Cześć ponownie! Dzisiaj chcemy przedstawić Wam bardzo ciekawy produkt jakim jest syrop z agawy, sprzedawanym przez markę ViVio. Szczerze mówiąc nigdy wcześniej nie mieliśmy okazji próbować syropu z agawy i nigdy nie przyglądaliśmy się mu bliżej. Zobaczcie czego możecie się na jego temat dowiedzieć.
1-9737604

Dlaczego warto zainteresować się syropem z agawy? Co właściwie nam oferuje? Jak się okazuje, posiada sporo zalet i ciekawych właściwości. Przede wszystkim jest dobrym słodzikiem, który dostarcza dobrego cukru. Ciekawą alternatywą dla ludzi, którzy nie potrafią bez cukru żyć, chociaż cukier uzależnia i taki objaw nie jest niczym dobrym.

Agawa uprawiana jest od setek lat, głównie w Ameryce Południowej i Środkowej. Posiada mięsiste i grube liście, ułożone w rozetę, pokryte ostrymi kolcami. Ten produkt pozyskiwany jest w Meksyku.

2-5339747

Niestety będziemy chcieli obalić tutaj sporo mitów na temat syropu z agawy. Nie wszystko jest takie doskonałe jak deklarują producenci czy opisy sprzedawców. Sam syrop z agawy przedstawiany jest jako cukier doskonały, super fit, super naturalny i wspaniały, niestety prawda jest troszkę inna.

Aby powstał syrop, najpierw pozyskuje się sok a następnie nadmiar wody odparowuje.

Syrop z agawy może i jest naturalny, niestety sposób produkcji oraz pozyskiwania już taki nie jest. Aby pozyskać odpowiednią ilość syropu, producenci stosują metody enzymatyczne, przy użyciu środków syntetycznych oraz metod mechanicznego oczyszczania.

Czy syrop z agawy jest dobrym cukrem? Jak to się ma w porównaniu do naszego cukru z buraka cukrowego? Zatrzymajmy się tutaj na chwilę, cukier z buraka produkowany w Polsce zawiera dwie frakcje cukru – glukozę oraz fruktoze co daje sacharozę, natomiast syrop z agawy to czysta fruktoza. A więc czy faktycznie agawa jest lepsza? Niestety nie. Fruktoza czyli czysty cukier owocowy jest pierwszym składnikiem, który należy wyeliminować z naszej diety, jeśli chcecie utrzymać smukłą sylwetkę. To ona właśnie odkłada się w wątrobie oraz gromadzi się w tkance tłuszczowej. Dlatego niestety nie jest on fit.

Oprócz tego nadmiar fruktozy przyczynia się do zwiększenia ilości trójglicerydów i podnoszenia poziomu cholesterolu. Należy stosować z umiarem. Oprócz tego nadmiar glukozy przyczynia się do rozwoju dny moczanowej, która nie jest niczym przyjemnym. W organizmie produkuje się kwas moczanowy, który odkłada się w stawach.

Oprócz tego niektórzy producenci twierdzą, że agawa jest dobrym źródłem błonnika. Serio? Niestety błonnik znajduje się tylko w soku, który po odparowaniu wody szybko przechodzi w fruktozę. Niestety błonnika w niej nie znajdziecie.

Mówi się również, że syrop z agawy jest produktem o niskim indeksie glikemicznym i może być bezpiecznie stosowany przez cukrzyków. Niestety nie do końca jest to prawdą. Tak na prawdę trudno stwierdzić ile wynosi IG danego syropu z agawy. Nie ma również precyzyjnych badań, które stwierdzały by aby był on całkowicie bezpieczny dla cukrzyków. Oczywiście możecie stosować ale z dużym umiarem.

Ogólnie nie dajcie się nabrać na magiczne właściwości słodzików, nawet jeśli pozyskiwane są z roślin. Chcecie być zdrowi to najlepiej nie słodźcie 😉

3-8968588

Jednakże pomijając wszelkie kwestie zdrowotne i marketingowe, przekłamane prawdy na temat niektórych właściwości oraz zalet produktu aby po prostu coś sprzedać, warto zainteresować się tym produktem chociażby ze względu na jego słodki i ciekawy smak, który możecie wykorzystać w kuchni i domowych wypiekach. Lubicie ciasta i desery? To już wiecie gdzie możecie go wykorzystać, jednak pamiętajcie o umiarze.

4-6330157

Faktycznie, smak syropu z agawy jest przyjemny i ciekawy. Jest ogromnie słodki, nie da się go spożywać dużo. Wystarczy odrobina aby totalnie się nim zasłodzić. Przypomina syrop klonowy lub melasę. W przypadku ciast sprawdzi się dobrze jako słodzik. Kolor syrop jest również piękny i taki złocisto-czerwony. 

5-6023906

Jeśli chcielibyście skosztować syropu z agawy to zaglądnijcie do sklepu Vivio gdzie możecie nabyć go w cenie około 20 złotych. Cena nie jest jakoś specjalnie tragiczna.

>>> Bio Syrop Z Agawy 100% 

Write Your Review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CART

X