Witajcie kochani! Dzisiaj chcemy przedstawić Wam bardzo intrygującą książkę “Wiecznie głodny?”, której autorem jest dr med David Ludwig, wykładowca uniwersytetu Harvarda, specjalista do spraw żywienia i dietetyki. Książka stanowi kompedium wiedzy i poradnik, którego celem jest obalenie powszechnych mitów dietetycznych oraz stworzenie diety, która pozwoli nie tylko schudnąć ale również odzyskać zdrowie i pozbyć się niektórych chorób. Książka została przetłumaczona z języka angielskiego na polski i dostępna jest pod patronatem wydawnictwa ZNAK. Zobaczcie sami dlaczego warto.
sony-dsc-43

Dieta która leczy prawdziwe przyczyny otyłości? Dieta w której nie musimy się głodzić ani katować aby schudnąć? Dieta, która dostosowana jest pod nas samych i nasz organizm? Dieta która obala wiele mitów oraz popularnych sposobów żywienia, które niestety niesłusznie przyjeły się w naszym społeczeństwie a które nie do końca są zdrowe. Na te i na wiele innych pytań, odpowiedź znajdziecie właśnie w tej ksiażce. 

sony-dsc-44

W wielu miejscach czytamy: unikaj tłuszczu, ale tłuszcz przecież jest nam potrzebny i to nie on jest przyczyną otyłości. Jaki wpływ na odchudzanie ma sen oraz odpowiednia psychika i stan naszego mózgu? Dlaczego odchudzanie zaczyna się w głowie i bez odpowiedniego nastawienia nie będziemy w stanie schudnąć?

sony-dsc-45

My zaczytywaliśmy się w tą książkę z ogromnym zaciekawieniem, dr Ludwig przygotował zestaw zasad, które możemy wprowadzić do swojego życia, odnoszę się one do Nas, do Was i może właśnie do Ciebie. Książka jest typowym poradnikiem naukowym, w którym znajdziemy ogromne ilości faktów naukowych i medycznych.

Znajdziemy tutaj informację o szkodliwości tzw. diet cud. Znajdziemy również wskazówki dlaczego nasze aktualne nawyki żywieniowe nie koniecznie muszą być zdrowe oraz dlaczego nie możemy schudnąć. Przyczyn jest wiele i na pewno coś dla siebie znajdziecie w tej ksiażce.

sony-dsc-46

Dlaczego jesteśmy wiecznie głodni? Czym jest głód i jak skutecznie pozbyć się go? Jak jeść aby być sytym a faktycznie schudnąć? Dlaczego mimo iż uprawiamy wysiłek i aktywność fizyczną to i tak nie tracimy zbędnych kilogramów?

sony-dsc-47

Tak na prawdę wszystko co robimy w życiu musi być robione z głową. Nie możemy robić niczego na “pałę”, byle jak, bez przygotowania. Proces odchudzania bez przygotowania nie koniecznie musi być procesem zdrowym, wręcz przeciwnie, zdrowy nie jest, tracimy minerały, mikroelementy, witaminy i nasz organizm generuje ogromne ilości wolnych rodników, które przyczyniają się do oksydacji naszego organizmu.

Jak robić to mądrze? Warto zasięgnąć porady specjalisty, lekarza, kogoś mądrzejszego od Nas. Ale kogo? Nie każdy dietetyk wskarze nam drogę do sukcesu, nie każdy specjalista stosuje odpowiednie zalecenia, w wielu przypadkach to zależy tylko od Nas.

sony-dsc-48

Książka ta jest drogowskazem, który wskarze Nam drogę do sukcesu, do celu, do zwycięzca. Ty jesteś kreatorem swojego życia, Ty wybierasz, czy idziesz do przodu czy cofasz się. Bez rozwoju jesteś nikim, bez rozwoju nie zajdziesz daleko. Taka jest prawda, może smutna, może przykra, ale bez rozwoju, bez uproczywego dążenia do celu jesteś nikim i nigdzie nie zajdziesz.

“Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą” – św. Augustyn

sony-dsc-49

Czy dieta musi być radykalna? Nie koniecznie. Ta książka przekona Was, że wcale tak nie musi być. Nic co radykalne nie jest dobre, radykalizm to przegięcie w drugą stronę. Radykalna może być religia i zobaczcie w którym kierunku zmierza islam… czy w dobrym? Raczej nie! 

“Nie wielu dotrzymuje tempa…jestem z Tobą…wyciągnieta ręka…. “

sony-dsc-50

Dr med. David Ludwig w swojej książce zawarł najważniejsze fakty, które mogą pomóc Wam zdrowo i bezpiecznie się odchudzać i jednocześnie się leczyć. Dlaczgo leczyć? Bo nasze zdrowie w dużej mierze zależy od odpowiedniego sposobu odżywania się.

“Niech pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem.” 

– Hipokrates (460-370 p.n.e.)

Co nam się bardzo podoba, w książce znajdziemy sporo ciekawych przepisów, gotowych do użycia i które możemy spokojnie wykorzystać w swoim codziennym żywieniu. Przepisy są troszke amerykańskie i wydają się wymyślne, ale nie wszystkie i naszym zdaniem na pewno każdy z Was znajdzie coś dla siebie.

sony-dsc-51

Bardzo spodobała Nam się książka dr. Med David Ludwig. Dawno nie czytaliśmy tak dobrej książki medycznej, czyta się ją jak bajkę do poduszki. Książka łączy aspekty medyczne, zdrowotne, dietetyczne i psychologiczne. Porusza trudne zagadnienia związane z problemami z odżywianiem. To jest książka w którą namiennie się wczytywaliśmy, podobnie jak w “Ukryte Terapie”. W tej książce znajdziemy sporo ciekawych wskazówek, które możemy odnieść do siebie. 

Książke w cenie 29,93 zł znajdziecie na stronie Wydawnictwa ZNAK dokłądnie tutaj:

Naszym zdaniem taka cena jest bardzo niska i każdy z Was może sobie na taki wydatek pozwolić. Polecamy! 🙂

AUTOR: ZdrowoNaturalnie.pl

Write Your Review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X