Potas to chyba jeden z najbardziej powszechnie występujących mikroelementów w Naszym organizmie. Niestety mimo iż występuje w tak licznej grupie pokarmów to nadal jesteśmy narażeni na jego niedobory.

potas-6428652
Witamina H to bardzo ważna witamina, która ma kolosalny wpływ na jakość naszej skóry oraz włosów. Oprócz tego wpływa pozytywnie na funkcjonowanie męskich jąder co może mieć wpływ na jakość ejakulatu.

witamina2bh-6773591
Kwas foliowy jest substancją bardzo ważna dla naszego organizmu. Występuje głównie w tkankach roślin i zwierząt. Natomiast bardzo ciekawy jest fakt, że kwas foliowy z żywności naturalnej przyswaja się tylko w 50% a syntetyczny całkowicie w 100%.

witamina2bb92bczyli2bkwas2bfoliowy-3641394

Zapraszamy Was na grudniowy przegląd wybranych  zdjęć z Naszego profilu na  Instagramie. Było nie tylko pysznie, ale i świątecznie :))

Jeśli macie ochotę na więcej zdjęć to zapraszamy: http://instagram.com/modnystyl2013

Przygotowania do Świąt rozpoczęliśmy od pieczenia tradycyjnych cieszyńskich ciasteczek.

p1060117-4501032

Nie obyło się bez ręcznie robionych ozdób świątecznych. 

p1050899-2190788

Choinka już gotowa.

p1060116-3953115

Pomiędzy przygotowaniami do świąt znaleźliśmy czas na przeczytanie cudownej książki 🙂

20141224_194209-8366204

Miłość psa i kota:))

20141223_131100-9347237

Gdy za oknem zima u Nas rosną mandarynki :))

20141228_135206-2940801

Pamiętajcie, że więcej zdjęć znajdziecie na Naszym profilu na Instagramie: http://instagram.com/modnystyl2013

Zapraszamy!!!

Witamina PP jest bardzo ważną witaminą odpowiadającą głównie za utlenianie niebezpiecznych i szkodliwych związków oraz regulacje cukru oraz poziomu cholesterolu w naszej krwi. Poczytajcie co jeszcze Nam oferuje 🙂 


witamina2bpp-4538400
Witamina B12 to chyba jedna z najważniejszych witamin z tej grupy. Wspomaga wchłanianie żelaza i chroni Nas przed anemią. Wpływa na wytwarzanie krwinek czerwonych. Odpowiada za prawidłową syntezę DNA i RNA.

Jej najlepszym źródłem są podroby mięsne, wątroby, nerki oraz ryby 🙂


witamina2bb12-5619430
Witamina B6 jest kolejną niezbędną witaminą wymaganą do syntezy wielu neurohormonów oraz substancji odżywczych. Wchłaniana jest poprzez układ pokarmowy i magazynowana w wielu organach takich jak mózg czy wątroba.

Najbardziej bogatym źródłem tej witaminy są pełne zboża oraz drożdże.


witamina2bb6-4687817
Witamina B5 jest bardzo ważną witaminą, która należy do sporego kompleksu witamin z grupy B. Odpowiada za wiele ważnych procesów w naszym organizmie, wpływa na metabolizm związków odżywczych, chroni nasz układ sercowo-naczyniowy. Witaminy z grupy B nie różnią się tak bardzo a ich właściwości bardzo często się powtarzają dlatego najczęściej zaleca się podawanie ich razem.


witamina2bb5-5233230
Witamina B2 jest kolejną witaminą z grupy witamin B. Jej działanie jest bardzo cenne dla  naszego organizmu. Przede wszystkim odpowiada za produkcję erytrocytów i przeciwciał. Dodatkowo wraz z witaminą A odpowiada za ochronę błon śluzowych w tym śluzówki. Jest nie odporna na działanie promieni słonecznych.


witamina2bb2-1444172

Kochani! Wszystkiego dobrego na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. 

Wypocznijcie, naładujcie akumulatory do dalszej realizacji marzeń. Wszystkiego dobrego :))

7087-2223026

Ta witamina należąca do kompleksu witamin z grupy B jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Bierze istotną rolą w ochronie mięśnia sercowego oraz przekazywania impulsów w układzie nerwowym. Dodatkowo wpływa na gospodarkę energetyczną.

witamina2bb1-3985918Kompleks witamin K jest bardzo ważny dla naszego organizmu. Szczególnie jeśli chodzi o zrastanie kości oraz hamowanie krwotoków. Dodatkowo wykazuje silne działanie przeciwgrzybicze oraz antybakteryjne.


witamina2bk-9007361
Witamina E jest specyficzną witaminą znaną ze swoich mocnych antyoksydacyjnych właściwości. Dlatego zwana jest również witaminą młodości. Hamuje procesy starzenia się. Chroni układ krwionośny. Wspomaga przebieg ciąży i wzmacnia płodność.


