Kategorie
Polecane produkty

Plan leczenia akupresurą

Jak każda z metod leczenia ma swój własny, sprawdzony plan działania. Jest on algorytmem postępowania powtarzanym cyklicznie w zależności od schorzenia lub predyspozycji pacjenta.

Przed przystąpieniem do zabiegu akupresury należy ocenić sytuację energetyczną pacjenta, a przede wszystkim obecność lub brak równowagi sił Ying i Yang.

Następnie należy dokonać wyboru właściwych kanałów energetycznych oraz punktów w nich usadowionych i związanych z leczonym narządem, bądź jego schorzeniem.

Dalszym krokiem poprzedzającym właściwy zabieg jest ustalenie techniki ucisków. Należy zdecydować się, czy zastosować w danym przypadku technikę pobudzającą czy uspokajającą.

Jeżeli nie stwierdzamy wyraźnych zakłóceń energetycznych zastosujemy technikę neutralną ucisków, a więc pośrednią.

Punkty na kanałach zablokowanych uciskać będziemy techniką pobudzającą natomiast na kanałach nadmiernie aktywnych, techniką uspokajającą. Na pozostałych kanałach stosujemy technikę pośrednią.

Jeżeli jednak podejrzewamy, że narząd związany z wiadomym kanałem jest mało aktywny, musimy zastosować technikę stymulującą, natomiast jeśli narząd jest nadmiernie aktywny to należy zalecić akupresurę techniką uspokajającą.

Należy podkreślić, że ustalenie planu leczenia dla początkującego adepta akupresury jest zadaniem trudnym, jednak po zdobyciu większego doświadczenia kwestia ta nie będzie sprawiać większych trudności.

W wątpliwych przypadkach należy przy ustalaniu programu leczenia zasięgnąć opinii lekarza akupunkturzysty.

acupunct_kan-3138289

http://drkregoslup.pl/images/stories/acupunct_kan.jpg

„Uwaga! Niniejszy materiał oraz niektóre ilustracje pochodzą z książki „Akupresura w pospolitych dolegliwościach”. Wszelkie prawa autorskie należą do autorów tej książki tj. Chris Jarmey oraz John Tindall.”

AUTOR: ZdrowoNaturalnie.pl