Pierwoje Reshenie – Bania Agafi – Rewitalizujący szampon przeciw wypadaniu włosów

P

Cześć! Zapraszamy serdecznie na kolejne recenzje i testy ciekawych produktów kosmetycznych. Tym razem omówimy sobie kolejny, bardzo wartościowy szampon Bania Agafi, którego producentem jest rosyjski koncern Pierwoje Reshenie. Szampon ten jest produktem w pieni naturalnym i godnym uwagi. Tym razem będzie to rewitalizujący szampon przeciw wypadaniu włosów, który dostępny jest w ofercie sklepu Herba-Farm.pl i również dzięki życzliwości tego sklepu, możemy go dla Was testować oraz opisywać.1-8648544

Rewitalizujący szampon przeciw wypadaniu włosów zaprojektowany został został w zgodzie z naturą. Jest produktem opartym na tradycyjnych recepturach zielarki Agafi, które teraz wykorzystywane zostały do jego produkcji. Skład produktu jest w pełni naturalny a zioła oraz wyciągi roślinne dobrane zostały w taki sposób aby przynieść natychmiastowy i długotrwały efekt.

W szamponie zastosowano 17 tradycyjnych syberyjskich ziół oraz olej skalny mumijo, które poprawiają ukrwienie głowy, wzmacniają włosy oraz działają antyseptycznie, dodatkowo chroniąc skórę głowy. 

Produkt jest całkowicie wolny od szkodliwych substancji chemicznych. Na próżno doszukiwać się tutaj SLS, SLES, parabenów, pegów, olejów ropnych i mineralnych. Firma pozyskuje składniki prosto z natury, dlatego warto się nią zainteresować.

Pamiętajmy aby wybierać oryginalne produkty Bania Agafi, gdyż część receptur wykupiona została przez estońską firmę i zarówno jej skład jak i pojemność jest dużo gorsza niż oryginalne szampony Bania Agafi. Trzeba zwracać na to uwagę aby nie dać się oszukać. Produkty estońskie są tańsze, zawierają szkodliwy SLS oraz posiadają mniejszą pojemność. Należy zwracać uwagę również na napis „Made in EU”, który znajduje się na podróbkach oraz drugą cyfrę kodu kreskowego, która powinna wynosić 4 | 6 a nie 4 | 7. W sklepie Herba-Farm.pl znajdziecie tylko i wyłącznie oryginalne kosmetyki koncernu i takie również dla Was omawiamy.

Dokładny opis szamponu znajdziecie z tyłu opakowania. Oczywiście oryginalne opisy dostępne są tylko w języku rosyjskim. Z tyłu jednak pozostała dla Was naklejka polskiego dystrybutora.

2-2056566

Jeśli chodzi o skład INCI tego szamponu to standardowo widnieje również z tyłu butelki, jednakże będziemy chcieli się mu bliżej przyjrzeć w dalszej części recenzji, tak abyście mieli pewność, że skład jest dobry i bezpieczny dla Naszej skóry.

Aqua Nivalis, Siberian Herbals Water Complex (Rhododendron Dauricum, Inula Helenium, Atragene Sibirica, Helichrysum Arenarium, Solidago Dahurica, Erodium Cicutarium, Pedicularis Uralensis, Rubus Saxatilis, Urtica Dioica, Saponaria Officinalis, Chamomilla Recutita, Silene Jenisseensis Willd, Rhodiola Rosea, Artemisia Mongolica, Scutellaria Baicalensis, Polygonatum Odoratum, Lamium Album), Magnesium Laureth Sulfate, Cocamide DEA, Cocamidopropyl Betaine, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Sodium Chloride, Juniperus Communis Fruit Extract, Montan Wax, Scutellaria Baicalensis Roqt Extract, Panthenol, Guar-Gum, Citric Acid, Parfum, Kathon.

3-2648274

Postaramy się teraz opisać wszystkie poszczególne składniki, krok po kroku, specjalnie dla Was aby Nasza analiza była kompletna 😉

Mrożona woda strukturalna (Aqua nivalis) jest żywą wodą, która według doktora Tombaka przyczynia się do przedłużenia naszego życia oraz urody.

Siberian Herbals Water Complex jest zbiorem 17 ziół, stanowi oryginalną i opatentowaną recepturę. Warto skupić się na każdym z nich. A mianowicie:

Różanecznik dahurski (Rhodo- dendron Dauricum)  jest ziołem pomocnym w likwidowaniu przebarwień oraz rozjaśnień skórnych.

Oman wielki (Inula Helenium) wykazuje silne właściwości dezynfekujące oraz przeciwbakteryjne. Dodatkowo działa antyseptycznie.

Powojnik syberyjski (Atragene Sibirica) jest ziołem wpływającym na ukrwienie skóry głowy.

Kocanka piaskowa (Helichrysum Arenarium) 

– działa silnie przeciwzapalnie oraz łagodząco. Delikatnie oczyszcza skórę głowy.


Nawłoć dahurska (Solidago dahurica)
 – wykazuje działanie dezynfekujące i łagodzi świąd.

Iglica pospolita (Erodium cicitarium) – jest ziołem bogatym w witaminy w tym A oraz C. Działa ściągająco i regulująco. 

Gnidosz uralski (Pedicularis uralensis) – jest ziołem łagodzącym wszelkie podrażnienia oraz zaczerwienienia skórne.

Malina kamionka (Rubus saxatillis) – wykazuje silne właściwości nawilżające oraz łagodzące. Zatrzymuje wodę w komórkach skóry. Delikatnie ujędrnia.

