Kategorie
Polecane produkty

Pierwoje Reshenie – Bania Agafi – Codzienny szampon ziołowy do pielęgnacji wszystkich typów włosów

Cześć! Zapraszamy serdecznie na kolejne recenzje ciekawych produktów kosmetycznych. Tym razem na naszym kosmetycznym celowniku znajdują się kolejne produkty marki Bania Agafi rosyjskiego koncernu Pierwoje Reshenie. Ich produkty na pewno są Wam już dobrze znane gdyż są „must have” w każdym sklepie ze zdrową żywnością bądź sklepie z kosmetykami naturalnymi. Dzisiaj omówimy ziołowy domowy szampon przeznaczony dla wszystkich typów włosów. Produkt dostępny w sklepie Herba-Farm.pl i również dzięki niemu możemy go dla Was testować i opisywać.1-8472568

Domowy szampon do codziennej pielęgnacji wszystkich typów włosów Bania Agafi jest produktem bardzo uniwersalnym i wyjątkowym. Został zaprojektowany w celu ochrony, wzmocnienia oraz pielęgnacji wszystkich typów włosów oraz skóry głowy.

Receptura tego szamponu opiera się na tradycyjnych przepisach i podaniach zielarki Agafi. Firma czerpie pomysły z jej zapisków, które skutecznie wciela w życie. Zioła zostały dobrane w taki sposób aby zapewnić nam jak najlepszy efekt w sposób naturalny. Szampon zawiera 17 syberyjskich ziół.

Oryginalny szampon Bania Agafi jest produktem w pełni naturalnym, posiada bardzo bogaty skład w którym znajdziemy głównie naturalne składniki i czystą, miekką wodę. Szampon jest wolny od szkodliwych składników chemicznych oraz substancji, które mogą podrażniać, uczulać lub kumulować się w organizmie takich jak SLS, SLES, parabeny, pegi, oleje mineralne i produkty ropne.

Pamiętajmy aby wybierać oryginalne produkty Bania Agafi, gdyż część receptur wykupiona została przez estońską firmę i zarówno jej skład jak i pojemność jest dużo gorsza niż oryginalne szampony Bania Agafi. Trzeba zwracać na to uwagę aby nie dać się oszukać. Produkty estońskie są tańsze, zawierają szkodliwy SLS oraz posiadają mniejszą pojemność. Należy zwracać uwagę również na napis „Made in EU”, który znajduje się na podróbkach oraz drugą cyfrę kodu kreskowego, która powinna wynosić 4 | 6 a nie 4 | 7. W sklepie Herba-Farm.pl znajdziecie tylko i wyłącznie oryginalne kosmetyki koncernu i takie również dla Was omawiamy.

Dokładny opis produktu został umieszczony z tyłu opakowania. Niestety oryginalne napisy zostały zamieszczone w języku rosyjskim a z tyłu znajduje się tylko naklejka polskiego dystrybutora. 

2-4090646

Jeśli chodzi o skład produktu, który na pewno będzie Was interesował, został standardowo podany również z tyłu butelki. My postaramy się przyjrzeć mu dużo dokładniej za chwile, tak abyśmy mieli pewność, że jest na pewno dobry.

Aqua nivalis, Siberian Herbals Water Complex (Rhodo- dendron Dauricum, Inula Helenium, Atragene Sibirica, Helichrysum Arenarium, Solidago Dahurica, Erodium cicutarium, Pedicularis uralensis, Rubus saxatilis, Urtica Dioica, Saponaria Officinalis, Chamomilla Recutita, Silene Jenisseensis Willd, Rhodiola Rosea, Artemisia Mongolica, Scutellaria Baicalensis, Polygonatum odoratum, Lamium album), Magnesium Laureth Sulfate, Cocamide DEA, Co- camidopropyl Betaine, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Sodium Chloride, Secale Cereale Seed Extract, Allium Cepa (Onion) roqt Extract, Humulus Lupulus Extract, Propolis, Guar Gum, Citric Acid, Parfum, Kathon

3-4866061

Postaramy się teraz opisać wszystkie poszczególne składniki, krok po kroku, specjalnie dla Was aby Nasza analiza była kompletna 😉

Mrożona woda strukturalna (Aqua nivalis) jest żywą wodą, która według doktora Tombaka przyczynia się do przedłużenia naszego życia oraz urody.

