Niestety, natura obdarzyła mnie problematyczną cerą, która po kilku godzinach lubi się niebywale świecić tak, jakbym posmarowałabym się olejem po twarzy. Nałożenie podkładu matującego powoduje, że skóra nie świeci się na parę godzin. Potem potrzebuję zmyć wszystko i nałożyć na nowo. Nie wierzyłam, że coś może mi pomóc aż odkryłam polską markę Pixie Cosmetics i jej puder matujący 🙂p1200274-5674185

Nie będę ukrywać. Najpierw podeszłam do tego pudru sceptycznie. Pomyślałam: “pewnie kolejny bubel, który nie działa”. Zaczęłam używać i sama nie wierzyłam. On mi pomaga. W końcu coś działa i nie jest bublem na rynku polskim. 

Zapewnienia producenta

Wyrusz z nami w wędrówkę po nieprzeniknionej amazońskiej puszczy. Chcemy opowiedzieć Ci szczególnie o jednym, niezwykłym drzewie, które od wieków zachwyca i zastanawia swoją naturą i właściwościami. Wszystko przez potężne korzenie i rozłożyste, imponującej długości gałęzie, niebotyczny pień oraz niecodziennej urody kwiaty, które sprawiają, że drzewo ma niemal mistyczny charakter. W jego niezwykłą moc wierzyli już Majowie, którzy przypisywali mu rolę łącznika pomiędzy światami doczesnym i wiecznym. My znaleźliśmy w nim źródło składnika, który pozwolił nadać naszym kosmetykom niespotykaną dotąd lekkość.

Dojrzałe owoce drzewa kapokowego, bo nim mowa, uwalniają nasiona otulone miękkim, niezwykle lekkim i sprężystym puchem, który jest odporny na działanie wody. Kiedyś wykorzystywano go do wypełniania kamizelek ratunkowych (stąd nazwa kapok), a my zmikronizowaliśmy go i zamknęliśmy w naszym najnowszym pudrze matującym. Dzięki niemu udało nam się uzyskać kosmetyk, o niepowtarzalnych właściwościach.

Zastosowanie

Kapok Tree Powder to puder zapewniający długotrwałe działanie matujące. Pochłania nadmiar sebum i optycznie wygładza cerę, dając efekt „soft-focus”. Kosmetyk sprawdza się najlepiej w przypadku skóry tłustej i mieszanej. Jeżeli masz problem ze świeceniem się skóry, szczególnie w tzw. strefie „T”, to propozycja dla Ciebie. Mimo swoich mocnych właściwości matujących, puder nie przesusza cery.


p1200280-9519432
Puder

możemy kupić w trzech wariantach. Pierwszy to możliwość kupienia próbki w saszetce strunowej o pojemności 1 ml, opakowanie typu solniczka o wadze 3,5 g oraz moje pełnowymiarowe opakowanie widoczne na zdjęciu o wadze 6,5 g. Próbka kosztuje: 3,90 zł, puder w solniczce 39,90 zł, a pełnowymiarowe opakowanie kosztuje 59,90 zł. Zaznaczam, że puder jest wydajny i spokojnie powinien nam wystarczy minimum na 3 miesiące regularnego stosowania. p1200278-2891771 Puder zawiera tylko jeden składnik Cellulose, czyli zmikronizowany puch z drzewa kapokowego, który ma za zadanie matowić naszą skórę na cały dzień.

Będę biała jak śnieg?

Ktoś pomyśli: Biały puder, więc będę wyglądać jak śnieg. Nic podobnego. Puder po nałożeniu na twarz staje się transparenty, więc nie ma czego się bać, że będziemy wyglądać jak biały puch 🙂 p1200287-7360717

Jak go aplikuję?

Moja cera tak, jak już zaznaczyłam lubi mocno się przetłuszczać, dlatego puder ten wklepuję w skórę. Przy pomocy pędzla kabuki, bo tylko taki mam pędzel odpowiedni do minerałów. Muszę chyba przemyśleć zakup pędzla typu flat. Podkład aplikuję najpierw pod podkład i jeszcze na podkład. Taki sposób aplikacji tego pudru najbardziej się u mnie sprawdza. Wiadomo u każdego może to wyglądać inaczej. Puder jest bezzapachowy. Ma lekką konsystencję. Jest drobno zmielony i łatwo rozprowadza się na skórze. Kosmetyk doskonale matuje i poprawia kondycję skóry. Długotrwale matuje. Wytrzyma z 10 godzin. Błysk na twarzy nie jest straszny. Nie trzeba poprawiać makijażu, tylko przyłożyć bibułkę matującą i nadal jest ok 🙂 p1200281-9175934

Kosmetyk oceniam bardzo wysoko 10/10 🙂 


Puder matujący Mega Matte Kapok Tree Powder 

>>Dostępny w Pixie Cosmetics

Write Your Review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X