Witajcie! Dzisiaj chcielibyśmy kontynuować recenzję produktów sportowej marki SFD.pl. Dzisiaj chcemy poruszyć istotną rolę kolagenu, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowanie organizmu, naszej skóry, kości, stawów oraz regeneracji po urazach. Jest ważny dla ludzi uprawiających trening siłowy i pozwala cieszyć się stawami w dobrej formie na dłużej. Zobaczcie jak kolagen FLEX All Complete wypadł w naszych testach.
1-8133737

Kolagen jest specjalnym, żywym i aktywnym biologicznie białkiem, który stanowi 30% całkowitej ilości białek w organizmie ludzkim. Warto zwracać uwagę na stan kolagenu w organizmie, gdyż pełni ważne role w naszym organizmie. Wchodzi w budowę naszej skóry, wpływa na jej sprężystość, jędrność i wytrzymałość na urazy. Otacza również nasze kości w siatkę zbudowaną z kolagenu, która chroni kość przed złamaniem i amortyzuje ją podczas urazu i przeciążeń.

Niestety nie wielu lekarzy zwraca uwagę na istotną rolę kolagenu i nie zwraca uwagi na skutki uboczne związane z brakiem kolagenu. Bez odpowiedniej ilości kolagenu nie wytworzymy dobrej jakości kości. Uzupełnienie kolagenu jest istotny dla naszego zdrowia i jednocześnie chroni przed

Oczywiście sam kolagen może być dostarczony z wielu źródeł. Częściowo obecny jest w zróżnicowanej diecie oraz w jajach kurzych, jednak najlepiej przyswajalną formą kolagenu są wywary ze ścięgien, pazurów, kurzych łapek, skóry. Wszystko co wygląda i kojarzy się bardzo obrzydliwie, jednak jest nam potrzebne. Dobrym źródłem kolagenu są parówki i wszystko to co w nich się znalazło. Galaretki obfitujące w żelatynę.

Przyśpieszyć syntezę kolagenu można również przy użyciu ziół i roślin. Wiele ziół dostarcza nam kolagenu tj, wąkrota azjatycka, porosty, pokrzywa. Dodatkowo wiele warzyw liściastych takich jak kapusta, jarmuż. szpinak czy szparagi.

Dodatkowo kolagen stanowi osłonkę dla tkanki łącznej. Do utrzymania prawidłowego stanu tkanki łącznej niezbędna jest witamina C, lizyna oraz inne mikroskładniki odżywcze. Jednak osłonką tkanki łącznej jest kolagen, którego stan zależy od ilości kolagenu w organizmie. Dlatego do pobudzenia produkcji kolagenu odpowiedniej jakości, niezbędna nam będzie dobrej jakości witamina C.

Sam kolagen jest specyficznym białkiem zbudowanym z kilku aminokwasów. Największy udział bo aż 30% całości pełni lizyna oraz prolina. Tworzą one włókna kolagenu, które posiadają odpowiednią sprężystość, wytrzymałość oraz rozciągliwość.

Dodatkowo sama lizyna pełni rolę ochronną dla kolagenu. Hamuje ona działanie enzymów kolagenazy, które przyczyniają się do trawienia kolagenu. Dodatkowo wpływa na odpowiednią hydroksylację włókien kolagenu, wzmacnia i je wiąże, sprawia, że są bardziej wytrzymałe.

Należy pamiętać jednak, że aby pobudzić produkcję kolagenu w organizmie, niezbędna będzie nam energia komórkowa, która wytworzy się tylko z udziałem odpowiednich mikroskładników jak i witamin. Niezbędna będzie witamin C, która w tym przypadku jest najważniejsza, dodatkowo odpowiednie aminokwasy takie jak lizyna oraz prolina. Dodatkowo przydatna będzie nam miedź, jako pierwiastek wchodzący w skład włókien.

Jak się okazuje organizm ludzki nie jest w stanie wytworzyć sobie sam odpowiedniej ilości witaminy C jak i pozostałych elementów układanki, niezbędnych do produkcji kolagenu. Wszystkie muszą zostać dostarczone z zewnątrz, najlepiej z diety lub przy użyciu odpowiednich suplementów. Ciekawym jest fakt, że układ pokarmowy psa jest w stanie wytworzyć większość niezbędnych witamin, nasz niestety nie.

