Cześć! Dzisiaj dla odmiany omówimy sobie coś innego, mianowicie wysokiej jakości, naturalny olejek eteryczny bergamotkowy, który produkowany jest przez polską firmę OPTIMA PLUS. Z firmą mieliśmy okazję poznać się już jakiś czas temu i kilka ich produktów dla Was przetestować i opisać, dzisiaj kontynuacja. 
1-4802421

Olejek eteryczny bergamotowy znany i stosowany jest w aromatoterapii od lat. Ten konkretny pochodzi z Niemczech. Wykazuje szereg zastosowań profilaktycznych, które warto poznać, może komuś z Was się taka wiedza przyda. Olejek pozyskiwany jest z owoców bergamoty. 

Czym jest bergamota? Jest krzewem powstałym w wyniku skrzyżowania krzewu pomarańczy gorzkiej oraz cytryny. Wydaje owoce, które normalnie są nie jadalne, a sama hodowana jest tylko na potrzeby produkcji olejków eterycznych.

2-9677170

Olejek może być stosowany na wielu płaszczyznach. Od kąpieli, masażu, aromatyzacji powietrza w domowych pomieszczeniach, inhalacji, jako zapach do odkurzacza wodnego, jako składnik domowych kosmetyków i na pewno wiele, wiele innych.

Dlaczego warto stosować olejek bergamotowy?

1. Koi zmysły oraz uspokaja

2. Jest mocno antyseptyczny, zwalcza bakterie, grzyby oraz patogeny

3. Zwalcza pospolite zmiany skórne, liszaje, trądzik, grzybicę, łojotok

4. Reguluje produkcję sebum w naszej skórze.

5. Niweluje nieprzyjemny zapach z ust

6. Zwalcza pot oraz nieprzyjemny zapach ciała

Zastosowań jest całkiem sporo i na pewno nie opisaliśmy ich wszystkich. Jeśli macie coś do dodania to dajcie znać 🙂

3-8700604

W przypadku olejków eterycznych trudno rozwodzić się nad składem. Jest to mocno skoncentrowany i całkowicie czysty olejek eteryczny bez wody. Znajdziemy tutaj bergamotę oraz standardowe terpeny, które są zawsze obecne w przypadku olejków eterycznych.

UWAGA! Nie należy stosować olejków eterycznych w ciąży. Wszelkie tego typu działania powinny być skonsultowane z lekarzem.

UWAGA! Nie można stosować olejku bergamotowego bezpośrednio przed ekspozycją na słońce. Zawarte w nim substancje obniżają odporność na promieniowanie co spowoduje alergię.

Zapach tego olejku jest świeży i wspaniały. Chyba mój ulubiony olejek, który dotychczas mieliśmy okazję u siebie testować. Z przyjemnością dodajemy go jako kompozycje zapachową do naszych kosmetyków.

4-3104651

Olejek sprzedawany jest w bardzo eleganckim pudełku oraz butelce wykonanej z ciemnego szkła o pojemności 10 ml. Ciemne szkło zostało zastosowane aby zabezpieczyć olejek eteryczny oraz substancje w nim zastosowane przed słońcem i utlenianiem.

Koszt takiego olejku w sklepie producenta OPTIMA PLUS wynosi dokładnie 9,90 złotych. Naszym zdaniem cena jest bardzo odpowiednia i adekwatna do jakości oraz pojemności. Nie jest drogi. Olejek znajdziecie tutaj:

>>> Olejek eteryczny bergamotowy 

X