Zdrowa kasza

Z

Kasza manna, gryczana, jaglana, jęczmienna, prażona i wiele wiele innych jej rodzajów możemy znaleźć w sklepie. Czy nie zastanawialiście się kiedyś nad zamianą ziemniaków na kasze?

Kasza jest bardzo zdrowa. Ma dobry wpływ na procesy odchudzania. Jest nisko kaloryczna w porównaniu do ziemniaków. W 100g kaszy, czyli takim jednym woreczku znajduje się około 300kcal. Jest bogata w wiele związków odżywczych, witamin, minerałów. Dodatkowym atutem jest to, że kasza pęcznieje w naszym żołądku i mimo, że zjemy małą ilość to czujemy się syci. W sklepie dostępne jest wiele rodzajów kasz, które mogą urozmaicić nasz posiłek. Nasza dieta wcale nie musi być żmudną katorgą i drogą przez piekło, wręcz przeciwnie, może urozmaicić nasz jadłospis o nowe smaki i doznania.

Według badań dietetyków najzdrowsza jest kasza jaglana. Niestety cieszy się słabą popularnością. Powstaje z ziaren prosa. Jest uważana za królową kasz. Jest bogata w wiele wartościowych substancji odżywczych i witamin. Nie zawiera glutenu na który niektóre osoby mogą być uczulone. Jest zalecana dla osób walczących z nowotworami. Zawiera krzem, który ułatwia odchudzanie.

Natomiast kasza gryczana pozyskiwana z ziaren gryki zawiera ogromne ilości białka, nie zakwasza naszego organizmu. Jest bogata w wiele pierwiastków takich jak potas, który pomaga obniżać ciśnienie oraz wpływa pozytywnie na włosy, kości i żyły. Zawiera cynk, który poprawia stan paznokci i skóry. Posiada ważne aminokwasy takie jak lizyna i tryptofan,  których nie potrafi wytworzyć sobie sam organizm ludzki. Przyśpiesza metabolizm i procesy odchudzania.

Jeśli chodzi o kasze jęczmienną to jest to chyba najbardziej popularna z kasz. Jest pozyskiwana z jęczmienia. Kasza ta jest ceniona za bogaty i delikatny smak. Zawiera duże ilości witaminy PP i niacyny, które pozwalają nam obniżyć ilość złego cholesterolu i chroni przed anemią. Zawiera cenny błonnik jak pozostałe kasze.

Mój dzisiejszy obiad wyglądał tak:) – ugotowane warzywa na parze – ugotowany kawałek kurczaka – ugotowana kasza gryczana prażona Wszystko ładnie skomponowane na warstwach 🙂 Pychota! 2013-05-1612-23-241-1441075

About the author

Redakcja

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

Archiwa

Kategorie

Meta