Zalety akupresury

Z

Akupresura jest medycyną bardzo skuteczną, która posiada wiele zalet. Postaramy się omówić kilka najważniejszych z nich aby łatwiej było pojąć Państwu jej sens.

W odróżnieniu od innych metod terapeutycznych akupresura może być wykonywana w różnych okolicznościach i miejscach. Metoda ta nie wymaga bowiem specjalistycznego sprzętu, aparatury ani wyposażenia. Do wykonywania zabiegów akupresury potrzebne są tylko dłonie i place wykonawcy. Można ją wykonywać w pokoju, ogrodzie, w lesie, w biurze, w pociągu czy na jachcie odpoczywając na wakacjach. Wprawdzie najlepsze wyniki uzyskuje się u pacjenta rozebranego, u którego prawie cała powierzchnia ciała jest dostępna dla palców osoby wykonującej ten zabieg, to jednak czynności te można przeprowadzić u osoby ubranej, wykorzystując do tego celu punkty umiejscowione w dłoniach, szyi, stopach czy głowie pacjenta. Osoba wykonująca zabieg akupresury musi jednak spełniać trzy podstawowe warunki, a mianowicie:

  1. Znać techniki postępowania, typografię punktów rozmieszczonych na powłokach ciała i ich właściwości lecznicze.
  2. Powinna doskonale orientować się we wskazaniach i przeciwwskazaniach podczas akupresury.
  3. Przed rozpoczęciem leczenia i przeprowadzania zabiegu powinna zapoznać się ze stanem zdrowia i psychiki pacjenta.

ridd142ndg7dv5odhrwoi8vas53cc5wbc9hl2yvanblzy8zmtkyns9kdxpllmpwzwc7cv4wljg7y150cnvlo3recg5no3neag9yb3nrb3ayo2z0xje-8376143

http://j.wpimg.pl/r,id,d142NDg7dV5odHRwOi8vaS53cC5wbC9hL2YvanBlZy8zMTkyNS9kdXplLmpwZWc7cV4wLjg7Y150cnVlO3RecG5nO3NeaG9yb3Nrb3AyO2Z0XjE=.png

„Uwaga! Niniejszy materiał oraz niektóre ilustracje pochodzą z książki „Akupresura w pospolitych dolegliwościach”. Wszelkie prawa autorskie należą do autorów tej książki tj. Chris Jarmey oraz John Tindall.”

AUTOR: ZdrowoNaturalnie.pl

About the author

Redakcja

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

Archiwa

Kategorie

Meta