Cześć Wam! Dzisiaj specjalnie dla Was kolejna recenzja wspaniałych, naturalnych produktów kosmetycznych. Tym razem bardzo ciekawe, naturalne, ręcznie robione mydło produkowane przez manufakturę mydła Soapdeli.pl. Mydełko jest produktem opartym na bazie koziego mleka i cennych olejów kosmetycznych, Poczytajcie dlaczego warto się nim zainteresować.
1-7504504

Mydło z kozim mlekiem produkowane przez Soapdeli.pl zostały wyprodukowane z myślą o skórze suchej, mocno przesuszonej, wymagającej ciągłej pielęgnacji i nawilżenia w tym o skórze atopowej. Wszyscy na pewno doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak intensywnej odbudowy i pielęgnacji wymaga nasza skóra, która narażona jest na ciągłą pracę, tym bardziej jeśli ktoś z Was posiada skórę mocno suchą, zniszczoną i łuszczącą się.

2-4913081

Mydełko to jest produktem w pełni naturalnym, opartym na bazie koziego mleka i cennych, odżywczych olejów kosmetycznych. Wszystkie składniki są w pełni naturalne, skład samego mydła jest bardzo prosty i krótki, my lubimy składy krótkie. Na próżno doszukiwać się tutaj szkodliwych składników chemicznych, które nie są obojętne dla naszej skóry.

Nie znajdziemy tutaj silnych substancji spieniających, zasad, oleju palmowego, który nie zawsze jest przez naszą skórę dobrze tolerowany. Produkt ten testowany jest na osobach najbliższych a nie na zwierzętach, dlatego producent dokłada wszelkich starań aby mydła były bezpieczne. Nie znajdziemy tutaj również sztucznych barwników oraz filtrów UV. 

3-4154660

Wszystkie mydła produkowane przez manufakturę Soapdeli.plprodukowane, krojone oraz pakowane ręcznie. Mogą zawierać delikatne przebarwienia, które są zjawiskiem naturalnym i nie musicie się ich obawiać. Waga mydła może delikatnie się wahać. Lubimy produkty w które ktoś wkłada swoje serce.

Dokładny skład INCI mydła naklejony został z boku pudełka na białej karteczce. My postaramy się teraz go dla Was przeanalizować abyśmy mieli pewność, że zastosowano tutaj tylko bezpieczne składniki i pokrótce je dla Was opisać.

4-8276741

oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia, olej kokosowy, woda, masło shea nierafinowane, soda kaustyczna – nieobecna w mydle, niezbędna do zmydlenia olejów, woda, mleko kozie, olej rycynowy

Oliwa z oliwek jest cennym, intensywnie nawilżającym i odżywczym olejem kosmetycznym. Dostarcza witamin i cennych kwasów tłuszczowych, niezbędnych do odbudowy zniszczonej skóry i wzmocnienia jej warstwy lipidowej. Intensywnie nawilża i wnika w głąb skóry, zawiera skwalan, który zbliżony jest do naszego naturalnego sebum. 

Olej kokosowy jest drugim cennym olejem kosmetycznym, który doskonale pielęgnuje i nawilża naszą skórę. Dodatkowo łagodzi podrażnienia, działa przeciwgrzybiczo. W mydle wpływa na twardość.

Masło shea nierafinowane jest innym pokarmem dla naszej skóry. Stanowi ono tutaj 15% zawartości. Dostarcza ono cennych kwasów tłuszczowych niezbędnych do odbudowy oraz wzmocnienia naszej skóry. Łagodzi podrażnienia oraz zaczerwienienia, przyśpiesza gojenie się ran, natłuszcza, tworzy na skórze delikatną warstwę okluzyjną, jest naturalnym filtrem UV.

Soda kaustyczna jest niezbędna w procesie zmydlania składników oleistych. Producent deklaruje, że nie znajdziemy go w finalnym produkcie.

Mleko kozie jest wspaniałym, naturalnym emolientem. Dobrze natłuszcza skórę i przynosi ulgę. Wykazuje silne działanie pielęgnacyjne.

Olej rycynowy przychodzi z pomocą w pielęgnacji skóry z problemami i drobnymi zmianami dermatologicznymi. Działa antybakteryjnie, przeciwgrzybiczo, zwalcza trądzik. Działa wygładzająco i nawilża. Działa spieniająco w mydle.

Woda jako naturalny rozpuszczalnik i nośnik składników aktywnych mydła.

Jesteśmy pod wrażeniem składu tego mydła. Zastosowano tutaj na prawdę wysokiej jakości składniki kosmetyczne, przyjazne dla skóry zniszczonej i wymagającej odbudowy. Bardzo atrakcyjna jest również obecność mleka koziego, które jest raczej rzadkością w kosmetykach i mydłach.

5-2098674

Mydełko prezentuje się na prawdę fajnie. Kostki mydła posiadają ciekawy wzorek oraz pieczątkę firmy. Zapakowane są w bardzo ładne papierowe pudełko. Waga mydła wynosi plus minus około 100 g. Kostka wydaje się mała, jednak zmydla się dość powoli, więc wystarczy na długi czas.

Na pewno zaintrygowała Was obecność koziego mleka oraz jego wpływ na zapach mydła. Tutaj drobna niespodzianka, mydło nie pachnie “koziną” ani kozą 🙂 Mleko kozie nie jest tutaj w ogóle wyczuwalne. Jednakże samo mydło nie jest bez zapachowe i posiada przyjemny, bardzo delikatny, orzechowy aromat. Dlatego nie obawiajcie się dość specyficznego zapachu koziego mleka bo go tutaj nie ma 🙂

Jeśli chodzi o podstawowe wrażenia z użytkowania, mydło pieni się bardzo delikatnie, fajnie rozprowadza się na gąbce a później na ciele. Wyczuwalna jest obecność olejów, które delikatnie nawilżają naszą skórę i przynoszą ulgę, nie tak jak w zwykłych, tanich mydłach. Skóra na prawdę jest nawilżona i gładka. 

Cena takiego mydełka w oficjalnym sklepie manufaktury SoapDeli.pl to koszt około 16 złotych. Oczywiście w porównaniu do zwykłych, tanich mydeł wydaje się dość wysoka, ale nie możemy ich porównywać, gdyż skład jest o niebo lepszy i płacimy za jakość oraz bezpieczeństwo.  Cena w porównaniu do mydeł Aleppo jest na prawdę atrakcyjna i raczej do zaakceptowania.

Mydełko znajdziecie dokładnie tutaj:

>> Mydełko z kozim mlekiem 

Write Your Review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CART

X