witamina2be-9142395
Witamina D to kolejna bardzo ważna witamina biorąca czynny udział w naszym organizmie. Potrafimy sami są ją wytworzyć dzięki słońcu 🙂


witamina2bd-8312266

Dzisiaj chcielibyśmy powiedzieć Wam kilka słów na temat bardzo ważnej witaminy A. Postanowiliśmy na prostej infografice przedstawić jej właściwości, dzienne zapotrzebowanie oraz produkty spożywcze w nią obfitujące. 

witamina2ba-4091747
Ręka Buddy to jeden z gatunków dawnych cytronów sprowadzonych do Europy poprzez podboje Aleksandra Wielkiego. Oryginalnie owoc ten pochodzi z Indii gdzie kojarzony jest z bożkiem bogactwa. Nie posiada wielu właściwości leczniczych natomiast stosowany jest od dawna i z powodzeniem w medycynie chińskiej.


rc499ka2bbuddy-3231082
Pitaya jest bardzo mało znanym owocem w Polsce. U Nas praktycznie nie występuje. Owoc ten oferuje Nam spore ilości błonnika oraz antyoksydantów które pomagają w neutralizowaniu wolnych rodników. Zawiera dobre tłuszcze dlatego zalecany jest osobom mającym problem z cholesterolem.


pitaya-6481631
Kumkwat jest chińskim owocem przypominającym małą pomarańczkę. Oferuje Nam spore wartości odżywcze i bogactwo witamin oraz właściwości lecznicze takie jak ochrona przed nadciśnieniem czy miażdżycą.


kumkwat-1825974
W klasyfikacji Unii Europejskiej uznawana jest za warzywo wszędzie- poza Portugalią. Tam zaprzyczyną wielkiej popularności narodowego specjału – czyli dżemu marchwiowego, zaliczasię ja do owoców[1].

Popularne w Polsce warzywo, które zawiera wiele cenny właściwości dla naszego zdrowia, zobaczcie sami.

marchew-3671551

Zawartość substancji odżywczych w 100 gramach produktu (marchew surowa).

carrot-4944992

[1] http://www.elena.pl/pdf/41.pdf
http://kalkulatorkalorii.net/

Skorzonela zwana również zimowym szparagiem jest bardzo wartościową rośliną o delikatnym smaku znajdującą zastosowanie głównie w kuchni koneserów. Poczytajcie sami co Nam oferuje 🙂


wc499c5bcymord2b-2bczarny2bkorzec584-1975149
Dzisiejszy wpis będzie bardzo kontrowersyjny. Na samym początku chcielibyśmy prosić abyście nie próbowali tego sami w domu ani poza domem… tutaj chodzi o Wasze życie…

Zainteresowaliśmy się muchomorem całkiem przypadkiem. Sami nie wiedzieliśmy, że oprócz tego, że jest ogromnie trujący i toksyczny dla naszego organizmu oraz wątroby czy nerek to posiada właściwości psychoaktywne, halucynogenne.

Jest obiektem badań naukowców głównie pod kątem jego silnych właściwości przeciwbólowych, uspokajających i psychoaktywnych które mogły by znaleźć zastosowanie w leczeniu niektórych chorób psychicznych oraz nerwic.

Na samym początku zanim przeczytacie i zagłębicie się w tajemne arkana tej zakazanej wiedzy to chcielibyśmy oświadczyć, że nie ponosimy, żadnej odpowiedzialności za szkody wyrządzone poprzez samodzielne dawkowanie i wykorzystywanie tej rośliny w celach leczniczych, odurzających, narkotycznych i wszelkich innych oraz nie poczuwamy się do żadnej odpowiedzialności za wyrządzone szkody zdrowotne lub utratę życia. Wszystko wykonują państwo na własną odpowiedzialność.

Z punktu widzenia historycznego grzyb ten znajdował szerokie zastosowanie od tysięcy lat w szamanistycznych rytuałach Syberyjskich plemion. Był obiektem kultu wielu plemion oraz stanowił rzekome połączenie pomiędzy człowiekiem a Bogiem.

Muchomora przygotowano w specjalnym rytuale, paląc go nad rozpalonym ogniskiem i opiekając, następnie zjadając co powodowało najpierw wystąpienie silnego zatrucia pokarmowego, nudności, potliwości a następnie halucynacji, senności, stanu ukojenia, efektu wyjścia z ciała. 

Wszystko to brzmi bardzo abstrakcyjnie natomiast również i w czasach współczesnych niektórzy fanatycy środków psychodelicznych nie zapomnieli o muchomorach. Są one nadal stosowane a efekty idealnie pasują do tych mitologicznych.

