Aktualny weekend obdarzył Nas wspaniałą i gorącą pogodą. Przedpołudnie spędziliśmy aktywnie na odkrytym basenie w Strumieniu, natomiast po południu zapragnęliśmy wybrać się na wycieczkę do ogrodów Kapias w Goczałkowicach Zdroju.

Ogrody Kapias to ogromny kompleks florystyczny zapoczątkowany przez państwo Kapiasów i udostępnione publicznie dla ludzi. Na tej dość sporej powierzchni znajdują się różne rodzaje ogrodów. Każdy ogród charakteryzuje się czymś ciekawym i unikatowym. Oprócz tego całość domknięta jest poprzez rozmieszczenie najbardziej pospolitych przedmiotów takich jak garnki, butelki czy jaskrawo pomalowane stare meble co nadaje temu miejscu wyjątkowego klimatu. Każdy gatunek roślin, które występuje w tym miejscu jest dokładnie opisany.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Nowych Ogrodów Kapias, kierując się ścieżką od początku do samego końca. Chodzenia i szlaków jest dość sporo. Oprócz nowych ogrodów są również Stare Ogrody. Na dzień dobry fajny cytat “Pamiętajcie o ogrodach” słynnego piosenkarza Jonasza Kofty, który śpiewał razem z Grechutą.

1-5404260
2-5971093
3-7200209
4-4805589
5-8774252
6-4672248
7-7149571

Jeśli wytrwaliście do końca tego wpisu to wielkie gratulacje 🙂

Zapraszamy do odwiedzenia tego miejsca samemu. Więcej informacji możecie uzyskać tutaj:http://www.kapias.pl/. Wstęp jest bezpłatny.

*Wszystkie powyższe zdjęcia są własnością ZdrowoNaturalnie.pl . Wszelkie próby kopiowania i rozpowszechnia zabronione!

X