Polecane książki

P

Tutaj znajdziecie wszystkie książki, które sami przeczytaliśmy, i które według Nas warto przeczytać. Kolejność książek jest podana przypadkowo. 

1)„Dieta życia 2” – Maja Błaszczyn

707-801-large-2845577

Bardzo ciekawa książka, którą powinien każdy przeczytać. 

Książka składa się z dwóch rozdziałów. W pierwszym autorka ukazała jak ważny jest wpływ pożywienia na stan zdrowia fizycznego i psychicznego (program diamondów), a w kolejnym rozdziale zamieściła program żywienia na 28 dni. Dzięki tej książce uświadomisz sobie, że „jednym z najbardziej nieefektywnych i dziwacznych doświadczeń ludzkich są diety odchudzające”.

2)”Zamień chemię na jedzenie”– Julita Bator


pobrane-9601425

Nikt, kto przeczyta tę książkę, nie powróci do starych, niezdrowych nawyków żywieniowych. Dzięki niej dowiemy się, jak dzięki diecie szybko i tanio uzdrowić siebie i rodzinę, uniknąć alergii, a nawet ADHD. Autorka dzieli się w książce swoim osobistym doświadczeniem. Podpowiada, które produkty są bezpieczne, bez sztucznych ulepszaczy. Zrób z nią pierwszy krok do życia bez chemii!

3) „Ziołolecznictwo – Poradnik dla lekarzy”– Aleksander Ożarowski

ziololecznictwo-poradnik-dla-lekarzy_0_b-3246859

Ziołolecznictwo to trudna nauka, która sama w sobie stanowi ogromny potencjał. Nie wszystkie zioła są bezpieczne i nie każdy reaguje na nie pozytywnie. Nie zawsze zioła są na tyle skuteczne, aby całkowicie wyleczyć leczone schorzenie. Książka ta jest polecana dla osób, których ziołolecznictwo jest pasją i które chcą zajmować się tym na poważnie. Jednocześnie kładąc nacisk na odpowiednie i bezpieczne dawkowanie substancji czynnych przez co nikt z Państwa nie wyrządzi nikomu krzywdy.

4) „Akupresura w pospolitych dolegliwościach” – Chris Jarmey i John Tindall

16244-jarmeychristindalljo-4184842

Akupresura to jedna z najważniejszych dziedzin medycyny Dalekiego Wschodu. Znana już była w czasach starożytnych Chin i tam z powodzeniem praktykowana. Jest naukom silnie związaną z filozofią nieustanej walki energii życiowej Yin i Yang. Ta książka jest dokładnym poradnikiem i pozwoli Państwu od deski do deski, krok po kroku posiąść tajniki wiedzy potrzebne do praktykowania tej formy medycyny. 

5) „Apteka Pana Boga”– Maria Treben

apteka-pana-boga-porady-i-praktyka-stosowania-ziol-leczniczych_maria-treben2cimages_big2c272c978-83-7634-029-6-2466288

Książka ta stanowi zbiór roślin leczniczych stosowanych do leczenia wielu dolegliwości wraz z opisem ich stosowania na konkretnych przykładach.

6) „Zioła z Bożego ogrodu”– Maria Treben
ziola-z-bozego-ogrodu-o134441-1175268 W sposób przystępny autorka przekazuje zasady stosowania ziół w leczeniu różnych dolegliwości . Przepisy stosowania ziół są aktualne już tak długo, że można je uznać za sprawdzone.

7) „Polinezyjski owoc Noni – lecznicze korzyści dla zdrowia” – Renata Zarzycka

polinesian-noni-okadka-s-6652950

Jest to książka opowiadająca o podróży Pani Renaty Zarzyckiej do Polinezji. Porusza problemy związane ze składnikami naturalnymi w diecie i korzystnym działaniu wielu egzotycznych owoców na nasze zdrowie. Takim przykładem jest właśnie owoc Noni – Nopalin.

8) „Wielki Atlas Roślin Miododajnych”– Zbigniew Kołtowski
b208b587d61b1f31652e09fdea35e7af-6254789 Ogromne zestawienie wielu rodzajów roślin, z których pozyskuje się miód.
136653105_1_1000x700_leksykon-roslin-leczniczych-katowice-3709570 Bardzo stanie wydanie leksykonu roślin leczniczych zawierający opis większości roślin leczniczych stosowanych w ziołolecznictwie pod redakcją Ożarowskiego i Rumańskiej.

