Witajcie! Dzisiaj zapraszamy na kolejną recenzję ciekawych produktów. Tym razem kolejna nowości marki SEMCO, która zajmuje się produkcją tradycyjnych olejów roślinnych, które na pewno doskonale znacie. Dzisiaj jednak chcemy omówić dla was Hyćkę, tajemniczą roślinę, która na pewno nie do końca jest Wam znana. Siadajcie wygodnie i zaczynamy.

1-1416006

Kwiat hyćki jest naszym narodowym, tradycyjnym produktem znanym i cenionym przez naszych dziadów i pradziadów. Firma SEMCO stara się wracać do korzeni i tradycji, z której każdy z nas powinien być dumny.

2-2591008

Z samą hyćką spotykamy się po raz pierwszy. Nigdy wcześniej nie słyszeliśmy nawet o istnieniu takiej rośliny. Jak się okazuje jednak, ta roślina jest znana każdemu z Nas a nazwa hyćka to ludowa nazwa bzu czarnego. Wiedzieliście, że to jest to samo?

3-1132123

Dlatego od teraz nie będziemy mówić o hyćce a po prostu kwiatach bzu czarnego, które znajdują bardzo szerokie zastosowanie w medycynie naturalnej i ziołolecznictwie. Tak zwyczajna, pospolita roslina, która występuje praktycznie wszędzie, w każdym lesie w wielu parkach. Kiedyś czczona i uznawana za magiczną, dzisiaj często zapomniana.

Czy zdajecie sobie sprawę jednak, jakie ciekawe i użyteczne właściwości czarny bez Nam daje? Czy jednak przechodzicie obok tej rośliny bardzo obojętnie. Właściwości jest na prawdę sporo i my teraz postaramy się opisać kilka najważniejszych z nich:

1. Przede wszystkim czarny bez skutecznie zwalcza gorączkę i obniża temperaturę.

2. Działa silnie napotnie i zwalcza przeziębienia.

3. Wzmacnia naczynie włosowate i je uelastycznia.

4. Chroni serce i wspomaga pracę układu krwionośnego.

5. Zawiera duże ilości garbników oraz flawanoidów.

6. Dostarcza ogromnej ilości witaminy C oraz A

7. Dostarcza mikroelementów takich jak sodu, glinu, potasu, wapnia i żelaza.

8. Łagodzi zmęczenie.

9. Wykazuje właściwości przeciwbólowe. 

10. Działa oczyszczająco i pomaga pozbyć się toksyn z organizmu. Skutecznie usuwa szkodliwe produkty przemiany materii.

11. Wspomaga leczenie reumatyzmu.

Jak widzicie ilość cennych właściwości leczniczych jest na tyle duża, że trudno obejść obok tej rodziny obojętnie. Zamiast lecieć po aspirynę, polopirynę, gripex i inne leki farmaceutyczne, które oprócz zwalczania przeziębienia, sieją ogromne spustoszenie w naszych organizmach, może warto sięgnąć po to zwyczajną, pospolitą roślinę?

4-8695731

Osobiście jeśli chodzi o zioła, to zwykle zbieramy i suszymy je sami. Rzadko sięgamy po gotowe produkty sprzedawane w sklepach zielarskich lub ze zdrową żywnością. Jednakże, jeśli nie macie czasu lub ochoty na zbieranie to warto kupić sobie chociaż jedno opakowanie. Serio to nie kosztuje dużo.

5-1648502

Kwiaty prezentują się bardzo dobrze. Piękne, wysuszone na złoto. Zamknięte hermetycznie w foliowym worku tak aby zachować jak największą ilość cennych substancji aktywnych. Czarny bez jest dość aromatyczny i może stanowić wspaniały dodatek do codziennej herbaty.

Jeśli chodzi o koszt hyćki to opakowanie o pojemności 40 g kosztuje zaledwie 5,50 złotych w sklepie producenta SEMCO. Cena nie jest jakoś specjalnie powalająca i osiągalna dla każdego z Nas i można kupić go dokładnie tutaj http://semco.pl/index.php/sklep-oleje/kwiat-hycki.

Naszym zdaniem warto pamiętać o sprawdzonych i skutecznych ziołach. Kiedyś nie było tak dużej ilości leków a ludzie leczyli się w tradycyjny sposób, dlatego czarny bez jest rośliną sprawdzoną przez pokolenia, bezpieczną. Polecamy!

AUTOR: ZdrowoNaturalnie.pl

Write Your Review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X