Po tak długim wstępie czas na grafikę podsumowującą 🙂 Mamy nadzieję, że odpowiedzialnie podejdziecie do tematu.


muchomor2bczerwony-8210271

Wyglądem przypomina pietruszkę, jednak w smaku znacząco się od niej różni.  

Pamiętajcie! Pasternak jest większy od pietruszki, w smaku słodkawy, mniej aromatyczny niż korzeń pietruszki, zapach przypominający marchewkę. 

Pasternak

zawiera też sporo witamin:  C, B 1, B 3, B 6, a także fosfor, potas, kwas foliowy, wapń, magnez, żelazo, skrobię, błonnik, olejki lotne.

Jakie dania przygotowujecie z pasternaka? 

pasternak-2205847

Maca jest wyjątkową rośliną bulwiastą przypominającą nasze krajowe buraki. Występuje na terenach Peru a w Polsce jest stosunkowo mało znana. Jej właściwości odżywcze i lecznicze są zaskakujące dlatego jest obiektem coraz większego zainteresowania. maca-8205870
Cynowód chiński to roślina o bardzo silnym działaniu przeciwbakteryjnym i przeciw pasożytniczym. Pomaga pozbyć się również drożdżaków i pierwotniaków. Jest ceniona w medycynie chińskiej. Nie znaleźliśmy zbyt wielu zastosowań tej rośliny w naszych polskich publikacjach ale najważniejsze z nich wypisaliśmy.


cynowc3b3d2bzc582otnica-4738045
Babka plesznik to bardzo pożyteczna roślina należąca do grupy roślin babkowatych. Wykazuje bardzo szerokie zastosowanie medyczne. Jest pomocna dla osób odchudzających się, łagodzi odczuwanie głodu i hamuje przyswajanie tłuszczu. Ale oczywiście to nie wszystko 🙂


babka2bplesznik-5842253
Jest rośliną pospolitą należącą do rodziny selerowatych występującą na terenach wilgotnych. W Polsce znajdziemy wąkrote pospolitą o podobnym działaniu.


wc485krota2bazjatycka-6657236
Bergenia sercolistna to roślina o wszechstronnym działaniu ochronnym i oczyszczającym. Jest ceniona głownie za likwidowanie przebarwień skórnych.


bergenia2bsercolistna-4252953
Dzisiaj chcielibyśmy zaprezentować Wam domową miksturę pomagającą pozbyć się pasożytów i robaków z naszego organizmu. Ciekawy jest fakt, że nasze domowe zwierzęta odrobaczamy raz lub dwa razy do roku a ile razy odrobaczamy siebie? Badania wskazują, że w organizmie ludzkim, który nie był nigdy odrobaczany mogą występować niebezpieczne pasożyty, grzyby czy robaki, które nie są obojętne dla naszego zdrowia.

Do przygotowania mikstury potrzebne Nam będą 2 proste składniki:

  1. – Czosnek ( najlepiej polski )
  2. – Woda po kiszonych ogórkach ( kiszonych a nie kwaszonych! )

Przygotowanie również jest szybkie i banalnie proste. Ząbki czosnku obieramy, kroimy na małe plastry i wkładamy do szczelnego słoika.

20141202_150437-6704368

Następnie tak przygotowany czosnek należy zalać wodą po ogórkach. I zamknąć je w hermetycznym słoiku.

20141202_150938-5515242

Następnie słoik pozostawiany w ciemnym i chłodnym miejscu na 10 dni od zalania. Po dziesięciu dniach popijać od 1 do 2 razy dziennie 🙂 Robaczki nie będą Nas lubić 🙂
20141202_151156-7771690

Określany jest mianem “rośliny kosmicznej”, bo przecież  z wyglądu przypomina statek kosmiczny. Roślina ta przywędrowała do nas z Ameryki Północnej za sprawą hiszpańskich konkwistadorów. Poza niezwykłym wyglądem ma też sporo właściwości. 

patison-9530507

Patison świetnie sprawdza się w kuchni. Można go dodawać do sałatek, smażyć, marynować,  a także faszerować. Z powodzeniem może on zastąpić w kuchni ziemniaka. 

Jedliście już kiedyś patisona? My mieliśmy przyjemność jeść marynowanego. 

Olej tatarakowy to dość znany olej pozyskiwany z kłącz tej rośłiny. Stosowany jest zarówno zewnętrznie do masażów i leczenia urazów jak i wewnętrznie.


olej2btatarakowy-6794071
Lebiodka pospolita to roślina mało znana, kiedyś uznawano ją za panaceum ale teraz jej popularność spadła. Natomiast nie możemy zapominać o jej cennych właściwościach medycznych.


lebiodka2bpospolita-8610541

X