Siberian Herbals Water Complex jest zbiorem 17 ziół, stanowi oryginalną i opatentowaną recepturę. Warto skupić się na każdym z nich. A mianowicie:

Różanecznik dahurski (Rhodo- dendron Dauricum)  jest ziołem pomocnym w likwidowaniu przebarwień oraz rozjaśnień skórnych.

Oman wielki (Inula Helenium) wykazuje silne właściwości dezynfekujące oraz przeciwbakteryjne. Dodatkowo działa antyseptycznie.

Powojnik syberyjski (Atragene Sibirica) jest ziołem wpływającym na ukrwienie skóry głowy.

Kocanka piaskowa (Helichrysum Arenarium)

– działa silnie przeciwzapalnie oraz łagodząco. Delikatnie oczyszcza skórę głowy.


Nawłoć dahurska (Solidago dahurica)
– wykazuje działanie dezynfekujące i łagodzi świąd.

Iglica pospolita (Erodium cicitarium) – jest ziołem bogatym w witaminy w tym A oraz C. Działa ściągająco i regulująco. 

Gnidosz uralski (Pedicularis uralensis) – jest ziołem łagodzącym wszelkie podrażnienia oraz zaczerwienienia skórne.

Malina kamionka (Rubus saxatillis) wykazuje silne właściwości nawilżające oraz łagodzące. Zatrzymuje wodę w komórkach skóry. Delikatnie ujędrnia.

Pokrzywa zwyczajna (Urtica Dioica) – jest bardzo pospolitym i jednocześnie znanym ziołem wykazującym silne działanie pielęgnacyjne oraz wzmacniające dla włosów. Chroni przed łupieżem oraz zapobiega wypadaniu włosów.

Mydlnica lekarska (Saponaria Officinalis) – jest rośliną pełniącą rolę naturalnego środka myjącego, dzięki zawartości saponin. Ładnie się pieni i pozwala oczyścić skórę.

Rumianek pospolity (Chamomilla Recutita) jest ziołem o działaniu łagodzącym, kojącym i przeciwzapalnym.

Lepnica jenisejska (Silene Jenisseensis) jest ziołem, które podobnie jak mydlnica, pełni rolę naturalnego środka myjącego. 

Różeniec górski (Rhodiola Rosea) jest ziołem o potężnym działaniu przeciwwyważeniowym. Chroni przed działaniem wolnych rodników i spowalnia procesy starzenia się skóry.

Bylica mongolska (Artemisia Mongolica) – jest ziołem o działaniu regenerującym i wspomagającym gojenie się ran. Łagodzi świąd.

Tarczyca bajkalska (Scutellaria Baicalensis) jest przeciwutleniaczem, hamującym procesy starzenia się komórek skóry. Wykazuje również działanie dezynfekujące i przeciwgrzybicze.

Kokoryczka wonna (Polygonatum odoratum) – wykazuje działanie ściągające, przyśpiesza regenerację skóry.

Jasnota biała (Lamium album) jest ziołem łagodzącym stany zapalne i podrażnienia skórne.

Magnesium Laureth Sulfate (MLS) jest delikatną substancją powierzchniowo czynną, łagodnym detergentem. Działa dużo łagodniej niż SLS, jednakże fajni gdyby go nie było. Zaznaczamy na czerwono lecz nie przesadzajmy… jest substancją bezpieczną.