10) „Wróćmy do ziół”– opat Andrzej Czesław Klimuszko

wrocmy-do-ziol-leczniczych-b-iext26415784-8809238

Książka zakonnika Andrzeja Klimuszko i jego receptury ziołowe biją ogromną popularność wśród fitoterapii. Jest zdecydowanym numerem jeden dla każdego, kto do ziół podchodzi poważnie. pokonaj-alergic499-wydanie-ii-001-3500327 

Książka, którą powinna mieć w swoim domu każda mama alergika i nie tylko. W książce znajdziemy praktyczne porady, przepisy oraz program sześciu kroków wyjścia z alergii opracowany przez Pani Bożenę Kropkę. Po przeczytaniu tej książki będziecie wiedzieć, jak za pomocą diety zniwelować lub wyciszyć reakcje alergiczne. Polecamy 🙂

kuchnia-fit-b-iext27202352-3350009przepis-na-sukces-ewy-chodakowskiej-dvd-u-iext24940089-2949854

W tej książce Ewa Chodakowska dzieli się z czytelnikami swoim przepisem na sukces, zdrowie, świetne samopoczucie i idealną sylwetkę. W książce znajdziemy 150 przepisów na:

śniadanie, drugie śniadanie, obiady, podwieczorki i kolacje. Bez problemu można wykonać każdy posiłek z ogólnodostępnych produktów. Do książki dołączona jest płyta z ćwiczeniami na płaski brzuch. Nie żałujemy zakupu tej książki, ponieważ dzięki niej każdego dnia możemy przygotować zdrowy i smaczny posiłek. 

p1240570-6149890

Książka jest idealna dla osób, które uwielbiają słodkości i nie potrafią z nich zrezygnować, ale jednak chcą się zdrowo odżywiać i wyglądać atrakcyjnie. 

W tej książce poznacie pyszne pomysły na smaczne i zdrowe: śniadania, drugie śniadania, przekąski, obiady, podwieczorki i kolacje. Autorka w tej książce podała proste przepisy ze zdrowych i świeżych owoców, nie tylko sezonowych, bakalii, zbóż – bez białego cukru, białej mąki i szkodliwych, przetworzonych tłuszczów. W sumie w książce znajdziemy 100 piękne zilustrowanych przepisów, których wykonanie nie zajmuje nam dużo czasu i jest dziecinnie łatwe. Składniki użyte w przepisach nie są skomplikowane. Dostaniemy je w sklepach ogólnodostępnych, więc nie będziemy tracić czasu na ich szukanie. Zdjęcia wykonanych potraw w książce są tak pięknie zrobione, że marzyłoby się nam żeby te potrawy wyskoczyły z książki wprost na nasz stolik.

Więcej na jej temat pisaliśmy TUTAJ dsc4731-4330156 Paweł Łukasik oraz Grzegorz Targosz to autorzy bestsellera Kipi Kasza Obaj panowie z powodzeniem i pasją prowadzą blog kulinarny Gotowanie z Pasją. tym samym udowadniając, że mężczyźni potrafią być też świetnymi kucharzami. Książka oprawiona została w twardą oprawę. Spis treści został podzielony według warzyw, zaczynając od buraka, rabarbaru, jarmużu, skorzonery, pasternaka i brukwi. Do każdego warzywa zostało ułożonych kilkanaście przepisów na zupy, soki, ciasta, sałatki. Zdjęcia w książce są tak pięknie wykonane, że marzyłoby się, żeby pokazane dania na zdjęciu wyskoczyły wprost na nasz talerz. 

W książce znajduje się aż 100 przepisów. Koło każdego przepisu został oznaczony poziom trudności jego wykonania, czas przygotowania, czy to danie wegetariańskie, oraz czy bezglutenowe. Przepisy nie są skomplikowane i łatwe do wykonania. 

Więcej na temat tej książki znajdziecie TU

nie-lecz-sie-reklamami-lekow-jak-chemie252cbig252c815786-2112433

Oglądasz swój ulubiony film, a tutaj nagle reklama. Znasz ten scenariusz? Myślę, że tak. Od razu pomiędzy filmami reklamy popularnych leków. Oglądając te reklamy można stwierdzić, że samemu można się wyleczyć, bo w reklamach masz podane wszystko na tacy. Jeśli tak myślisz, to jesteś w błędzie. Książka o chwytliwej nazwie pana Zbigniewa T. Nowaka ukazuje sprawdzone sposoby w jaki sposób zamienić chemię na bezpieczną ekomedycynę. Książka zawiera przepisy na nalewki, napary. Wszystko to można przygotować w zaciszu domowym z prostych składników. 

Książkę czyta się przyjemnie. Zawiera ona 176 stron. 

About the author

Redakcja

Dodaj komentarz

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

Archiwa

Kategorie

Meta