Kategorie
Polecane produkty

SEMCO – Olej z wiesiołka dwuletniego

Witajcie ponownie! Dzisiaj kolejna recenzja produktów polskiej firmy SEMCO. Zajmuje się ona produkcją oraz pozyskiwanie wysokiej jakości olejów tłoczonych na zimno. Tym razem chcielibyśmy omówić olej z wiesiołka, który jest olejem o którym słyszy się sporo ale czy faktycznie każdy z Was zdaje sobie sprawę z jego cennych właściwości? Zaczynamy!p1110918-3540249

Olej z wiesiołka firmy SEMCO, pozyskiwany jest z nasion wiesiołka dwuletniego w wyniku tradycyjnego procesu tłoczenia na zimno nasion tej rośliny. Rośliny pochodzą z polskich plantacji i charakteryzują się wysoką jakością. Każdy z Was na pewno doskonale słyszał o zaletach stosowania oleju z wiesiołka oraz o jego medycznych właściwościach. Postaramy się teraz skupić na jego najważniejszych aspektach.

p1110923-9056335

Olej z wiesiołka jest olejem bardzo uniwersalnym. Znajduje zastosowanie w codziennej kuchni jako dodatek do sałatek i potraw na zimno oraz w domowej profilaktyce wielu pospolitych chorób. Jest olejem bardzo neutralnym, posiada delikatny, lekko gorzkawy smak i piękną, żółto złotą barwę. Ze względu na cenne tłuszcze oraz kwasy egzogenne, czyli takie jakich Nasz organizm nie jest w stanie sobie sam wytworzyć, olej ten nie nadaje się do smażenia i obróbki potraw w wysokiej temperaturze. Dzieje się tak ponieważ smażenie pozbawiło by go wszelkich zdrowotnych właściwości.

Sam wiesiołek pospolity to bardzo niepozorna lecz potężna roślina, która już od bardzo dawna jest ceniona w przemyśle farmakologicznym, medycynie naturalnej, ziołolecznictwie a nawet kosmetologii. Wykazuje szereg właściwości leczniczych i wchodzi w skład niektórych preparatów medycznych.

Tabela wszystkich wartości odżywczych w 100 ml produktu została podana przez producenta z boku butelki. Kwas posiada odpowiednie proporcje kwasów OMEGA które powinny być podawane w stosunku 3 do 1 w ramach uzupełnienia Naszej codziennej diety. Polacy jedzą bardzo mało ryb dlatego cierpią na niedobór kwasów z tej grupy.

p1110925-1933837

Chcielibyśmy skupić się teraz na właściwościach zdrowotnych i odżywczych oleju z wiesiołka firmy SEMCO. Mianowicie co ciekawego Nam oferuje, a jest tego trochę, ponieważ każdy znajdzie w nim coś dla siebie, zarówno dziewczyny jak i chłopaki.

Przede wszystkim jak pisaliśmy wcześniej, oleje firmy SEMCO, w tym olej z wiesiołka, jest bogactwem niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych z grupy OMEGA-3 oraz OMEGA-6, z których ważniejszy jest zdecydowanie OMEGA-3. Szczególną rolę odgrywają tutaj również kwasy tj. alfa-linolenowy oraz gamma-linolenowy

Obecność kwasu gamm-linolenowego wspomaga odchudzanie. Zapobiega odkładaniu się tłuszczów w organizmie, natomiast uaktywnia brunatną tkankę tłuszczową, która wspomaga spalanie niepotrzebnego tłuszczu.

W kosmetyce i profilaktyce zewnętrznej skóry, kwasy tłuszczowe OMEGA odpowiadają za prawidłowe naprężenie skóry, wzmacniają włókna kolagenowe. Wykazują również silne właściwości antyoksydacyjne, chroniące przed starzeniem się komórek skóry. Dodatkowo wspomagają regenerację zniszczonego naskórka oraz ran powstałych na skórze. Chronią naturalna powłokę lipidową skóry oraz pomagają w utrzymaniu wody w skórze.

Olej z wiesiołka jest również bardzo odżywczy. Dostarcza wielu cennych witamin w tym witaminy A, B, D oraz E oraz wielu cennych mikroelementów takich jak magnez, wapń, selen czy cynk.

