Kozieradka to niepozorne ziarno, które z powodzeniem wykorzystywane jest w kosmetyce, kuchni i lecznictwie. Wybraliśmy kozieradkę w  ziarnach, którą zakupiliśmy w pobliskiej miejscowości Bielsku Białej od firmy Soul-Farm.sony-dsc-300

Opakowanie

Kozieradka została zamknięta w 200 gramowym przeźroczystym opakowaniu, przez które widać jak wygląda nasz produkt. Po otwarciu produkt można szczelnie zamknąć na klips. 

Właściwości

– obniża poziom cukru we krwi,

– obniża poziom złego cholesterolu,

– działa przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo,

– obniżają gorączkę,

– działają przeciwbólowo,

– w Azji stosowany do pobudzania laktacji.

Jak używać kozieradki?

sony-dsc-301

Nasionka przed zastosowaniem należy lekko przyprażyć na suchej patelni, ponieważ są wtedy łatwiejsze do zmielenia. Są to nasionka bardzo aromatyczne, stąd nie należny przesadzać z ilością tejże przyprawy. 

Przepis na herbatkę ayurwedyjską

1 łyżeczka nasion kozieradki

1 szklanka wody

½-1 ½ łyżeczki miodu (według uznania)

Zmieszać wodę i kozieradkę w małym naczyniu (może być półlitrowy słoik), pozostawić namoczoną na całą noc. Rano zagotować wodę i nasiona. Odcedzić nasiona i ew. dodać miodu.

Uwaga!!!

Kozieradki nie powinny stosować kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Co ważne kozieradka może zakłócać działanie leków przeciwzakrzepowych. 

sony-dsc-302

Kozieradkę stosuję do zup, dań z mięsa i ryb. Świetnie podkreślają smak potraw. Nawet mężowi smakuje kozieradka we wszystkim, w czym ją dodam. Ma ona specyficzny zapach bardzo podobny do magi.

Cena: 7,29 zł

Kozieradka Ziarno

>>Dostępna w sklepie Soul-Farm

Write Your Review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X