Witajcie kochani. Dzisiaj porozmawiamy sobie znowu o soli, jako kolejnym istotnym składniku spożywczym, niezbędnym do utrzymania prawidłowego zdrowia naszego organizmu. Słyszymy o wielu rodzajach soli, sól kamienna, jodowana, kłodawska, morska, himalajska, celtycka i wiele wiele innych, jednak my dzisiaj przygotowaliśmy wpis o soli morskiej jodowanej marki Soul-Farm.pl z Bielska-Białej. Siadajcie wygodnie i czytajcie z nami.
sony-dsc-102

Dlaczego od setek i tysięcy lat ludzie używali soli? Sól była również walutą przetargową, na wielu rynkach międzynarodowych, w niektórych krajach sól uznawana była za białe złoto. Dlaczego lubimy lub nie lubimy soli oraz dlaczego jest tak powszechnie dostępna w praktycznie wszystkich przekąskach. O tym sobie teraz porozmawiamy.

Sól a właściwie chlorek sodu, jest cennym pierwiastkiem, którego potrzebuje Nasz organizm. Na samym początku musimy wyjaśnić sobie kilka istotnych faktów oraz sprostować kilka mitów i nagonek firm farmaceutycznych oraz lekarzy w stosunku do stosowania soli w kuchni.

Sól tak czy inna, jest nam potrzebna. Lekarze straszą nie stosuj soli, unikaj soli bo dorobisz się nadciśnienia. Niestety jak się okazuje nie jest to prawdą. Nadciśnienie tętnicze powstaje w skutku odwodnienia naszego organizmu oraz niedoboru cennych pierwiastków takich jak właśnie sód zawarty w soli oraz magnez czy potas. 

Oczywiście musimy pamiętać również, że możemy natrafić na różne rodzaje soli. Jak to mówią “sól soli nie równa”. Tej taniej sklepowej faktycznie powinniśmy unikać ze względu na szkodliwe dodatki glinu oraz pochodnych cyjanowych dodawanych podczas procesu produkcji oraz przechowywania. Dlatego wybierajmy sól dobrej jakości, najlepiej jeśli jest sól kamienna, szara, pełna brudu oraz naturalnych zanieczyszczeń lub sól różowa himalajska. W tym przypadku mamy sól morską, która również jest zdrowa i drogocenna dla naszego organizmu.

Za chwilę o soli powiemy sobie więcej, jednak aby uzupełnić wszystko co powiedzieliśmy, sód i potas to dwa z najistotniejszych pirwiastków dla naszego organizmu. Gdy trafimy do szpitala w cięzkim stanie to pierwszymi kroplówkami które otrzymamy to właśnie kroplówki sodowe i potasowe. 

Niedobory tych pierwiastków są poważnym zagrożeniem dla naszego życia i zdrowia. Niedobory tych pierwiastków sprawiają, że woda, którą nawadniamy swój organizm, nie będzie w stanie trafić do wszystkich miejsc naszego organizmu.

sony-dsc-103

W tym przypadku mamy do czynienia z solą morsk, która jest dużo lepszej jakości niż standardowa sól kuchenna. Proces produkcji soli morskiej odbywa się poprzez odparowywanie wody morskiej co sprawia, że wszystkie cenne skłądniki zostają zawarte w soli morskiej.

Może być ona lekko wilgotna i szarawa. Nie dodaje się do niej żadnych ulepszaczy jak dzieje się to w przypadku standardowej soli stołowej ze sklepu. Nie dodaje się środków, który pozwalają na zachowanie bieli i przeciwzbrylaczy.

Sól morska jest dużo mocniej skoncentrowana niż standardowa sól stołowa, można dodawać jej mniej bo zawiera również dużo więcej sodu i cennych składników mineralnych.

Należy pamiętać, że sól morska nie jest tylko i wyłącznie przyprawą stosowaną do codziennych potraw, która wyciąga smak naszych potraw. Może być stosowana również w profilaktyce zdrowia naszego organizmu jako dodatek do wody w formie izotonika.

sony-dsc-104

W przypadku tej soli marki Soul-Farm, jest ona bardzo drobno rozdrobniona, nie jest tak gruboziarnista jak w przypadku soli himalajskiej. Pochodzi z Włoch.

sony-dsc-105

Opakowanie soli o wadze 1000 g w sklepie Soul-Farm.pl znajdziecie w cenie 3,99 zł. Cena jest bardzo niska i jak za opakowanie soli morskiej z dodatkiem jodu jest na prawdę niska i atrakcyjna.

Dlaczego warto kupować sól jodowaną? Jód jest kolejnym pierwiastkiem życia, którego wielu nam brakuje i dlatego cierpimy na wiele chorób w tym złe funkcjonowanie naszej tarczycy. Warto jód uzupełnić.

sony-dsc-106

Zobaczcie jaka ta sól jest piękna, jest dość biała, właściwie jakoś strasznie nie różni się od soli stołowej sklepowej. Jest jednak lekko wilgotna i jak porównacie surowce po dotyku to ta wilgoć fajnie się utrzymuje. Sól stołowa tania nie jest wilgotna.

Produkt znajdziecie w sklepie Soul-Farm dokładnie tutaj:

>>> Sól morska jodowana 

Write Your Review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X