Sadza Soap – Mydło w kształcie węgla ze Śląska

S

Sadza Soap jest marką bardzo nam bliską. Ich produkty „z tela” opierają się głównie na śląskim złocie jakim jest węgiel. Węgiel jest bogactwem naszego regionu, dlatego ktoś wpadł na pomysł, aby go wykorzystać do produkcji kosmetyków. Tym razem przedstawiamy Wam mydło w kształcie węgla z węglem aktywnym. Zobaczcie sami…1-5561552

Popatrzcie na to mydełko, jakie ono piękne, jakie śląskie. Wygląda identycznie jak duży i ładnie prezentujący się kawał węgla. Węgla, którym codziennie ogrzewamy nasze domu, węgla który codziennie ktoś dla Nas w pocie czoła wydobywa. Węglu należy się szacunek. 

Mydełko zawiera wiele ciekawych składników, które wchodzą w jego bazę, takie jak olej palmowy, gliceryna, węgiel aktywowany, dlatego jego kompozycja sprawia, że skóra staje się ładnie oczyszczona i nawilżona.

2-9092849

W skład produktu wchodzą praktycznie same naturalne składniki, nie ma tutaj szkodliwych i syntetycznych substancji chemicznych, nie ma tutaj produktów pochodzenia ropnego, parabenów, silnych siarczanów takich jak SLS, SLES, ALS, MLS, MPM. Nie znajdziemy tutaj również sztucznych barwników, konserwantów czy substancji zapachowych. 

Produkt jest całkowicie wegański, nie znajdziemy tutaj składników pochodzenia zwierzęcego, nie jest również testowany na zwierzętach. Mydło jest przebadane dermatologicznie.

3-7851090

Bardzo podoba nam się design tego produktu, ładne hasła na opakowaniu, dodatkowo bardzo ładnie udało się odwzorować bryłę węgla. Wszystko przyciąga wzrok, a sama marka staje się coraz bardziej rozpoznawalna na rynku zarówno polskim jak i zagranicznym.

Interesujący jest również skład INCI produktu, który znajdziemy z boku pudełka. Zerkniemy na niego szybko, abyśmy mieli pewność, że nie znajdziemy w nim niczego szkodliwego. Skład INCI jest następujący:

„Aqua, Glycerin, Sorbitol, Sodium Palm Kernelate, Sodium Stearate, Sodium Oleate, Sodium Chloride, Citric Acid, Sodium Citrate, Pentasodium Pentetate, Tetrasodium Etidronate, Activated Charcoal”

Aqua woda, naturalny rozpuszczalnik i nośnik składników aktywnych.

Glycerin gliceryna roślinna, Otrzymywana poprzez zmydlanie tłuszczy roślinnych. Nawilża, poprawia elastyczność skóry, Dogłębnie penetruje i pielęgnuje skórę.

Activated Charcoal – węgiel aktywny, absorbuje zanieczyszczenia, otwiera i dogłębnie oczyszcza pory,

Sorbitol (Sorbitol) należy do grupy alkoholi pozyskiwanych z glukozy. Skutecznie wiąże wodę i intensywnie nawilża. Stosowany w produktach do higieny jamy ustnej ze względu na jego słodki smak.

Sodium Palm Kernelate – naturalne sole pochodzące z oleju z nasion palmowych, stosowane do środków myjących, mydeł. Sprawia, że produkt ma gładszą i bardziej smarowną konsystencję.

Stearynian Sodu, Sodium Oleate jako naturalny emulgator.

Sodium Chloride – silna substancja myjąca i spieniająca.

Kwasek cytrynowy jako regulator pH naszej skóry.

Pentasodium Pentetate, Tetrasodium Etidronate dość kontrowersyjne i nie do końca bezpieczne substancje chelatujące. Wykazują podobne działanie do tetrasodium EDTA. Substancje potencjalnie szkodliwe, toksyczne, niestety dopuszczone do produkcji kosmetyków.

Skład mydła jest dość krótki i całkiem fajny. Szkoda, że te dwie ostatnie substancje nie są do końca zdrowe i dla skóry bezpieczne. Wiele firm wycofuje się z ich używania tak jak np. Bentley Organics. Podoba nam się prosty skład.

4-8320895

Jeśli chodzi o wrażenia z użytkowania to mydło wypadło całkiem fajnie, niestety jak w przypadku wielu mydeł z węglem aktywnym, pozostawia sporo czarnego pyłu na wannie, co może być dla wielu osób mocno uciążliwe. Ale to jest normalne.

Mydełko pieni się delikatnie, trzeba się troszkę namęczyć, żeby wyprodukować sobie odpowiednią ilość piany. Jest glicerynowe i lekko oleiste, fajne pieści skórę i nawilża.

Oprócz tego zapach mydła jest bardzo delikatny. Pachnie cytrusami, bardzo delikatnie, jest typowo męskie, jednak powinno podobać się każdemu.

5-2430858

Kostka mydła o wadze 160 g dostępna w sklepie producenta na zamówienie lub innych sklepach z kosmetykami w cenie około 25 złotych. Cena nie jest jakoś strasznie wysoka, mydło zużywa się dość wolno i jest wydajne. Naszym zdaniem warto spróbować. Produkt znajdziecie tutaj:

>>> SADZA SOAP Mydło w kształcie węgla 

About the author

Redakcja

Dodaj komentarz

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

Archiwa

Kategorie

Meta