również na regulację produkcji sebum, dlatego może być z powodzeniem stosowany w leczeniu trądziku. Jest również olejem silnie nawilżającym dlatego wspomaga pielęgnacje suchej skóry.

Na tym etapie chcielibyśmy również zwrócić uwagę na to, że w tym oleju nie znajduje się szkodliwy i narkotyczny Tetrahydrokannabinol (THC), który znajduje się głównie w kwiatach, łodygach i liściach tej rośliny, natomiast do produkcji oleju wykorzystywane są nasiona, które są wolne od THC. Olej konopny nie jest narkotykiem i nie uzależnia.

p1230159-3739430

Myślę, że przekonaliśmy Was po części do stosowania tego oleju w swojej diecie. 

Cena takiego oleju zależy od pojemności, jaką wybierzemy. Nasz 100 ml olej kosztował 19,90 zł

Olej konopny

>>Dostępny w sklepie Olini

Write Your Review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X