Przygotowanie do zabiegu

P

Przed przystąpieniem do zabiegu akupresury należy poczynić pewne przygotowania. Pacjentowi poleca się położyć na materacu, prześcieradle lub kocu rozłożonym na kozetce lub na podłodze. Należy odradzić pacjentowi noszenie odzieży z włókien syntetycznych, które zakłócają swobodną cyrkulację energii Qi. Taki sam zakaz dotyczy osoby wykonującej zabieg akupresury.

Osoba lecząca powinna być wypoczęta, zrelaksowana i w dobrym nastroju. Wiadomo bowiem, że stan psychiczny „operatora” często udziela się pacjentowi. Pacjent natomiast powinien rozluźnić mięśnie i odprężyć się psychicznie. Osoba wykonująca akupresurę bezpośrednio przed przystąpienie do właściwych czynności powinna się skoncentrować i przygotować do przekazania swojej energii Qi. Musi zdawać sobie ona, że jest dawcą tej energii a pacjent biorcą. il1-3078606 Zabieg akupresury wykonywany na pacjencie leżącym na brzuchu. Terapeuta kciukiem prawej dłoni uciska punkt Changshan ( Pęcherz Moczowy 57 ) na łydce, a lewą dłoń opiera na okolicy lędźwiowej na tym samym kanale energetycznym, tj. pęcherz moczowy zamykając obwód energetyczny i dzięki temu usprawniając krążenie energii Qi. Zabieg akupresury zazwyczaj wykonuje się uciskając wybrany punkt kciukiem jednej dłoni. Drugą dłoń należy położyć na kanale energetycznym związanym z uciskanym punktem w pewnej odległości od niego. W ten sposób zamykamy obwód energetyczny i umożliwiamy swobodny przepływ energii od wykonawcy do pacjenta i w kierunku przeciwnym. Zabieg wykonywany tylko jedną dłonią jest mniej skuteczny. Dlatego też zapewnienie kontaktu z ciałem pacjenta w dwóch miejscach stanowi warunek wysokiej skuteczności tego zabiegu.

„Uwaga! Niniejszy materiał oraz niektóre ilustracje pochodzą z książki „Akupresura w pospolitych dolegliwościach”. Wszelkie prawa autorskie należą do autorów tej książki tj. Chris Jarmey oraz John Tindall.”

AUTOR: ZdrowoNaturalnie.pl

About the author

Redakcja

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

Archiwa

Kategorie

Meta