Odpowiada on za wzmocnienie oraz ochronę funkcjonowania układu sercowo-naczyniowego. Chroni przed zawałem. Pomaga obniżyć i wyregulować poziom cholesterolu i jednocześnie zapobiega powstawaniu niebezpiecznej płytki miażdżycowej przyczyniającej się do zatykania tętnic i żył. Dodatkowo odpowiadają za uregulowanie ciśnienia we krwi, czyli minimalizują skoki ciśnienia. 

Zapobiega powstawaniu zakrzepów i sklejaniu się krwinek. Dlatego chroni przed zakrzepicą zatorową, która może być przyczyną zgonów.

Sam olej z wiesiołka odpowiada również za ochronę układu nerwowego. Wspomaga przekazywanie impulsów nerwowych. Wspomaga walkę ze stresem. Olej z wiesiołka pobudza odporność organizmu czyli mobilizuje go do walki. Chroni przed stanami zapalnymi płuc, oskrzeli, błon śluzowych a nawet dusznościami spowodowanymi przez astmę.

W przypadku kobiet, olej z wiesiołka wspomaga profilaktykę zaburzeń cyklu miesiączkowego. Dlatego może być ratunkiem przy nie regularnych miesiączkach lub bolesnych miesiączkach.

Olej z wiesiołka wspomaga również leczenie zmian reumatycznych stawów oraz kości. Łagodzą bóle reumatyczne. Wspomaga regenerację tkanek oraz gojenie się ran.

Stosowany zewnętrznie, olej z wiesiołka wspomaga regenerację skóry. Wykazuje silne właściwości przeciwzapalne oraz przeciwalergiczne. Pomaga w leczeniu zmian skórnych oraz łagodzeniu zaczerwienień w przypadku stanów zapalnych na tle alergicznym. Chroni przed świerzbieniem skóry. Łagodzi również powszechne zmiany dermatologiczne takie jak trądzik. 

Pomaga pobudzić produkcję oraz syntezę specjalnego enzymu delta-6-desaturazy, którego niedobory mogą prowadzić do atopii oraz zmian skórnych. Dlatego osoby cierpiące, na zmiany skórne na dłoniach lub innych miejscach, powinny się tym faktem szczególnie zainteresować. Szczególnie osoby chorujące na Atopowe zapalenie skóry, które spowodowane jest zaburzeniami metabolizmu nienasyconych kwasów tłuszczowych, co prowadzi do utrudnień w przemianie kwasu alfa linolenowego w gamma linolenowy.

Jak widzicie, olej z wiesiołka jest potężnym lekarstwem na wiele dolegliwości. Jeśli ktoś z Was boryka się z podobnymi chorobami to polecamy serdecznie ten konkretny olej. Jeśli chodzi o dawkowanie to zaleca się stosowanie jednej łyżeczki oleju raz dziennie. Nie należy przekraczać zalecanej dawki. Olej powinno stosować się w ciągu 3 miesięcy a następnie należy zrobić przerwę. p1110927-9297843
Olej jest naturalnie mętny, nie został filtrowany po procesie tłoczenia. Cały cenny osad osiada na dnie butelki i nie musicie się go obawiać. Smakuje bardzo neutralnie, jest lekko gorzkawy. Jeśli ktoś nie lubi zjadać oleju bezpośrednio z łyżeczki to można śmiało dodawać go do codziennych potraw i sałatek. Pamiętajcie tylko aby na nim nie smażyć! Gdyż pozbawicie go całkowicie wszystkich cennych właściwości odżywczych.

Produkt został zapakowany w butelkę z ciemnego szkła, o pojemności 250 ml. Jest wydajny, wystarcza go na długie dni użytkowania. Jeśli chodzi o koszt to sam olej dostępny jest bezpośrednio w sklepie producenta w cenie 52 złotych dokładnie tutaj http://semco.pl/index.php/sklep-oleje/olej-z-nasion-wiesiolka-250. Nie jest on olejem tanim, natomiast jest produktem wysokiej jakości bezpośrednio od producenta.

p1110928-3266619
Jeśli zainteresował Was ten produkt i stosujecie go w swojej codziennej diecie to zachęcamy do podzielenia się odczuciami oraz opinią na jego temat. Sam produkt dostępny jest bezpośrednio w sklepie producenta firmy SEMCO dokładnie tutaj http://semco.pl/index.php/sklep-oleje/olej-z-nasion-wiesiolka-250.