Kategorie
Polecane produkty

Przygotowanie do zabiegu

Przed przystąpieniem do zabiegu akupresury należy poczynić pewne przygotowania. Pacjentowi poleca się położyć na materacu, prześcieradle lub kocu rozłożonym na kozetce lub na podłodze. Należy odradzić pacjentowi noszenie odzieży z włókien syntetycznych, które zakłócają swobodną cyrkulację energii Qi. Taki sam zakaz dotyczy osoby wykonującej zabieg akupresury.

Osoba lecząca powinna być wypoczęta, zrelaksowana i w dobrym nastroju. Wiadomo bowiem, że stan psychiczny „operatora” często udziela się pacjentowi. Pacjent natomiast powinien rozluźnić mięśnie i odprężyć się psychicznie. Osoba wykonująca akupresurę bezpośrednio przed przystąpienie do właściwych czynności powinna się skoncentrować i przygotować do przekazania swojej energii Qi. Musi zdawać sobie ona, że jest dawcą tej energii a pacjent biorcą. il1-3078606 Zabieg akupresury wykonywany na pacjencie leżącym na brzuchu. Terapeuta kciukiem prawej dłoni uciska punkt Changshan ( Pęcherz Moczowy 57 ) na łydce, a lewą dłoń opiera na okolicy lędźwiowej na tym samym kanale energetycznym, tj. pęcherz moczowy zamykając obwód energetyczny i dzięki temu usprawniając krążenie energii Qi. Zabieg akupresury zazwyczaj wykonuje się uciskając wybrany punkt kciukiem jednej dłoni. Drugą dłoń należy położyć na kanale energetycznym związanym z uciskanym punktem w pewnej odległości od niego. W ten sposób zamykamy obwód energetyczny i umożliwiamy swobodny przepływ energii od wykonawcy do pacjenta i w kierunku przeciwnym. Zabieg wykonywany tylko jedną dłonią jest mniej skuteczny. Dlatego też zapewnienie kontaktu z ciałem pacjenta w dwóch miejscach stanowi warunek wysokiej skuteczności tego zabiegu.

„Uwaga! Niniejszy materiał oraz niektóre ilustracje pochodzą z książki „Akupresura w pospolitych dolegliwościach”. Wszelkie prawa autorskie należą do autorów tej książki tj. Chris Jarmey oraz John Tindall.”

AUTOR: ZdrowoNaturalnie.pl