SEMCO – Olej z ostropestu plamistego

S

Cześć! Zapraszam serdecznie na kolejną recenzję olejów marki SEMCO. Firma jest już Wam na pewno znana z poprzednich recenzji, natomiast jeśli nie, to zajmuje się wytwarzaniem olejów z różnorakich roślin oleistych. Tym razem chcielibyśmy skupić się na bardzo ważnym oleju, który wykazuje dobroczynne właściwości regeneracyjne dla naszej wątroby, mianowicie jest to olej z ostropestu plamistego. Siadajcie wygodnie i zaczynamy!1-7377643

Olej ostropestowy wytwarzany jest tradycyjną metodą tłoczenia na zimno, nasion ostropestu plamistego. Jest olejem w pełni naturalnym, tradycyjnym i nie rafinowanym. Taka technologia pomaga w utrzymaniu jak największej ilości cennych substancji aktywnych zawartych w oleju.

Jest olejem uniwersalnym, znajduje szerokie zastosowanie zarówno w codziennej profilaktyce, kuchni jak i kosmetyce. Sprawdzi się dobrze w pielęgnacji oraz odżywieniu zmęczonej skóry czy włosów.

3-9806189

Jest bogactwem cennych kwasów tłuszczowych, w tym tych egzogennych z grupy OMEGA, których Nasz organizm nie jest w stanie sobie sam wytworzyć i muszą być one dostarczane z zewnątrz. Odpowiadają one między innymi za wyregulowanie poziomu cholesterolu. Nie będziemy się jednak tutaj teraz na nich skupiać, gdyż opisywaliśmy je wielokrotnie, skupmy się na zawartości innych cennych substancji, które odgrywają kluczową rolę w tym oleju.

2-6797314

Najcenniejszą substancją zawartą w oleju z ostropestu plamistego jest sylimaryna. Znajduje się ona głównie w owocach oraz łupinach tego owocu. Jest substancją potężną i stosowaną w wielu preparatach medycznych. Znajduje się również w karczochu. Ale jakie potężne właściwości zdrowotne sylimaryna Nam oferuje?

Wykazuje właściwości ochronne i regenerujące miąższ wątroby. Działa silnie oczyszczająco i detoksykująco, pomaga pozbywać się toksyn oraz metali ciężkich. Wpływa na pracę wątroby i chroni przed szkodliwym działaniem środków farmakologicznych.

Znajduje zastosowanie w profilaktyce przewlekłych i ciężkich chorób wątroby w tym wirusowe zapalenia wątroby praktycznie każdego typu czyli A,B oraz C.  Sprawdza się również dobrze w leczeniu chorób wątroby spowodowanych przez alkoholizm.

Jak się okazuje to nie wszystko. Sama sylimaryna wykazuje silne działanie ochronne i wzmacniające pracę mózgu. Wpływa pozytywnie na pracę mózgu, poprawia zdolność zapamiętywania i koncentrowania się. Chroni przed degeneracyjnymi zmianami powstałymi w mózgu.

Sylimaryna jest potężnym przeciwutleniaczem dzięki zawartości witaminy E. Skutecznie zwalcza wolne rodniki, które przyczyniają się do starzenia komórek organizmu i są przyczyną wielu chorób, w tym chorób i zmian nowotworowych. Wykazuje silne działanie przeciwnowotworowe. Działa przeciwzapalnie i chroni komórki organizmu przed powstaniem zmian nowotworowych.

Jest związkiem, który pomaga wyregulować poziom glukozy w przypadku osób cierpiących na cukrzycę typu II. Badania wykazały, że jego systematyczne stosowanie pozwala na opanowanie choroby.

Jej działanie antyoksydacyjne docenione zostało również w kosmetyce, gdzie jako dodatek do kremów, chroni skórę przed przedwczesnym starzeniem się komórek. Stosowanie tego oleju pozwala również uregulować procesy wypróżniania się. Niweluje wszelkie problemy żołądkowe i trawienne.

4-1364189

Produkty firmy SEMCO, to wysokiej jakości oleje, które są naturalnie mętne. Nie zostały w żaden sposób przefiltrowane ani oczyszczone. W świetle widać naturalny osad, który jest bardzo cenny. Firma nie pozbywa się cennych osadów, które nie przeszkadzają w niczym a dostarczają wielu cennych substancji i błonnika.

Olej zamknięty został w szklanej butelce wykonanej z ciemnego szkła, o pojemności 250 ml. Takie przechowywanie pozwala zabezpieczyć olej przed działaniem promieni słonecznych oraz utlenianiem się cennych substancji aktywnych. Pamiętajcie również aby po otwarciu oleju, przechowywać go w lodówce. 

5-7850578Jeśli chodzi o cenę

tego produktu to nie jest ona jakoś tragicznie wysoka gdyż butelka o pojemności 250 ml kosztuje zaledwie 18 złotych. Olej dostępny w sklepie producenta firmy SEMCO i można zakupić go tutaj >> http://semco.pl/index.php/olej-ostropestowy 

About the author

Redakcja

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

Archiwa

Kategorie

Meta