Cześć! Dzisiaj dla odmiany omówimy sobie coś innego, mianowicie wysokiej jakości, naturalny olejek eteryczny świerkowy, który produkowany jest przez polską firmę OPTIMA PLUS. Z firmą mieliśmy okazję poznać się już jakiś czas temu i kilka ich produktów dla Was przetestować i opisać, dzisiaj kontynuacja. 
1-6663020

Olejek eteryczny świerkowy znany i stosowany jest w aromatoterapii od lat. Ten konkretny pochodzi z Chin. Wykazuje szereg zastosowań profilaktycznych, które warto poznać, może komuś z Was się taka wiedza przyda. Olejek pozyskiwany jest z końcówek gałązek świerkowych. 

Wszyscy lubimy iglaki. U nas w polskich lasach rośnie ich na prawdę sporo. Wiemy jak ładnie pachną, jakie dają owoce, lubimy żywicę która jest mocno aromatyczna.

3-5068328

Olejek może być stosowany na wielu płaszczyznach. Od kąpieli, masażu, aromatyzacji powietrza w domowych pomieszczeniach, inhalacji, jako zapach do odkurzacza wodnego, jako składnik domowych kosmetyków i na pewno wiele, wiele innych.

Dlaczego warto stosować olejek świerkowy?

1. Uspokaja, łagodzi stany nerwowe oraz napięcia emocjonalne

2. Zwalcza stany podgorączkowe

3. Likwiduje infekcje, przeziębienie, katar oraz grypę

4. Łagodzi duszności, pomaga leczyć astmę

5. Oczyszcza drogi oddechowe oraz zatoki

6. Działa przeciwbólowo, łagodzi bóle stawów oraz na tle reumatycznym

Zastosowań jest całkiem sporo i na pewno nie opisaliśmy ich wszystkich. Jeśli macie coś do dodania to dajcie znać 🙂

2-7393269

W przypadku olejków eterycznych trudno rozwodzić się nad składem. Jest to mocno skoncentrowany i całkowicie czysty olejek eteryczny bez wody. Znajdziemy tutaj rozmaryn oraz standardowe terpeny, które są zawsze obecne w przypadku olejków eterycznych.

UWAGA! Nie należy stosować olejków eterycznych w ciąży. Wszelkie tego typu działania powinny być skonsultowane z lekarzem.

Zapach tego olejku jest świeży i wspaniały. Chyba mój ulubiony olejek, który dotychczas mieliśmy okazję u siebie testować. Z przyjemnością dodajemy go jako kompozycje zapachową do naszych kosmetyków.

4-8177339

Olejek sprzedawany jest w bardzo eleganckim pudełku oraz butelce wykonanej z ciemnego szkła o pojemności 10 ml. Ciemne szkło zostało zastosowane aby zabezpieczyć olejek eteryczny oraz substancje w nim zastosowane przed słońcem i utlenianiem.

Koszt takiego olejku w sklepie producenta OPTIMA PLUS wynosi dokładnie 9,90 złotych. Naszym zdaniem cena jest bardzo odpowiednia i adekwatna do jakości oraz pojemności. Nie jest drogi. Olejek znajdziecie tutaj:

>>> Olejek eteryczny świerkowy 

Write Your Review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X