Pokrzywa zwyczajna (Urtica Dioica) – jest bardzo pospolitym i jednocześnie znanym ziołem wykazującym silne działanie pielęgnacyjne oraz wzmacniające dla włosów. Chroni przed łupieżem oraz zapobiega wypadaniu włosów.

Mydlnica lekarska (Saponaria Officinalis) – jest rośliną pełniącą rolę naturalnego środka myjącego, dzięki zawartości saponin. Ładnie się pieni i pozwala oczyścić skórę.

Rumianek pospolity (Chamomilla Recutita) – jest ziołem o działaniu łagodzącym, kojącym i przeciwzapalnym.

Lepnica jenisejska (Silene Jenisseensis) – jest ziołem, które podobnie jak mydlnica, pełni rolę naturalnego środka myjącego. 

Różeniec górski (Rhodiola Rosea) – jest ziołem o potężnym działaniu przeciwwyważeniowym. Chroni przed działaniem wolnych rodników i spowalnia procesy starzenia się skóry.

Bylica mongolska (Artemisia Mongolica) – jest ziołem o działaniu regenerującym i wspomagającym gojenie się ran. Łagodzi świąd.

Tarczyca bajkalska (Scutellaria Baicalensis) – jest przeciwutleniaczem, hamującym procesy starzenia się komórek skóry. Wykazuje również działanie dezynfekujące i przeciwgrzybicze.

Kokoryczka wonna (Polygonatum odoratum) – wykazuje działanie ściągające, przyśpiesza regenerację skóry.

Jasnota biała (Lamium album) – jest ziołem łagodzącym stany zapalne i podrażnienia skórne.

Magnesium Laureth Sulfate (MLS) jest delikatną substancją powierzchniowo czynną, łagodnym detergentem. Działa dużo łagodniej niż SLS, jednakże fajni gdyby go nie było. Zaznaczamy na czerwono lecz nie przesadzajmy… jest substancją bezpieczną.

Cocamide DEA jest emulgatorem i detergentem. W połączeniu z niektórymi związkami azotowymi przyczynia się do wytwarzania rakotwórczych mitozamin. Może przyczyniać się do podrażnień w miejscach gdzie nasza skóra jest wrażliwa czyli pachwinach. Należy unikać tej substancji w ciąży oraz okresie laktacji.

Cocamidopropyl Betaine (Co-camidopropyl Betaine) jest delikatną substancją myjącą nie podrażniającą błon śluzowych. 

Coco-Glucoside

 jest naturalnym emulgatorem i środkiem pianotwórczym.

Glyceryl Oleate naturalny emulgator powstały na bazie oliwy z oliwek. Delikatnie nawilża.

Chlorek sodu (Sodium Chloride) jest bogatym źródłem cennych mikroelementów.

Wyciąg z jałowca (Juniperus Communis Fruit Extract) odpowiada za poprawę ukrwienia skóry głowy. Normalizuje pracę gruczołów łojowych i przyśpiesza regenerację

Wyciąg z korzenia tarczycy bajkalskiej (Scutellaria Baicalensis Roqt Extract) – jest przeciwutleniaczem, hamującym procesy starzenia się komórek skóry. Wykazuje również działanie dezynfekujące i przeciwgrzybicze.

Panthenol jest substancją łagodzącą i przeciwzapalną.

Guma guar (Guar Gum) reguluje konsystencję szamponu i ułatwia przyleganie substancji czynnych do skóry oraz włosów. Jest zagęszczaczem.

Kwasek cytrynowy (Citric Acid) jest regulatorem pH skóry.

Parfum czyli substancja zapachowa.

Kathon jest substancją konserwującą. Niestety może powodować podrażnienia oraz uczulenia, dlatego powinna być unikana przez alergików. Badania wykazały również negatywny wpływ na układ nerwowy.

To już cała lista składników tego szamponu, które chcieliśmy dla Was opisać. Jak widzicie jest ona dość długa, ale dominują w niej zioła i cenne ekstrakty roślinne. Szampon zawiera MLS ale nie demonizujmy, gdyż jest on dużo łagodniejszym detergentem niż SLS. Znajdziemy również kilka substancji, które mogą podrażniać dlatego jeśli ktoś z Was jest alergikiem i źle zareaguje po użyciu tego szamponu to mogą one się do tego przyczynić. Skład produktu jest raczej bardzo dobry a ilość naturalnych składników bije na głowę inne szampony.
4-7184138

Jeśli chodzi o wrażenia funkcjonalne, to szampon zamknięty został w wygodnej, ciemnej, plastikowej butelce o pojemności 350 ml. Butelka nie posiada ergonomicznego dozownika a tylko standardowy aplikator jak w przypadku większości szamponów.

Konsystencja szamponu jest dość gęsta, po kontakcie z wodą bardzo fajnie się pieni i łatwo rozprowadza we włosach. Już jego mała ilość pozwala na dokładne domycie wszystkich włosów oraz skóry głowy.

Zapach szamponu jest przyjemny i mocno ziołowy, Zapach przypomina ziołowe i dziewicze łąki kwitnące latem. Ładnie i długo utrzymuje się na włosach.

Jeśli natomiast chodzi o cenę to butelka tego szamponu kosztuje zaledwie 14 złotych. Nie jest to na prawdę cena wysoka i uważamy, że jest wart swojej ceny. Tym bardziej, że jest mocno wydajny i wystarczy nam na długi czas użytkowania.

Szampon dostępny w sklepie Herba-Farm.pl tutaj:

>> Bania Agafi – Rewitalizujący szampon przeciw wypadaniu włosów 

About the author

Redakcja

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

Archiwa

Kategorie

Meta