OlVita – Olej z wiesiołka

O

Witajcie. Dzisiejsza recenzja dotyczyć będzie popularnych produktów firmy OlVita. Tym razem oleju z wiesiołka. Dystrybutorem tego produktu jest między innymi sklep Herba-Farm, gdzie również można go zakupić. Napewno nie pierwszy raz spotykacie się z produktami tej firmy, gdyż dostępne są w wielu punktach ze zdrową żywnością i sklepach zielarskich.zdj1-2214173

Omawianym przez Nas olejem jest zimno tłoczony oraz nieoczyszczony, wysokiej jakości olej z wiesiołka. O samym wiesiołku oraz oleju już kiedyś pisaliśmy i możecie śmiało odświeżyć swoją pamięć tutaj wiesiołek a właściwie wiesiołek dwuletni oraz tutaj olej z wiesiołka. Działanie tej rośliny jest bardzo obszerne i trudno zebrać to wszystko do kupy w jednym wpisie.

Jeśli chodzi o skład oraz zawartość substancji odżywczych to zostały one jasno określone z tyłu butelki:

zdj2-9852575

Sam olej zamknięty został w szklanej butelce wykonanej z ciemnego szkła, aby ochronić olej przed działaniem promieni słonecznych. Natomiast warto skupić się teraz na najważniejszym, czyli wartościach prozdrowotnych, które ten konkretny olej Nam oferuje. 

Olej z wiesiołka dostarcza Nam wiele cennych kwasów, które niezbędne są do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Są to kwas linolowy oraz gamma-linolowy. Oba kwasy wpływają na samopoczucie oraz kondycję Naszego organizmu. Biorą również udział w procesach przemiany materii. Należy pamiętać, że osoby chorujące na cukrzycę, nadużywające alkohol bądź niedobory selenu powinny zwrócić szczególną uwagę na suplementację tych kwasów, gdyż cierpią na ich niedobory.

Wpływa również pozytywnie na regenerację tkanki chrzęstnej oraz łącznej, dlatego zalecany jest w profilaktyce oraz zapobieganiu reumatyzmu, regeneracji złamań kości oraz zerwanych wiązadeł.

Częste spożywanie oleju z wiesiołka wpływa pozytywnie na kondycję skóry oraz włosów. Wzmacnia włosy oraz zapobiega ich wypadaniu. Stosowany zewnętrznie na skórę wykazuje silne właściwości regenerujące oraz reguluje pracę gruczołów łojowych.

Dodatkowo wzmacnia odporność organizmu, dlatego jego systematyczne stosowanie sprawia, że stajemy się bardziej odporni na zachorowania, a duch walki Naszego organizmu jest wzmocniony jak wojownik po wypiciu napoju szamana.

Należy również pamiętać, że olej z wiesiołka zalecany jest dla matek karmiących. Naukowe badania stwierdziły, że już kilka godzin po spożyciu zauważono wzrost produkcji kwasu gamma-linolowego oraz DGLA, które mają bardzo istotny wpływ na rozwój dziecka.

Olej z wiesiołka jest bogactwem niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu jak i również kwasów tłuszczowych nasyconych. 

Dostarcza on fosfolipidów, które są budulcem błon komórkowych u wszystkich żywych organizmów. Stanowią pewnego rodzaju otoczkę dla białek oraz lipidów.Wzmacniają również pracę wątroby.

Dodatkowo olej też zawiera witaminę F, która jest mieszaniną nienasyconych kwasów tłuszczowych. Jej zadaniem jest ochrona skóry i zwalczanie trądziku. Dodatkowo powoduje hamowanie autoagresji organizmu w którym organizm likwiduje własne przeciwciała. Witamina ta pomocna jest w leczeniu chorób „autoagresji” oraz wszelkiego rodzaju alergii. Systematyczne stosowanie oleju z wiesiołka przez alergików pozwala na unormowanie organizmu i zmniejszenie podatności na wpływ alergenów.

Dodatkowo zawarte w oleju kwasy GLA odpowiadają za regulację ciśnienia krwi oraz łagodzenie wszelkich zapaleń.

Jak widzicie ilość właściwości zdrowotnych, które oferuje nam olej z wiesiołka  jest ogromna, a my staraliśmy się tutaj skupić na tych najważniejszych. Sam osobiście stosowałem olej z wiesiołka przez bardzo długi czas i potwierdzam jego skuteczność.

Cena tego oleju w zależności od pojemności butelki waha się od 20 do 50 zł. Jest dość wysoka, tym bardziej, że olej stosowany codziennie schodzi dość szybko. Natomiast na prawdę warto poświęci te pieniądze.

Pamiętajcie kochani o rabacie specjalnie dla Naszych czytelników. Od dzisiaj 6% rabatu na dowolnie wybrany produkt ze sklepu HerbaFarm.pl na hasło ‚ZdrowoNaturalnie.pl’ do wykorzystania w koszyku podczas zakupów.

rabat7-3381195

Jeśli zainteresował Was ten produkt i chcielibyście go sobie kupić, to znajdziecie go na stronie sklepu Herba-Farm.pl dokładnie tutaj http://herba-farm.pl/Olej-z-Wiesioka. Jeśli natomiast stosujecie olej z wiesiołka to możecie śmiało podzielić się Nią z Nami.

AUTOR: ZdrowoNaturalnie.pl

About the author

Redakcja

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

Archiwa

Kategorie

Meta