Miałam już okazję wypróbować parę kosmetyków naturalnych (KLIK), których dystrybutorem w Polsce jest firma Shamasa. W dzisiejszym poście przychodzę z recenzją świetnego oleju jojoba do twarzy i włosów. p1140808-8997082

O oleju jojoba pisaliśmy już kiedyś na blogu (TU). Sprawdźmy, co mówi o oleju jojoba Shamasa:

Olej jo­jo­ba jest swo­ją bu­do­wą zbli­żo­ny do ło­ju wy­dzie­la­ne­go przez ludz­ką skó­rę (se­bum). Zbyt ma­ła ilość se­bum cha­rak­te­ry­zu­je ce­rę su­chą, skłon­ną do zmarsz­czek. Dla ta­kiej skó­ry olej jo­jo­ba za­stę­pu­je nie­ja­ko na­tu­ral­ne se­bum i za­po­bie­ga tym sa­mym wy­su­sze­niu skó­ry. Skó­ra zo­sta­je od­po­wied­nio na­wil­żo­na, jest mięk­ka i jędr­na. Przy nadmier­nym wy­dzie­la­niu se­bum skó­ra jest tłu­sta i skłon­na do wy­pry­sków. W ta­kim przy­pad­ku olej jo­jo­ba dzia­ła ha­mu­ją­co na na­tu­ral­ne wy­dzie­la­nie se­bum. Dzię­ki tej re­gu­la­cji wy­dzie­la­nia ło­ju, olej jo­jo­ba przy­spie­sza re­ge­ne­ra­cję ko­mó­rek skó­ry. Świet­nie spraw­dza się za­sto­so­wa­ny pod ma­ki­jaż!

Olej zamknięty został w ciemnej 50 ml buteleczce wraz z dołączoną pipetką, która ułatwia aplikację. Przyznam szczerze, że bardzo odpowiada mi taki sposób aplikacji ze względu na prostotę i wygodę w stosowaniu. W tym przypadku wystarczy już mała ilość. Jest bardzo wydajny.

p1140815-4500073

Dla kogo jest przeznaczony…

Olej idealnie sprawdzi się dla osób ze skórą:

– mieszaną, świecącą w parit T,

– suchą,

– wrażliwą,

– trądzikową.

Sprawdzi się także w walce z łuszczycą, egzemą. Również z powodzeniem można go stosować na włosy, a w połączeniu z wodą różaną stanowi świetny kosmetyk naturalny do demakijażu. 

p1140820-5840924

Właściwości..

Wiadomo, jak każdy olej także i ten  ma tłustawą konsystencję. Nie przeszkadza jednak to w niczym. Doskonale spełnia swoje zadania, a ma ich trochę. 

Przede wszystkim:

– za­cho­wu­je na­tu­ral­ny od­czyn skó­ry – za­po­bie­ga „świe­ce­niu się” skó­ry re­gu­lu­jąc wy­dzie­la­nie se­bum – bak­te­rio­sta­tycz­ny – do­da­ny do in­nych pre­pa­ra­tów wy­dłu­ża ich okres przy­dat­no­ści – na­wil­ża i koi za­rów­no skó­rę jak i wło­sy – chro­ni skó­rę przed utra­tą wil­got­no­ści – po­sia­da wy­so­ką za­war­tość wi­ta­mi­ny E – wi­ta­mi­na mło­do­ści – chro­ni wło­sy przed czyn­ni­ka­mi ze­wnętrz­ny­mi – przy­wra­ca wło­som blask i sprę­ży­stość

– na­tu­ral­ny filtr prze­ciw­sło­necz­ny o fak­to­rze 4

p1140813-2306772

Moja opinia…

Olej jojoba jest lekko żółty. Wchłania się szybko, nawilża i  pozostawia skórę miłą w dotyku. Dla mojej problematycznej skóry ze skłonnością do trądziku jest wybawieniem. Z przyjemnością stosuję go do demakijażu, pod makijaż, nakładam na noc na twarz, a także próbowałam stosować go na włosy. Przyznam szczerze, że wyszło nieźle. Nie były przetłuszczone i o wiele lepiej się układały. Pielęgnowanie mojej skóry olejami ostatnio weszło mi w krew. Moje skóra lubi taką formę aplikacji zamiast kremu. 

p1140834-2913486

Kosmetyk nie spowodował u mnie żadnych podrażnień. Dodatkowym jego atutem jest fakt, że nie zapycha skóry. Jest to już drugi olej tej firmy, który miałam okazję wypróbować. Jeśli chcecie przypomnieć sobie recenzję olejku z kiełku pszenicy to zapraszamy TUTAJ-> Olejek z kiełków pszenicy 

Cena…

Za 50 ml oleju jojoba zapłacimy 25 zł. 

Jeśli zainteresował Cię ten produkt i chciałbyś go sobie zakupić to zapraszamy serdecznie do oficjalnego sklepu firmy SHAMASA dokładnie tutaj http://www.shamasa.pl/produkt/jojoba-inteligentny-olej-1.html Natomiast jeśli znacie już produkty tej firmy i chcielibyście się podzielić opinią na ich temat to zapraszamy do dyskusji.

AUTOR: ZdrowoNaturalnie.pl

Write Your Review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X