Pracownia Mydła Tatarak – Mydło Błotno-Solne

P

W dzisiejszym poście powracamy do Pracowni Mydła Tatarak i jej mydeł. Przed Nami recenzja kolejnego genialnego mydła pochodzącego z tej pracowni – mydło solno-błotne. Poprzednie recenzje mydeł znajdziecie TUp1210317-5795709

Pracownia Mydła Tatarak to bliska naszemu sercu pracownia produkująca mydła w naszej miejscowości Skoczowie. Mydła tworzone są z pasją i zaangażowaniem. Każde mydło jest nowym odkryciem pod względem zapachu i działania na skórę.

Jak wszystkie mydła Pracowni Tatarak również mydło solno-błotne zapakowane jest w ekologiczne wieczko typu wieczko + spód. Na spodzie opakowania znajdziemy dokładny opis mydła oraz podany z boku opakowania skład. 

p1210323-8689749

Jak podaje producent mydło to zawiera błoto kosmetyczne oraz wysoko zmineralizowaną sól karnalitową z Morza Martwego. Produkt zawiera ok. 5 x więcej błota i ok. 2 x więcej soli z Morza Martwego niż w przeciętnych mydłach. 

Jest ono polecane do codziennej pielęgnacji każdego rodzaju skóry, w szczególności tej mieszanej i przetłuszczającej się, ze skłonnością do łojotoku. 

p1210325-2877888

Mydło koloru jasno szarego, posiada lekki zapach. Dobrze się mydli, nie pozostawia osadu i brudu w wannie. Kostka o pojemności 100 g wystarcza na długi czas stosowania, ponieważ nie zmydla się tak szybko. Produkt warty uwagi.

p1210320-8461242

Po umyciu ciała tym mydłem skóra jest nawilżona, pięknie pachnąca. Co istotne mydło nie wysusza skóry. Doskonale zmywa brud i wszelkie zanieczyszczenia ze skóry. Usuwa nieprzyjemny zapach z dłoni. Posiada delikatne właściwości peelingujące. 

Skład:

Sodium Palmate, Sodium Palm Kernelate, Aqua, Maris Limus, Glycerin, Maris Sal, Parfum, Eugenol, Limonene, Linalool, Lilial, Hexylcinnamaldehyde, Coumarin, Sodium Chloride, CI 77268:1.

Sodium Palmate – Zmydlony Olej palmowy, znajduje szerokie zastosowanie kosmetyczne. Jest bogactwem kwasów tłuszczowych. Wykazuje silne właściwości nawilżające i pomaga utrzymać poziom nawilżenia przez długi czas. Odżywia skórę i dostarcza kwasów tłuszczowych,

Sodium Palm Kernelate – naturalne sole pochodzące z oleju z nasion palmowych, stosowane do środków myjących, mydeł. Sprawia, że produkt ma gładszą i bardziej smarowną konsystencję,

Aqua – woda, naturalny rozpuszczalnik,

Maris Limus – błoto z Morza Martwego, Maris Sal – sól z Morza Martwego – oba składniki bogate są w magnez, potas, wapń, żelazo, bromki, siarczany, węglany i inne cenne mikro i makroelementy,

Glycerin – gliceryna roślinna, 

Parfum – składnik kompozycji zapachowej,

Eugenol, Hexyl Cinnamal, Linalool, Citronellol, Isoeugenol – składniki olejków eterycznych.

Coumarin – składnik kompozycji zapachowej,

Sodium chloride

jest dość silną substancją myjącą i spieniającą.
CI 77268:1 – barwnik zapewniający kolor mydłu.

Cena mydełka wynosi: 14,90 zł

Skusilibyście się na takie mydełko?

>>> Mydło błotno-solne 

About the author

Redakcja

Dodaj komentarz

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

Archiwa

Kategorie

Meta