W roli głównej witamina młodości

W

Witamina E

często przez kosmetologów, dermatologów zwana jest witaminą młodości. Opóźnia ona proces starzenia. Dodatkowo należy do grupy witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, przez co może być długo magazynowana w organizmie. Jej ogromnym plusem jest to, iż neutralizuje wolne rodniki. Nawet młoda skóra może mieć kłopot w neutralizowaniu czy niszczeniu tych cząstek, jeśli będzie ich bardzo mało (w skutek spalin, dymu tytoniowego, promieniowania). Dodana do kremów rozszerza swoje pozytywne oddziaływanie na skórę.

Jej pozytywne strony:

  • zdecydowanie lepsze nawilżenie naskórka, jak ich głębokich warstw
  • spowolnienie procesu starzenia skóry, neutralizowanie lub niszczenie wolnych rodników uszkadzających komórki
  • przyśpiesza wraz z wit. C gojenie się skóry po oparzeniach, stłuczeniach lub skaleczeniach
  • zmniejsza stany zapalne skóry, np. trądziku, grzybicy

Gdzie ją znajdziesz?

Powszechnie wiadomo, że znajdziemy ją w kremach, ale nie tylko tam, bo również w olejach: słonecznikowym, orzechowym, palmowym. Margaryna ma jej kilkanaście razy więcej niż masło. Również łosoś ma bogate zasoby tejże witaminy.  Warto docenić kiełki pszenicy, przykładowo dwie łyżki stołowe to 40mg tego jakże cennego przeciwutleniacza. Również w migdałach,  pestkach słonecznika, sałacie, szpinaku, brukselce, żółtkach jaj, czy orzechach ją znajdziemy. Dobrze zbilansowana dieta powinna zaspokoić organizm w witaminę E. Na jej niedobór narażeni sa Ci, którzy cierpią na zaburzenia wchłaniania pokarmów.

Zapotrzebowanie na witaminę E

Kobiety Mężczyźni
Niemowlęta

4 mg

Małe dzieci (1-3 lat)

5 mg

Dzieci 4-9 lat

6 mg

Młodzież

8 mg

10 mg

Dorośli

8 mg

10 mg

Źródło tabeli: http://www.niam.pl/pl/artykul/249-witamina_e___eliksir_mlodosci

Polecamy Wam preparat, w pełni sprawdzony, który w swoim składzie zawiera witaminę E: http://www.calivita.com.pl/site.php/products Warto zachować młodość na dłużej, a dzięki witaminie E jest to możliwe. article_249_30713280929773458625475842207400-7186759
Źródło zdjęcia: http://www.niam.pl/pl/artykul/249-witamina_e___eliksir_mlodosci

About the author

Redakcja

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

Archiwa

Kategorie

Meta