Cocamide DEA jest emulgatorem i detergentem. W połączeniu z niektórymi związkami azotowymi przyczynia się do wytwarzania rakotwórczych mitozamin. Może przyczyniać się do podrażnień w miejscach gdzie nasza skóra jest wrażliwa czyli pachwinach. Należy unikać tej substancji w ciąży oraz okresie laktacji.

Cocamidopropyl Betaine (Co-camidopropyl Betaine) jest delikatną substancją myjącą nie podrażniającą błon śluzowych. 

Coco-Glucoside

jest naturalnym emulgatorem i środkiem pianotwórczym.

Glyceryl Oleate naturalny emulgator powstały na bazie oliwy z oliwek. Delikatnie nawilża.

Chlorek sodu (Sodium Chloride) jest bogatym źródłem cennych mikroelementów.

Wyciąg z chleba żytniego (Secale Cereale Seed Extract) odpowiada za przyśpieszenie regeneracji oraz uelastycznienie włosów.

Wyciąg z łupin/korzenia cebuli (Allium Cepa (Onion) roqt Extract) wykazuje silne właściwości przeciwbakteryjne. Dzięki sporej zawartości siarki, hamuje wytwarzanie łoju i oczyszcza pory skórne.

Wyciąg z szyszek chmielu (Humulus Lupulus Extract) łagodzi świąd skóry i hamuje tworzenie się łupieżu Przyśpiesza wzrost włosów i chroni przed siwieniem.

Kit pszczeli (Propolis) wykazuje działanie łagodzące i przeciwzapalne. Pobudza również procesy regeneracyjne. Dodaje blasku.

Guma guar (Guar Gum) reguluje konsystencję szamponu i ułatwia przyleganie substancji czynnych do skóry oraz włosów. Jest zagęszczaczem.

Kwasek cytrynowy (Citric Acid) jest regulatorem pH skóry.

Parfum czyli substancja zapachowa.

Kathon jest substancją konserwującą. Niestety może powodować podrażnienia oraz uczulenia, dlatego powinna być unikana przez alergików. Badania wykazały również negatywny wpływ na układ nerwowy.

To już cała lista składników tego szamponu, które chcieliśmy dla Was opisać. Jak widzicie jest ona dość długa, ale dominują w niej zioła i cenne ekstrakty roślinne. Szampon zawiera MLS ale nie demonizujmy, gdyż jest on dużo łagodniejszym detergentem niż SLS. Znajdziemy również kilka substancji, które mogą podrażniać dlatego jeśli ktoś z Was jest alergikiem i źle zareaguje po użyciu tego szamponu to mogą one się do tego przyczynić. Skład produktu jest raczej bardzo dobry a ilość naturalnych składników bije na głowę inne szampony.

4-4246251

Jeśli chodzi o wrażenia funkcjonalne, to szampon zamknięty został w wygodnej, ciemnej, plastikowej butelce o pojemności 350 ml. Butelka nie posiada ergonomicznego dozownika a tylko standardowy aplikator jak w przypadku większości szamponów.

Konsystencja szamponu jest dość gęsta, po kontakcie z wodą bardzo fajnie się pieni i łatwo rozprowadza we włosach. Już jego mała ilość pozwala na dokładne domycie wszystkich włosów oraz skóry głowy.

Zapach szamponu jest godny uwagi, mocno ziołowy i słodki, przypomina zapach lipy, która kwitnie. Jest piękny i naturalny, sprawia wiele przyjemności. Po umyciu utrzymuje się długo we włosach.

Jeśli natomiast chodzi o cenę to butelka tego szamponu kosztuje zaledwie 14 złotych. Nie jest to na prawdę cena wysoka i uważamy, że jest wart swojej ceny. Tym bardziej, że jest mocno wydajny i wystarczy nam na długi czas użytkowania.

Szampon dostępny w sklepie Herba-Farm.pl tutaj:

>> Bania Agafi – Domowy szampon do codziennej pielęgnacji