Niestety, lub stety prać ubrania trzeba. Od proszku do prania wymagam, aby dobrze radził sobie z zabrudzeniami na ubraniach i ładnie pachniał. Z ciekawości wypróbowałam dwie sody piorącej przeznaczone prania białych oraz kolorowych ubrań. 

przechwytywanie-1131640

Przyznam szczerze, że z marką Celina spotykam się pierwszy raz. Nigdy przedtem o nich nie słyszałam i trochę żałuję, że poznałam tak późno. 

Marka Celina
Celina

to polska marka produkująca ekologiczne detergenty. Głównym składnikiem ich proszków do prania jest soda piorąca. Składniki proszku są całkowicie biodegradowalne. Pozbawione są groźnych fosforanów, alergenów, enzymów, barwników i konserwantów.  Firma produkuje na razie ekologiczne proszki do prania ubrań, ale już myśli o wprowadzeniu nowych produktów m.in: płynu do szyb, płynu myjącego do kuchni, kostek do zmywarek. sony-dsc-52
Co wyróżnia proszki marki Celina?
przechwytywanie-7537294
Opakowanie

Proszki zamknięte zostały w kilogramowym przeźroczystym opakowaniu zakręcanym na zakrętkę. Opakowanie wykonane jest z PET. Doskonale widać zawartość opakowania i kolor proszku. Można też zobaczyć, ile proszku nam zostało i w porę kupić kolejny. Etykiety produktu nie są takie standardowe, jak zwykłych proszków. W przypadku tych proszków są szalone, utrzymane w klimacie retro. Proszę biały ma lekko niebieskawe zabarwienie, z kolei proszek do koloru jest lekko żółty.

sony-dsc-53
Jak dozować?

Producent zaleca dozować proszek w przypadku większych zabrudzeń 50 g, w przypadku mniejszych zabrudzeń 30 g. Przyznam szczerze, że proszek sypię na oko. Nie chce mi się bawić w gramy i dozować go tyle ile powinno być. Nie daję go dużo. 

sony-dsc-54

Wygląd sody piorącej Uni Color


Efekty

Zapach pozostaje przez dłuższy czas na ubraniach

Zapach nie jest tak intensywny

Dobrze dopiera nawet trudne zabrudzenia, np. z krwi

Dobrze dopiera nawet trudne zabrudzenia, np. z krwi

1 kg sody wystarcza na 30 prań

sony-dsc-55

Wygląd sody piorącej do bieli

Skład proszku do bieli:

“soda , boran , zeolity 15–30%,carmellosum ,mydło,związki wybielające na bazie tlenu ,kokamidopropylowy amfoteryczny środek powierzchniowo czynny , ultramaryna,

kompozycja zapachowa.”

zeolity 15–30 procent – minerały, które wspomagają usuwanie palm

carmellosum – polimer, utrzymuje ubrania w świeżości, ułatwia prasowanie

związki wybielające na bazie tlenu – wzmacniają działanie boranu i sody, naturalny wybielacz,

kokamidopropylowy amfoteryczny środek powierzchniowo czynny – substancja pieniąca,

ultramaryna – wybielacz optyczny,

sony-dsc-56

Jest taki sam, jak do bieli, ale mniej w nim ultramaryny, dlatego jego kolor nie jest taki niebieski.

Cena obu proszków wynosi: 35,00 zł – sami uznajcie czy to dużo, czy mało.

sony-dsc-57

Jestem pozytywnienie zaskoczona działaniem obu proszków. Mąż nie potrafił się nachwalić zapach uubrań wypranych w proszku do koloru. Wiedziałam, że soda jest czarodziejką, ale nigdy nie pomyślałam, że aż tak dobrze poradzi sobie z praniem ubrań. Jak to mówią, człowiek całe życie się uczy.

Kto się skusi na takie sody piorące?

>>Dostępne w sklepie Celina

Write Your Review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X