Kategorie
Polecane produkty

Przygnębiająca senność w ciągu dnia

Czy zdarza się wam być sennym w ciągu dnia? Można łatwo temu zaradzić 🙂

Czy kawa każdego dnia to konieczność? Zdecydowanie nie. Można skorzystać z kilku wskazówek o których wam tutaj teraz opowiem.

Przejdź się, idź na spacer, poruszaj się. Wg. najnowszych badań ruch może w łatwy i bezpieczny sposób podnieść poziom energii w naszym organizmie i pozbyć się zmęczenia. Nie musi to być jakiś specjalnie wycieńczający lub wyczynowy sport, wystarczy zwykły spacer. Oprócz tego po intensywnym wysiłku śpi się lepiej 🙂

Słuchaj dobrej muzyki. Muzyka potrafi pobudzić nasze zmysły, i wpływa pozytywnie na naszą koncentrację co jest udowodnione przez specjalistów. Wystarczy komórka, słuchawki i muzyka którą lubisz.

Zrelaksuj swoje oczy, oderwij się na chwilę od komputera, wstań, popatrz przez okno, rozglądaj się daleko, patrz na zielone pola i drzewa. Takie oderwanie się da szanse Twoim oczom odpocząć.

Często się rozciągaj. Ciągłe siedzenie w pracy przy stercie papierów może spowodować sztywnienie karku i bóle pleców. Takie rozciąganie pozwoli Ci zapobiec zwyrodnieniom, chorobą zawodowym i ogólnemu rozbiciu.

Mądrze wybieraj posiłki. Dbaj o swoją dietę. Jedz dużo warzyw i owoców. Nie łącz tłuszczy z węglowodanami. Jeśli jesz mięso zadbaj o to aby nie zabrakło przy nim sałatek lub warzyw w innej formie.

Jedz często ale mało. Unikaj cukru. Dobrze dobrana dieta pomaga zachować trzeźwość umysłu i dobrą figurę.

Przemyj rano twarz zimną wodą. Zwykła ranna toaleta pozwoli Ci na częściowe przebudzenia i stopniowe dojście do siebie po ciężkiej nocy.

Kładź się w miarę możliwie wcześnie. Nasz organizm wypoczywa w nocy i regeneruje się. Funkcje metaboliczne zostają spowolnione dlatego nie jedzmy na noc, gdyż nasz organizm zamiast odpoczywać będzie musiał trawić, co odczujemy następnego dnia. Udowodnione jest ,że najlepszymi godzinami na sen są godziny od 22.00 do 02.00.

Jeśli nic nie pomoże to wypij dobrą kawę ale nie przesadź 🙂

609477dd-183a-4127-aff1-976b0c286922_20100908071357_kanapa63-6414400