Produkt FLEX All Complete posiada wszystkie niezbędne składniki, substancje odżywcze, witaminy, mikroelementy niezbędne do produkcji kolagenu, które muszą zostać dostarczone z zewnątrz.

2-2984633

Rola kolagenu w organizmie jest bardzo obszerna. Potrzebujemy go wszyscy, możemy go w stanie produkować wyłącznie z udziałem odpowiednich składników odżywczych dostępnych z zewnątrz.

Czy wiecie jaką jeszcze rolę pełni kolagen?

1. Wspomaga regenerację organizmu w przypadku treningu siłowego, urazów i przeciążeń układu kostnego, kości oraz stawów.

2. Wpływa pozytywnie na budowę i jakość kości, poprawia ich elastyczność i podatność na urazy,

3. Poprawia jakość skóry, wzmacnia trwałość włókien kolagenowych. Chroni przed powstawaniem zmarszczek.

4. Zwalcza wolne rodniki. Jest przeciwutleniaczem. Chroni przed szkodliwym wpływem wolnych rodników

Jak sami widzicie, kolagenu potrzebujemy wszyscy. Nie potrzebują go tylko sportowcy czy siłacze, jest potrzebny każdemu z Nas. W przypadku gdy skrzypią czy bolą nas stawy, w przypadku gdy ilość mazi stawowej w kolanach spada. Warto zainteresować się kolagenem.

3-5839188

Kolagen FLEX All Member XXL Complete produkowany przez polską markę SFD.PL jest produktem uniwersalnym. Stanowi skuteczne uzupełnienie naszej codziennej diety. Sprawia, że nie musimy martwić się aby dostarczać sobie dodatkowych składników odżywczych z zewnątrz a wszystko to co jest nam niezbędne i potrzebne do syntezy kolagenu znajdziemy wewnątrz pudełka.

Nie musimy już jeść galaretek polanych sokiem z cytryny. Nie musimy pić rozpuszczonej żelatyny z wyciśniętym sokiem z cytryn, aby dostarczyć sobie dodatkowe ilości witaminy C. W przypadku tego produktu wystarczy nam bidon, odpowiednia ilość suplementu oraz woda. Produkt uzupełni nam dzienne zapotrzebowanie na kolagen przed codziennym treningiem.

4-9288285

Kolagenu w pudełku znajdziemy dość sporo bo jest go aż 400 g. Taka porcja powinna wystarczyć nam na ponad miesiąc codziennego użytkowania raz dziennie, przed treningiem. W przypadku gdy ćwiczycie na strefie wolnych ciężarów, gdy robicie skłony ze sztangą, w przypadku ćwiczeń gdy nasze stawy cierpią najbardziej. Oprócz tego powinni zainteresować się nim ludzie, uprawiający systematyczne biegi, w który cierpią kolana i ścierają się chrząstki. Gdy ilość mazi kolanowej zmniejsza się i dochodzi do tarcia.

Jeśli chodzi o smak produktu to jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni. Kolagen nie jest wcale obrzydliwy, nie smakuje źle. Jest smaczny i cytrynowy, gdyż taką wersję smakową posiadamy. Oprócz tego kolagen łatwo rozpuszcza się w wodzie i posiada dość lekką konsystencję, dużo mniej gęstą niż w przypadku białka.

Nasze wrażenia odnośnie tego produktu są mocno pozytywne. Systematycznie ćwiczymy na siłowni kilka razy w tygodniu i wcześniej odczuwaliśmy bóle stawów w przypadku ćwiczeń ze sztangą lub przeciążeniu. Kolagen faktycznie nam pomógł i sprawił, że nawet podczas sporego wysiłku nic nas nie boli.

Jeśli chodzi o cenę produktu to znajdziecie go w sklepie SFD.PL w cenie 34 złotych. Naszym zdaniem jego koszt nie jest jakoś specjalnie wysoki. Produkt aktualnie znajduje się w promocji, jednak pamiętajcie również o naszym rabacie.

>>> All Nutrition FLEX Complete Kolagen 

Write Your Review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X