Zdrowy lubczyk!

Z

Od dawna znane są zdrowotne właściwości lubczyku. Jest nie tylko naturalnym lekarstwem, ale również afrodyzjakiem. Jego wyjątkowy aromat pozwala na stosowanie go jako przyprawy.
Ale jakie znaczenie ma dzisiaj?

Lubczyk w dzisiejszych czasach stosowany jest głównie w domowej kuchni jako dodatek do zup i potraw.

Mniejsze znaczenie znajduje w medycynie naturalnej jako roślina lecznicza pomagająca leczyć wiele rodzai chorób. Oprócz tego lubczyk stosowany jest w kosmetyce jako składnik preparatów do pielęgnacji ciała.

Ta cudowna roślina szczególnie zalecana jest dla osób mających problemy z wydalaniem. Posiada bowiem silne właściwości moczopędne, wiatropędne i wykrztuśne. Stosowany jest również przy leczeniu zapalenia górnych dróg oddechowych lub przyśpieszaniu miesiączki. Nazywany jest „Ziołem kochanków” gdyż silnie pobudza popęd seksualny.

Z lubczyka można przygotować napar i spożywać profilaktycznie w zapobieganiu powstawania wielu schorzeń jak i leczeniu już powstałych takich jak bolesne oddawanie moczu, nerwica, bóle żołądka, sporządzić wino, dodawać do kąpieli, sposobów przygotowania tej rośliny istnieje naprawdę sporo.

Lubczyk stosowany w zupie może skutecznie zastąpić szkodliwe przyprawy takie jak Maga czy Kucharek, co będzie miało pozytywny wpływ na nasze zdrowie.

Niestety, musimy pamiętać, że czasami leczenie na własną rękę może przynieść więcej szkód niż pożytku.

Nie wszystkie zioła są bezpieczne i powinniśmy uważać na skutki uboczne, które mogą wystąpić po ich zastosowaniu w domowym leczeniu.

Okazuje się, że lubczyk w przypadku niektórych osób może powodować uczulenie objawiające się czerwoną wysypką na skórze. Objawy te nasilają się podczas długich spacerów na słońcu. Niezalecany jest również dla osób mających problemy z niewydolnością nerek, jak i dla kobiet planujących zajście w ciąże, gdyż może przyśpieszyć efekty menstruacji.

lubczyk-3661431

Źródło:
http://pl.herbs2000.com/ziola/lubczyk.htm
http://zdrowyportal.com/sites/186/Lubczyk

About the author

Redakcja

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

Archiwa

Kategorie

Meta