Zabiegi akupresury zależnie od potrzeb wykonuje się różną techniką, Znamy trzy podstawowe techniki i postaramy się je tutaj państwu wyjaśnić.

Techniki te dzielą się na:

  1. Wzmacniającą
  2. Uspokajającą
  3. Rozpraszającą

Wszystkie wymienione procedury mają za zadanie unormować gospodarkę energetyczną ustroju pacjenta. W stanach osłabienia energii Qi stosujemy akupresurę wzmacniającą, natomiast u osób z dużym zasobem tej energii wykonujemy zabiegi techniki osłabiającej ( redukującej ). Technikę rozpraszającą stosuje się w przypadku chęci uwolnienia zablokowanej energii lub znajdującej się w stagnacji.

W naszych dalszych rozważaniach postaramy się bardziej dokładnie opisać każdą z wyżej wymienionych technik, sposoby ich stosowania w przypadku leczenia poszczególnych chorób i fazach schorzeń.

il2-3723553

Dobrze wykonany zabieg akupresury nie powinien powodować żadnego bólu. U bardzo wrażliwych pacjentów stosuje się delikatne i subtelne uciski. U wielu pacjentów wykonuje się oburęczne uciski po obu stronach ciała symetrycznie.

W wypadku stwierdzenia zmian chorobowych tylko po jednej stronie naszego ciała, ograniczamy zabieg akupresury tylko do części objętej chorobą.

Jeśli chodzi o informacje dotyczące rytmu zabiegów to jest on zależny od czasu trwania choroby, dwa razy dziennie. Ma to miejsce u pacjentów z silnymi bólami trudnymi do opanowania. U pacjentów z przewlekłymi chorobami akupresurę wykonuje się co drugi dzień.

Liczba zabiegów uzależniona jest od uzyskiwanych efektów. Zazwyczaj wykonujemy jedną serię zabiegów złożonych z 20 do 30 takich rękoczynów, ale w razie potrzeby zabiegi kontynuujemy przez dłuższy okres czasu. Zabiegi tego typu stosowane są do momentu wyraźnej poprawy lub całkowitego wyleczenia.

“Uwaga! Niniejszy materiał oraz niektóre ilustracje pochodzą z książki “Akupresura w pospolitych dolegliwościach”. Wszelkie prawa autorskie należą do autorów tej książki tj. Chris Jarmey oraz John Tindall.”

AUTOR: ZdrowoNaturalnie.pl

X