Witajcie kochani! Dzisiaj chcemy przedstawić Wam produkty bardzo nietypowe, młodej i dopiero rozwijającej się marki Pure Alchemy, zajmującej się produkcją tajemniczych i mocno magicznych kosmetyków oraz produktów stosowanych w medycynie niekonwencjonalnej. Dzisiaj dla odmiany omówimy dla Was mydło kokosowo-oliwne, peelingujące z drobinkami kokosa. Zobaczcie jak się sprawdziło w naszych testach.1-4359684

Ogromnie kochamy mydła naturalne, produkowane w domu, są wspaniałe i o wiele lepsze niż te tanie i sklepowe. Sami produkujemy własne, dlatego mamy sporo satysfakcji podczas opisywania mydeł. Kochamy w nich prostotę składu i jednoczesną skuteczność. 

Dzisiejsze mydło kokosowo-oliwne mydło przeznaczone jest dla każdego typu skóry, pozwala na skuteczną pielęgnacje i nawilżenie zmęczonej skóry, dodatkowo dzięki zawartości drobno zmielonych wiórek kokosowych, pozwala nam na delikatne ścieranie martwego naskórka i przygotowanie miejsca na odbudowę nowego.

Mydełko jest w pełni naturalne, posiada prosty skład, dwa bazowe tłuszcze, które zostały zmydlone przy użyciu wodorotlenku sodu, dodatkowo wiórki kokosa jako warstwa ścierająca mydła, wodę oraz olejki eteryczne, zapewniające ciekawy zapach. Nie znajdziemy w nim szkodliwych składników, fajnie, że znajdziemy tutaj skład 🙂

2-4490154

No właśnie ale co znajdziemy w składzie INCI mydła?

Oliwa z oliwek (48%), olej kokosowy (48%), olejek eteryczny waniliowy (2%), olejek eteryczny papajowy (2%), woda, wodorotlenek sodu, wiórki kokosowe.

Duży plus dla producenta, który podał pełny skład na swoim produkcie razem z faktyczną zawartością procentową poszczególnych składników. Uwielbiamy mydła zawierające oliwę i kokosa, które razem tworzą mydło bastylijskie, które jest dość twarde i zmydla się wolno.

Zmydlona oliwa z oliwek – nawilża, łagodzi, koi, wygładza, pobudza skórę do regeneracji, chroni przed utratą wilgoci i przywraca jej naturalną barierę lipidowa, korzystnie wpływa na gęstość skóry,

Zmydlony olej kokosowy – odżywia włosy i dostarcza cennych kwasów tłuszczowych dla skóry. Nadaje blasku. Nie każda skóra lubi jednak kokosa a jego nadmierna ilość może wysuszać skórę.

Olejki eteryczne papaja oraz wanilia jako uzupełnienie kompozycji zapachowej mydła. Nadają mydłu pięknego, egzotycznego aromatu i ładnie się rozchodzą.

Wodorotlenek sodu bez którego nie ma mydła. Pozwala na zmydlanie tłuszczy.

Wiórki kokosowe pełnią rolę warstwy ścierającej i peelingującej.

Woda jako najbardziej powszechny rozpuszczalnik i nośnik składników aktywnych. Niezbędna do wytworzenia ługu.

Bardzo podoba nam się skład tego mydła, musimy za niego pochwalić. Jest prostu, schludny i skuteczny. Do produkcji mydła nie trzeba wiele, nie warto ładować do niego fikuśnych olejów oraz maseł, które i tak zostaną częściowo zjedzone przez wodorotlenek. 

Fajnie, że nie zastosowano tutaj również żadnych barwników, które nie są również obojętne dla naszej skóry. Mydło posiada naturalną, oliwkową barwę. Nie warto aplikować na skórę dodatkowej chemii.

3-1885259

Wrażenia ze stosowania tego mydła są bardzo fajne, mydełko jest twarde i zmydla się powoli. Bardzo ładnie się pieni i pozwala na skuteczne domycie całego ciała. Skóra jest nawilżona i odżywiona, jest delikatne i lekko oleiste. 

Zobaczcie na tą kostkę, jaka ona jest piękna, jak ładnie wygląda, tak złociście jak kawałek ciasta. Mydełko wygląda fajnie, posiada naturalną barwę i gdybyśmy nie wiedzieli, że jest tam kokos to moglibyśmy pomyśleć, że zawiera drobinki złota.

Zapach mydła jest bardzo delikatny, lekko waniliowy i egzotyczny. Jednak słabo wyczuwalny, nie pachnie jakoś strasznie intensywnie. Część zapachu zawsze częściowo zjedzona zostaje przez wodorotlenek. 

4-5258321

Jeśli chodzi o cenę mydła to musicie obserwować sklep allegro Pure Alchemy i poczekać aż się tam pojawi. Nie było jakoś tragicznie drogie, kosztowało kilkanaście złotych. Zobaczcie sami tutaj:

>>> Pure Alchemy – Mydło koksowo-oliwne 

Write Your Review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X