Podejście do znaczenia narządów w medycynie chińskiej i europejskiej jest odmienne, lecz odgrywa ogromną rolę w obu z nich.

Całościowe podejście Medycyny Chińskiej odgrywa ogromną rolę także w nauce o narządach wewnętrznych. W myśl poglądów tej medycyny, wszystkie narządy ciała ludzkiego stanowią jedność. Należy jednak zauważyć, że narządy wewnętrzne w Medycynie Chińskiej mają większe znaczenie niż w Medycynie Europejskiej. Mówiąc np. o nerce, lekarze chińscy mają na myśli nie tylko jej funkcje wytwarzania moczu, ale widzą w niej źródło energii, która wpływa na czynność układu kostnego, mózgu oraz stan włosów czy narządu słuchu, a w aspekcie mentalno-duchowym wzmacnia pamięć i siłę woli. Tego rodzaju podejście do nerki ze strony Medycyny Chińskiej nadaje temu narządowi znaczenie większe niż czyni to Medycyna Europejska. medycyna-chic584ska-5751214

http://www.medi.net.pl/files/2012/07/medycyna-chi%C5%84ska.jpeg

“Uwaga! Niniejszy materiał oraz niektóre ilustracje pochodzą z książki “Akupresura w pospolitych dolegliwościach”. Wszelkie prawa autorskie należą do autorów tej książki tj. Chris Jarmey oraz John Tindall.”

AUTOR: ZdrowoNaturalnie.pl

X