Termissa to polska firma, która powoli zaczyna podbijać rynek kosmetyczny swoimi kosmetyki. Mieliście już okazję na naszym blogu przeczytać o kremie tej marki dzisiaj pora na wodę termalną, którą niektórzy z Was znają za sprawą Naturalnie z Pudełka. 

p1210670-9039251

Wody termalne są niezwykle ważne w naszej pielęgnacji. Od zwykłej wody różnią się właściwościami. Woda termalna bogata jest w różne minerały i mikroelementy. Jest hipoalergiczna. Bogactwo jej składników częściowo przenika do warstwy rogowej naskórka, a część z nich dostaje się do głębszych warstw. 

Woda termalna jest zbawieniem dla naszej  skóry, kiedy to przebywany w klimatyzowanych i ogrzewanych pomieszczeniach. Taka woda przyda się nam rano i wieczorem zamiast toniku. 

Co do stosowania wody termalnej są dwie teorie. Jedna mówi, że twarz należy spryskać wodą termalną, a następnie przetrzeć ją chusteczką. Druga z kolei teoria mówi, że można spryskać twarz wodą termalną i pozostawić ją do wyschnięcia. Ja stosuję tą drugą teorię. p1210672-4328744

Korzyści ze stosowania wody termalnej?

– utrwala makijaż,

– odświeża skórę,

– idealna po goleniu,

– łagodzi podrażnienia skóry,

– sprawdzi się po opalaniu,

– koi i odświeża,

– zawiera bogactwo składników mineralnych, takich jak magnez, wapń, krzemionka, – nawilża, – zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry. p1210679-2997038

Do mojej cery wybrałam wodę termalną oferowaną przez firmę Termissa. Chciałam sprawdzić tę markę i jej produkty, stąd wybór padł na tą wodę i nie żałuję. Raczej stosuję toniki w pielęgnacji skóry, ale ta woda również potrafi je genialne zastąpić.

Woda termalna Termissa zamknięta została w wygodnej butelce w formie spraju o pojemności 150 ml. Etykieta produktu jest utrzymana w biało – niebieskiej barwie z charakterystyczną literą “T”. 

Wodę rozpylamy na skórze. Tak, jak pisałam ja pozostawiam do wyschnięcia. Tak też zaleca producent na etykiecie. Jedno psiknięcie wystarczy na rozpylenie równomiernie na buzi wody.

Co do efektów to zauważyłam doskonale nawilżoną skórę oraz złagodzenie zapalenia skóry podczas golenia. Z takiego działania jestem zadowolona. Nie spodziewałam się raczej jakiś spektakularnych efektów z jej stosowania. Może dla skóry suchej i normalnej byłaby zdecydowanie lepsza. p1210683-5238039

Skład wody przedstawia się następująco:

Aqua – woda,

Nitrogen – 

ciekły azot, potrzebny do rozpylania wody.

Benzyl Alcohol, czyli bezpieczny i naturalny konserwant.

Salicylic Acid

– Kwas salicylowy,

Gliceryna roślinna (Glycerin) jako substancja pielęgnująca i nawilżająca. Silnie penetruje naszą skórę i ją nawilża, wnika w jej głąb.

Sorbic Acid

– substancje konserwujące. Posiada certyfikat ECOCERT.
Sodium Hydroxide – wodorotlenek sodu, regulator pH naszej skóry.

Skład jest w porządku. Działanie także, więc śmiało można polecić ten kosmetyk. 

Cena wynosi: 18,35 zł

Woda termalna z Podhala

>>Dostępna w sklepie Termissa

Write Your Review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CART

X