Shamasa – 100% Naturalny olejek oregano – mocno skoncentrowany – esencja

S

Cześć ponownie! Zapraszamy serdecznie na kolejną recenzje ciekawych produktów naturalnych. Tym razem chcielibyśmy przedstawić Wam kolejną nowość wprowadzoną do oferty naszych przyjaciół Shamasa. Z marką na pewno mieliście okazję spotkać się już u Nas wcześniej, znajdziecie u nich sporo wysokiej jakości surowców kosmetycznych, olejów, olejków, hydrolatów czy maseł. Znamy ich osobiście i nie omieszkamy się potwierdzić jakości tego czego oferują innym. Tym razem będzie troszkę kosmetycznie i troszkę zdrowotnie bo testujemy 100% naturalny olejek oregano. Zobaczcie dlaczego warto się nim zainteresować.
1-7279560

Na rynku znajdziecie wiele olejków oregano sprzedawanych przez wiele różnych firm. Jedne przeznaczone typowo do zastosowań leczniczych i zdrowotnych, inne przeznaczone raczej do zastosowań wyłącznie kosmetycznych. O różnych stężeniach, większych, mniejszych. Czasami rozcieńczane z wodą, z olejami a inne mocno skoncentrowane bez rozcieńczenia. Które wybrać? My wybraliśmy właśnie ten mocno skoncentrowany od Shamasy. Znajdziemy w nim 100% pełnowartościowego oleju oregano, bez rozcieńczania, bez domieszek, bez wypełniaczy, konserwantów czy innych zbędnych dodatków.

Dodatkowo olejek oregano wykazuje dualne działanie, jest uniwersalny, może być stosowany typowo w profilaktyce zdrowotnej jak i kosmetologii. Sprawdza się doskonale w wielu sferach naszego życia o czym powiemy sobie za chwilę.

2-9739258

Dlaczego wart wybrać olejek mocno skoncentrowany, samą esencję prosto od Shamasy? Głownym powodem tego wyboru powinna być bardzo wysoka zawartość substancji czynnych takich jak karwakrolu o stężeniu pomiędzy 65 a 75%

Karwakrol jest substancją o potężnym działaniu stymulującym, pobudza układ immunologiczny, zmusza organizm do walki i obrony, działa silnie przeciwgrzybiczo.

Tymol jest drugim olejkiem eterycznym zawartym w oleju oregano. Wykazuje również potężne właściwości przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, przeciwpasożytnicze, przeciwwirusowe oraz przeciwropne. Radzi sobie również w walce z gronkowcem złocistym. Dodatkowo stosowany jest w leczeniu candydozy oraz listeriozy. Jednakże pamiętajcie, że sam tymol w zbyt dużym stężeniu jest silną trucizną i należy stosować go z rozwagą, kobiety w ciąży oraz karmiące piersią powinny ograniczyć stosowanie olejku oregano.

Beta-kariofilina jest kolejną substancją obecną w oleju oregano. Nie należy zapomnieć tutaj o jej silnym działaniu przeciwzapalnym. Hamuje rozwój stanów zapalnych w organizmie. Jest substancją pomocną w walce z wieloma chorobami przewlekłymi.

Karnazol jest substancją która również obecna jest w olejku oregano. Wykazuje silne właściwości przeciwzapalne, jest silnym przeciwutleniaczem. Dodatkowo badania wykazały, że ta substancja pomaga zwalczać komórki nowotworowe.

Oczywiście to nie wszystkie substancje i olejki zawarte w olejku oregano. Postaraliśmy się dla Was przedstawić te najbardziej istotne dla zdrowia. Jak widzicie powodów do jego stosowania jest co najmniej kilka. A jakie?

1. Zwalcza stany zapalne w organizmie

2. Działanie przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowe

3. Likwiduje zmiany grzybicze, grzyby w organizmie, pleśni

4. Zwalcza zmiany ropne

5. Działa wykrztuśnie, pomaga wydalać flegmę z organizmu.

6. Pobudza odporność organizmu

7. Zwalcza komórki nowotworowe, pomocny w profilaktyce nowotworów niektórych organów.

Dodatkowo w kosmetyce może być stosowany bezpośrednio na zmiany grzybicze, dobrze radzi sobie również z aftami, zajadami czy z opryszczką.

3-7438676

Bardzo lubimy stosować olejek oregano w przypadku jesienno-zimowych okresów chorobowych. Tak na prawdę oregano może być spokojnie traktowane jako naturalny antybiotyk, tak samo jak czosnek. Przychodzi nam z pomocą w stanach osłabienia, przeziębienia, kaszlu czy kataru. Zwalcza symptomy grypy, ból gardła, wirusy i bakterie. 

Oregano jest olejkiem o mocnym działaniu, przygotujcie się na ostre uderzenie. Jest olejkiem gwałtownym, który „miota jak szatan”. Jednakże mimo, że działa mocno i skutecznie, jest dla Nas bezpieczny,  Wszystkie symptomy chorobowe, grypowe i przeziębienia bardzo szybko ustępują.

Jeśli chodzi o smak i wrażenia z użytkowania to nie należy on do najprzyjemniejszych preparatów. Jest ostry i mocno piecze w usta. Nie należy stosować go bezpośrednio, powinno rozcieńczyć się go z wodą, sokiem lub czymś co złagodzi jego ostry i mocny smak. Po połknięciu zacznie palić przez pewien czas ale po chwili przejdzie. Jednak dobre lekarstwo nie musi być smaczne 🙂

4-2576088

Oregano marki Shamasa zapakowane zostało w szklaną buteleczkę wykonaną z ciemnego szkła o pojemności 15 ml. Może wydawać się Wam to mało, jednakże olejek aplikuje się w kilku kroplach a nie leje się litrami, dlatego wystarczy Wam na długi czas. Dodatkowo nie dacie rady wypić więcej niż kilka kropel na raz bo po prostu Wami pozamiata i tyle z tego wyjdzie…

Natomiast jeśli chodzi o cenę olejku oregano to w sklepie marki Shamasa znajdziecie go w cenie 38 złotych. Cena jest raczej dość normalna i porównywalna do innych olejków oregano. Opłaca się bo tutaj płacimy około 40 złotych za 15 ml a nie 40 złotych za 10 ml jak w przypadku niektórych marek. Produkt znajdziecie tutaj:

>>> Shamasa – Olejek oregano 100% naturalny – esencja 

About the author

Redakcja

Dodaj komentarz

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

Archiwa

Kategorie

Meta